Muzeum Sztuki Złotniczej

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Muzeum Sztuki Złotniczej otwarto w 1979 roku. Całkowita liczba przedmiotów należących do zbiorów Muzeum wynosi około 1.500, ale na stałej ekspozycji znajduje się niecała połowa z tej liczby. Reszta czeka na swoją kolej w magazynie. Zbiory podzielone są na dwie kategorie. Pierwsza – kolekcja złotnictwa dawnego – składa się z około 690 obiektów, które reprezentowane są przez ponad 200 autorów polskich i około 50 zagranicznych. Głównym celem ekspozycji jest przedstawienie rozwoju złotnictwa w ostatnim tysiącleciu. Druga kategoria – kolekcja złotnictwa współczesnego – składa się z około 750 eksponatów, z czego większość to biżuteria. Autorami dzieł są złotnicy z Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia, Łodzi i Krakowa. Zbiory pochodzą z lat 1960 – 2007. Niestety z powodu braku miejsca kolekcja złotnictwa współczesnego musi być wycofywana, gdy organizowane są ekspozycje czasowe. Zbiory pochodzą od Jędrzeja Jaworskiego (podarował ponad pół tysiąca sreber!) oraz z zakupów własnych, depozytów Muzeum Narodowego w Warszawie i Zamku Królewskiego na Wawelu. Część eksponatów pochodzi od osób prywatnych.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Lublin (53 km; ok.  1h)
Radom (77 km; ok. 1:20h)

Miejscowość: Kazimierz Dolny, ul. Podzamcze 20
Strona: www.muzeumnadwislanskie.pl
Tel: + 48 81 881 02 88


Godziny otwarcia
:
maj – wrzesień:
wt – nd: 10:00 – 17:00
październik – kwiecień:
wt – nd: 10:00 – 15:00

Bilety:
normalny: 7 zł
ulgowy: 5 zł
rodzinny: 18 zł
lekcja muzealna: 60 zł
zajęcia warsztatowe: 150 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.muzeumnadwislanskie.pl

Korzeniowy Dół

Zapierające dech w piersiach krajobrazy są wizytówką Kazimierza Dolnego. Idealne miejsce dla spacerowiczów żądnych pięknych widoków i miłośników jazdy na rowerze. Wystające z pozbawionych roślinności wąwozów korzenie drzew, tworzą fantastyczne kompozycje, które sprawiają, że przechadzając się w tych okolicach można poczuć się jak w baśni.

szczegóły »
Rejsy po Wiśle

Przystań w Kazimierzu Dolnym oferuje rejsy po Wiśle. W ofercie są dwie różne trasy, ale na zamówienie istnieje możliwość zamówienia rejsu specjalnego. Na jednym ze statków można również zorganizować bankiet. Flota składa się z sześciu różnych statków.

szczegóły »
Muzeum Sztuki Socrealizmu

W Kozłówce mieści się jedyna tego typu wystawa w Polsce. Muzeum Sztuki Socrealizmu cofnie wszystkich zwiedzających w czasy komunizmu. Wśród 1.600 eksponatów są między innymi zdemontowane pomniki Bieruta i Lenina, a całości dopełniają przemówienia pierwszych sekretarzy.

szczegóły »
Góra Trzech Krzyży

Uwielbiasz wspinaczkę (amatorską...) i piękne widoki ? Musisz udać się do Kazimierza Dolnego i wejść na Górę Trzech Krzyży. Ścieżka nie jest zbyt trudna, a widoki ze szczytu są naprawdę imponujące. U stóp Kazimierz Dolny i Wisła !

szczegóły »
Sporty ekstremalne „Bobik”

Wszyscy aktywnie spędzający czas z okolic Kazimierza Dolnego z pewnością znają „Bobika”, a jeśli nie to powinni. Firma oferuje jazdy samochodami terenowymi, quadami, a ponadto strzelnicę i „tyrolkę”.

szczegóły »
Kazimierz Dolny ROWEREM

Zielony szlak rowerowy przebiega przez najbardziej malowniczy odcinek Małopolskiego Przełomu Wisły. Na trasie napotkamy piękne krajobrazy, rozległe nadrzeczne równiny, strome zbocza, porośnięte łachy nadwiślańskich wysp oraz liczne kamieniołomy. Szlak prowadzi najciekawszymi i najbardziej znanymi miejscowościami w okolicy Puław: Kazimierz Dolny i Janowiec. Na szlaku napotkamy wiele wzniesień położonych nad doliną Wisły. Nawierzchnia dróg, po których biegnie trasa szlaku jest w 90% utwardzona - głównie asfaltowa. Po drodze czeka nas atrakcja w postaci przeprawy promowej z Kazimierza Dolnego do Janowca. Trasa dość długa – 38km, lecz jest dość łatwa.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss