Muzeum Ziemi – Park Jurajski

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Prywatne muzeum znajdujące się w Kletnie to kolekcja Arnolda Miziołka, w której odnajdziemy liczne kamienie, minerały i skamienieliny z całego świata. Ekspozycja jest stale uzupełniania o nowe okazy  skarbów geologicznych. Dodatkowo możemy tu zobaczyć  odciski łap dinozaurów z Gór Świętokrzyskich oraz skamieniałe gniazda z jajami dinozaurów. Od niedawna otwarty został również Park Jurajski, gdzie znajdziemy dinozaury w swoich naturalnych proporcjach - wspaniała atrakcja dla maluchów. 

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Kłodzko (40 km; ok. 1h)
Wałbrzych (100 km; ok. 2:10h)

Miejscowość:  Kletno, k/Stronia Śląskiego
Strona: www.kletno.info.pl

Godziny otwarcia:
wt-nd: 9:00 – 17:00

Bilety:
normalny:  3 zł
ulgowy: 2 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl
www.muzeum-kletno.pl

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Miejsce obowiązkowe dla każdego, kogo fascynują formacje geologiczne i tajemnicze jaskinie, w których niegdyś zamieszkiwali nasi przodkowie. Położona 800 m n.p.m. Jaskinia Niedźwiedzia zachwyca pięknem i kryje za sobą potęgę jaką niesie natura. Jaskinie jest bardzo dobrze przygotowana dla ruchu turystycznego - oświetlona, a wewnątrz poruszamy się przygotowanymi chodnikami, bez ryzyka uszkodzenia, czy też pobrudzenia ubrań.

szczegóły »
Ogród Bajek

Ogród Bajek w Międzygórzu to doskonałe miejsce, pobudzające dziecięcą wyobraźnię, jak również miejsce do odpoczynku i oderwania się od codziennego zgiełku i stresu dla dorosłych. Miejsce, gdzie bajkowy świat zlewa się z rzeczywistym…

szczegóły »
Twierdza Kłodzka, labirynt i punkt widokowy

Historyczne miejsce, będące niegdyś siedzibą władcy hrabstwa kłodzkiego, wielokrotnie zmieniało swój charakter, tak aby dziś stać się jednym z najpopularniejszych zabytków Dolnego Śląska, oraz wspaniałym miejscem widokowym. Zachwyca fantastycznym pomostem widokowym, oraz zapierającymi dech w piersiach labiryntami podziemnymi stworzonymi z korytarzy minerskich.

szczegóły »
Podziemna trasa turystyczna

Trasa turystyczna im. 1000-lecia Państwa Polskiego to 500 metrowa, nie licząc odgałęzień, sieć podziemnych korytarzy, ciągnących się tuż pod ulicami miasta. Budowane już od XIII wieku kondygnacje, niegdyś służyły celom gospodarczym i militarnym, dziś miejsce uruchamia fantazję i pozwala wyobrazić sobie średniowieczne lochy.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss