NAJdłuższe drewniane molo w Europie - Sopot

Kategorie: Polska NAJ, Ciekawie, Z dziećmi

Znak rozpoznawczy miasta drewniane molo, obecny kształt uzyskało w 1927 roku, chociaż jego początki sięgają początków wieku XIX. Długie na 512 m i szerokie na 10 m jest pomostem spacerowym usytuowanym prostopadle do linii brzegowej. Dzięki swojej długości stanowi doskonały punkt widokowy na całą Zatokę Gdańską. Przez zainstalowane na końcu mola lunety można podziwiać statki, Gdańsk, Westerplatte, Gdynię, a przy dobrej widoczności nawet Półwysep Helski.  Po obu stronach mola rozciąga się piaszczysta plaża, nad którą stoi wybudowany w 1927 roku secesyjny Grand Hotel. Przed wejściem na molo stoi zakład balneologiczny z roku 1903-1904 z charakterystyczną wieżą, której szczyt w sezonie udostępniony jest zwiedzającym.
Molo to także port dla żeglugi kursującej stąd m.in. na Hel, więc zwiedzanie można połączyć z wycieczką morską.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Gdańsk (13 km; ok. 0:15h)
Elbląg (73 km; ok. 1:15h)
Władysławowo (50 km;  ok. 0:55h)

Miejscowość: Sopot
Strona: www.molo.sopot.pl
Tel: + 48 58 551 00 02

Godziny otwarcia:
pn – nd: 8:00-20:00
VII-VIII
pn – nd: 8:00-22:00

Bilety:
pn – pt:
normalny:  3 zł.
ulgowy:  1,40 zł.
so – nd i święta:
normalny: 3,80 zł.
ulgowy:  2 zł.

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wrotapomorza.pl


Molo Sopot...
Fokarium

Wyjątkowa atrakcja na Helu. Jedyne w Polsce fokarium, w którym przez okrągły rok można podziwiać foki szare. Obecnie to niestety rzadkie ssaki  naszych wód, od dziesięciu lat są objęte programem zwiększenia ich liczebności i przywrócenia dawnego stanu rzeczy, kiedy to w zatoce żyło w naturalnych warunkach ok. tysiąca sztuk.

szczegóły »
NAJbardziej krzywy dom w Polsce - Krzywy dom w Sopocie

Nietuzinkowa architektura lub szalona konstrukcja tak można nazwać krzywy dom w Sopocie, który stoi przy najsłynniejszym deptaku. Powstał w roku 2003, a swoim kształtem nawiązuje do bajkowych rysunków.

szczegóły »
Planetarium im. A. Ledóchowskiego

W sąsiedztwie zacumowanych przy nadbrzeżu Daru Pomorza, Daru Młodzieży i okrętu muzealnego „Błyskawica” znajduje się Gdyńskie Planetarium. Położone w malowniczej scenerii portu żeglarskiego Gdyńska Marina, ze wspaniałym widokiem na Zatokę Gdańską, jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Gdyni. Doskonałe warunki na wyprawę w kosmos zwłaszcza dla młodych astronautów ale i dorosłych pasjonatów tajemnicy wszechświata.

szczegóły »
Skansen Archeologiczny „Grodzisko”

Skansen archeologiczny „Grodzisko” to magiczne miejsce, które przenosi zwiedzających w czasy wczesnego średniowiecza. Położone zaledwie 400 metrów od brzegu Zatoki, jest jednym z najcenniejszych zabytków Sopotu.

szczegóły »
Westerplatte

Półwysep Westerplatte przyciąga turystów swoją historią o heroizmie  uczestników wydarzeń z Września 1939 roku. Jest to niewątpliwie Miejsce Pamięci Narodowej. Na półwyspie Westerplatte w Gdańsku góruje 25-metrowy Pomnik Obrońców Wybrzeża, który zbudowany został w hołdzie polskim żołnierzom bohatersko walczącym w pierwszych dniach września 1939 roku.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss