Muzeum Techniki Wojskowej - Skansen Lotniczy

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Muzeum mieści się w forcie IX Czerniaków. Znajduje się tu ekspozycja broni pancernej i lotnictwa. Zbiory muzealne obejmują około 300 obiektów, obejmujących między innymi początki wojskowego lotnictwa w Polsce. Wśród eksponatów można zobaczyć samoloty i śmigłowce z Polski, Rosji i USA, m.in.: Mig – 15, Lim-2, Su-7U, Mi-24D, fragmenty samolotu B-17 z USA, artylerię ZSU-23-4, wyrzutnie rakietowe i moździerze. Jeżeli chodzi o naziemny sprzęt lotnictwa to znajdują się tu wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych oraz stacje radiolokacyjne.  Od kilku lat odbywają się tu festyny z udziałem historycznych grup rekonstrukcyjnych. Muzeum jest doskonałym miejscem na wycieczki historyczne dla młodzieży, miłośników lotnictwa i sprzętu wojskowego oraz gier wojennych.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Radom (100 km; ok. 1:30h)
Siedlce (90 km; ok. 1:30h)
Płock (110 km; ok. 1:45h)

Miejscowość: 02- 920 Warszawa, ul. Powsińska 13
Strona:  www.sadyba.waw.pl/forty
Tel: +48 22 858 22 12
E-mail: muzeumwp@wp.mil.pl

Godziny otwarcia
:  
śr-nd: 10:00 – 16:00
                               
Bilety:  
Wstęp bezpłatny

 

Banner

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.museo.pl

Dom z napisem z 1945 r.

W Warszawie na ulicy Grójeckiej mieści się  budynek z napisem „Sprawdzono min nie ma”. Jest to pamiątka z końca II wojny światowej. Napis przy ul. Grójeckiej zachował się do dziś, ponieważ od okresu wojny nie był on remontowany.

szczegóły »
Fotoplastikon

Warszawski Fotoplastikon to jedyny taki obiekt na świecie. Ponad stuletni aparat do wyświetlania trójwymiarowych zdjęć, zaledwie w kilka chwil, przenosi w różne zakątki świata sprzed 100 lat. W zbiorach Fotoplastikonu jest ponad 3.000 oryginalnych fotografii z różnych zakątków naszego globu. Fotoplastikon jest doskonałym miejscem aby poznać na fotografii świat jakiego już nie ma.

szczegóły »
Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego ukazuje naszą historię w bardzo nowoczesny sposób, wykorzystując zdobycze najnowszej techniki i grę świateł. Ekspozycja umieszczona jest na powierzchni ponad 3.000 m2. Składa się na nią blisko 1.000 eksponatów, 1.500 fotografii oraz ponad 200 informacji biograficznych i historycznych.

szczegóły »
Filtry warszawskie - Stacja Filtrów

Filtry warszawskie to cud techniki i obowiązkowy punkt wizyty turystów pragnących poznać najciekawsze miejsca stolicy. Każdy kto miał okazję je zwiedzić, potwierdza, że widok jest niesamowity i bardziej przypomina podziemną świątynię, niż obiekt wodociągowy…

szczegóły »
Muzeum Więzienia „Pawiak”

Muzeum Więzienia „Pawiak” jest wspomnieniem zbrodni, jaka została dokonana podczas  II wojny światowej na obywatelach Polski. W muzeum znajduje się stała ekspozycja przedstawiająca historię więzienia. Zobaczyć tu można między innymi zrekonstruowaną celę więzienną oraz korytarz słynnego oddziału siódmego.

szczegóły »
Ruiny zamku w Czersku

Ruiny Zamku znajdują się nieopodal Góry Kalwarii, około 35 kilometrów na południe od Warszawy. Z dawnej twierdzy  pozostały trzy wieże, mury północne i wschodnie, a także XVIII-wieczny most. Na wieży więziennej znajduje się punkt widokowy. Zamek jest ogólnodostępny. 

szczegóły »
Twierdza Modlin

Na początku XIX wieku na zlecenie Napoleona I zaczęto budowę fortyfikacji, która stworzyła podwaliny Twierdzy Modlin. Z czasem wybudowaną większą liczbę fortyfikacji i umocnień. Budowla rozwijała się do początku I wojny światowej. Do dnia dzisiejszego ostała się dość spora część pierwowzoru. Dla zwiedzających dostępny jest tylko fragment całego zabudowania.

szczegóły »
Cmentarz Powązkowski

W Warszawie  znajduje się jeden z najbardziej znanych cmentarzy w Polsce, cmentarz na Powązkach. Jest to galeria sztuki cmentarnej oraz miejsce spoczynku wielu wybitnych ludzi. Zobaczyć tam można różnorodne formy nagrobków, które powstały od powstania cmentarza w 1792 roku.

szczegóły »
NAJwiększe Muzeum Muzeum Motoryzacji i Techniki w Europie

Muzeum Motoryzacji i Techniki  posiada w swojej kolekcji około 300 zabytkowych pojazdów. Wśród eksponatów można spotkać auta ciężarowe, autobusy, samoloty, wózki dziecięce, rowery i motocykle oraz czołgi. Najstarszym z eksponatów jest traktor TITAN z 1895 roku. Muzeum jest również organizatorem wielu imprez kulturalnych, na przykład: „Stulecie Motoryzacji w Polsce” czy coroczny „ Auto-Tour”.

szczegóły »
Muzeum Wsi Mazowieckiej

Muzeum Wsi Mazowieckiej  zajmuje się gromadzeniem i ochroną zabytków kultury ludowej. Wygląd Muzeum  współgra z oryginalnym wyglądem dawnej wsi mazowieckiej. W skład oferty turystycznej wchodzą: przejażdżki  bryczką, nauka jazdy konnej, degustacja potraw regionalnych, koncerty wiejskiej kapeli i wiele innych ciekawych atrakcji.

szczegóły »
Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

W tym wyjątkowym miejscu wysłuchasz najznakomitszych bajek z różnych zakątków świata. W repertuarze znajduje się ponad sto opowieści ! Muzeum organizuje przedstawienia, wystawy, a nawet warsztaty, w których zainteresowani nauczą się opowiadać.

szczegóły »
Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Jest to prawdziwy raj dla ciekawych świata, którzy uwielbiaja eksperymentować, poznawać i rozumieć w taki sensoryczny sposób rozmaite skomplikowane zjawiska zachodzące w świecie.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss