NAJbardziej krzywy dom w Polsce - Krzywy dom w Sopocie

Kategorie: Polska NAJ, Ciekawie, Z dziećmi

Krzywy dom nawiązuje swoim charakterem do rysunków Jana Marcina Szancera oraz duńskiego rysownika Pera Dahlberga, przypomina też projekty samego Gaudiego. Wybudowano go w roku 2003 w miejscu szczególnym, przy „Monciaku” popularnej sopockiej promenadzie (nazwa pochodzi od ulicy Bohaterów Monte Cassino). Jest to miejsce spotkań trójmiejskiej bohemy. Po obu stronach deptaku znajdują się sklepy, restauracje, bary, puby, kina, wszystko w zabudowie z przełomu XIX i XX wieku. Krzywy dom mimo swojej futurystycznej architektury doskonale wpasował się stylistycznie w otaczający go pejzaż.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Gdańsk (13 km; ok. 0:20h)
Elbląg (73 km; ok. 1:15h)
Władysławowo ( 50 km; ok. 0:55h)

Miejscowość:  81-717 Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 53
Tel:  +48 58 555 51 23

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.fotka.pl
www.digart.pl

NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to interaktywna wystawa składająca się z czrerech grup tematycznych: Hydroświat, Drzewo Życia, Niewidoczne Siły, Akcja-Czlowiek. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – nie tylko u najmłodszych!

poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – 
nie tylko u najmłodsTo miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – 

szczegóły »
NAJdziwniejszy dom w Polsce - Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR)

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku to nie tylko miejsce wspaniałej zabawy dla turystów w każdym wieku (można pochodzić po suficie), ale również centrum edukacji historycznej. Wyjątkowy symbol udziału Kaszubów w obaleniu komunizmu.

szczegóły »
Planetarium im. A. Ledóchowskiego

W sąsiedztwie zacumowanych przy nadbrzeżu Daru Pomorza, Daru Młodzieży i okrętu muzealnego „Błyskawica” znajduje się Gdyńskie Planetarium. Położone w malowniczej scenerii portu żeglarskiego Gdyńska Marina, ze wspaniałym widokiem na Zatokę Gdańską, jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Gdyni. Doskonałe warunki na wyprawę w kosmos zwłaszcza dla młodych astronautów ale i dorosłych pasjonatów tajemnicy wszechświata.

szczegóły »
Skansen Archeologiczny „Grodzisko”

Skansen archeologiczny „Grodzisko” to magiczne miejsce, które przenosi zwiedzających w czasy wczesnego średniowiecza. Położone zaledwie 400 metrów od brzegu Zatoki, jest jednym z najcenniejszych zabytków Sopotu.

szczegóły »
NAJdłuższe drewniane molo w Europie - Sopot

Wizytówka i najatrakcyjniejsze miejsce spacerów w  Sopocie to długie na pół kilometra drewniane molo. Najdłuższe drewniane molo w Europie. Przed wejściem stoi zakład balneologiczny z początków XX wieku, z piękną wieżą widokową.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss