Muzeum Zabawek i Zabawy

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Jest to jedna z największych i nielicznych placówek tego typu w Polsce, dzięki czemu cieszy się wielką sympatią turystów. Muzeum powstało w 1979 roku z myślą o dzieciach i z ideą  poznania świata zabawek z innej, niż powszechnie znanej strony. Różnorodność i bogactwo „eksponatów” zachwyca nie tylko najmłodszych. Na powierzchni 630 m2 XIX-wiecznego budynku, w którym niegdyś mieściły się hale targowe, znajduje się wiele wystaw, prezentujących zabawki zarówno historyczne, jak i współczesne z całego świata. Wśród nich można wyróżnić dużą kolekcję lalek Barbie, wiele modeli samolotów, samochodów, statków, kolejkę elektryczną i marionetki teatralne. Odwiedzające to miejsce dzieci mogą także dotknąć interaktywnych zabawek, co stanowi dla nich bez wątpienia dodatkową atrakcję. Podziwianie zbiorów pozwala poznać także ich historię – ma to pozytywny wpływ na rozwój  wyobraźni i wiedzę naszych pociech.  Przerwą między zwiedzaniem może być zabawa w specjalnie zaaranżowanym kąciku, bądź na dziedzińcu (w ciepłe dni).
Ciekawym uzupełnieniem całości jest Baba Jaga na miotle – umieszczona w wieży zegarowej i wylatująca z niej codziennie w południe.
Chcąc sprawić radość swoim pociechom koniecznie zabierz je do kieleckiego muzeum – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Radom (80 km; ok. 1:20h)

Miejscowość: Kielce, ul. Wolności 2
Strona: www.muzeumzabawek.eu
Tel: + 48 41 34 440 78  /  +48 41 34 337 00
E-mail: poczta@muzeumzabawek.eu

Godziny otwarcia:
wt – śr: 10:00 – 17:00

Bilety:
normalny: 8 zł
ulgowy: 4 zł
wystawy czasowe: 4 zł
lekcja muzealna: 4 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.muzeumzabawek.pl
www.kielcowo.pl
www.dlarodzinki.pl
www.muzeumzabawek.accommo.pl
www.wikipedia.pl
www.miastodzieci.pl
www.swietokrzyskie.travel.pl

Zoo Safari Zwierzyniec

40 ha naturalnego zbocza zagospodarowano w celu powstania niesamowitego miejsca – Zwierzyńca Bałtowskiego. Można tam zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt,  m.in. w pełni okazałe jelenie, kozice, alpaki, wielbłądy oraz lamy. Cały teren otoczony jest przez drzewa, krzewy, różnego rodzaju sadzawki. Wszystko po to, by każde zwierzę czuło się tam swobodnie

szczegóły »
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

Europejskie Centrum Bajek pozwala przenieść się w do krainy baśni, do zupełnie innego nierzeczywistego świata. Wszystko dzięki kompleksowi kilku budynków, w których na najmłodszych czekają: sala teatralna, kino we wnętrzu olbrzymiego pnia drzewa, sala warsztatowa, biblioteka oraz multimedialna i interaktywna wystawa "Bajkowy świat". Dzieciaki mogą tutaj spotkać swoich ulubionych bohaterów, a także magicznym wagonem udać się w podróż po baśniowych krainach

szczegóły »
Centrum Porcelany Artystycznej w Ćmielowie – Fabryka Porcelany i Żywe Muzeum

Zainteresowani obejrzeniem na żywo jak powstaje porcelana mają ku temu okazję w jedynym w Polsce Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Goście mogą zapoznać się z tajnikami procesu produkcyjnego oraz tradycjami związanymi z tymi szlachetnymi wyrobami. Na miejscu można skorzystać z możliwości udziału w warsztatach cCeramicznych, obejrzeć niemal 300 uroczych eksponatów oraz napić się kawy w klimatycznej kawiarni „Leżąca Kotka”.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss