NAJstarszy dąb w Polsce

Kategorie: Polska NAJ, Natura, Z dziećmi

32 m wysokości z koroną o średnicy 20 m, na pniu o obwodzie 7 m i ponad VIII wieków życia, tak można skrótowo opisać ten niezwykły pomnik przyrody. Majestatyczny senior naszych dębów „Bolesław” to nie lada atrakcja nie tylko dla miłośników przyrody. Spacer po dorodnym lesie bukowym w poszukiwaniu drzewa z XIII wieku to również przygoda o zabarwieniu historycznym (niebieski szlak, dobrze oznakowany).

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Kołobrzeg (9 km; ok. 0:10h)
Koszalin (33 km; ok. 0:30h)
Słupsk (100 km; ok. 1:35h)
Ustka (120 km; ok. 1:55h)

Miejscowość: 78-111 Bagicz,

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

Kamienne Kręgi - Rezerwat Archeologiczny

Niezwykłe kręgi w podkoszalińskim rezerwacie. Energetyczne miejsca o tajemniczym pochodzeniu, zastanawiają i przyciągają jak magnez turystów nie tylko z Polski. W lasach Grzybnicy odkryto pięć kręgów, ponad sto grobów szkieletowych oraz dwa kurhany, miejsca kultu przybyłych na ziemie Pomorza skandynawskich Gotów.

szczegóły »
Wioska Indiańska - Koszalin

Zaproszenie dla wszystkich zwłaszcza dzieci na niezwykłą przygodę. W Koszalinie stoi wioska indiańska „przeniesiona” z rezerwatów Ameryki Północnej. Poczuć się prawdziwym wojownikiem, strzelać z łuku czy zapolować na bizony to tylko niektóre z atrakcji jakie możemy tam przeżyć.

szczegóły »
Centrum Rozrywki MK Bowling – Galeria KOSMOS

MK Bowling to nowoczesna, urządzona według najlepszych światowych standardów kręgielnia, która dysponuje jedenastoma torami, w tym torami dla dzieci. Ponadto salą bilardową, restauracją oraz dyskoteką.

szczegóły »
Grób Olbrzymów

Tajemniczy megalityczny grobowiec sprzed 5.000 lat znajdujący się we wsi Borkowo,  przyciąga tysiące turystów. Prawdopodobnie wybudowany dla zmarłego wodza, dostojnika lub kapłana wciąż zadziwia swoimi rozmiarami i wyjątkowością.

szczegóły »
Park Wodny „Jan”

Doskonałe warunki dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Cała gama wyjątkowych atrakcji, a wszystkie skupione wokół Parku Wodnego „Jan”. Kompleks basenowy, sauny, kręgielnia, strzelnica sportowa oraz hotel.

szczegóły »
Amber Baltic Golf Club

W Kołczewie 12 km na wschód od Międzyzdrojów, w otoczeniu pięknych sosnowych lasów Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się Klub Golfowy Amber Baltic. Na powierzchni 66 hektarów oferuje 18-sto i 9-cio dołkowe pola. Znajdziemy tam doskonałe warunki do gry, spełniające wymagania najbardziej wybrednych graczy.

szczegóły »
Bunkier Muzeum Broni V3

Broń, która miała zmienić przebieg II Wojny Światowej - pociski V3. Jedyna wystawa w Polsce zlokalizowana w Bunkrze Muzeum na byłym  tajnym poligonie doświadczalnym Międzyzdroje – Zalesie. Gratka dla miłośników militariów.

szczegóły »
Głaz Królewski

Ciekawą atrakcję Pomorza Zachodniego stanowi, zatopiony u brzegu wyspy Chrząszczewskiej, olbrzymi kamień zwany Głazem Królewskim lub Czarcim Kamieniem. Od niego pochodzi nazwa miejscowości Kamień Pomorski.  Jedna z legend mówi, że to właśnie na nim Bolesław III Krzywousty miał odbierać defiladę floty pomorskiej w 1121 roku. Wówczas był on 3 krotnie większy.

szczegóły »
Klif w Trzęsaczu

Jedno z piękniejszych, klifowych wybrzeży w Polsce. Widoki z malowniczo położonego klifu oraz ruiny gotyckiego kościoła z przełomu XIV i XV wieku przyciągają do Trzęsacza miłośników natury i turystów z całej Polski.

szczegóły »
Arboretum - Karnieszewice

Arboretum (z łac. Arbo-drzewo) to wyodrębniony obszar, na którym znajduje się kolekcja drzew i krzewów. W Karnieszewicach na obszarze 5 ha od 130 lat możemy oglądać niezwykłe gatunki drzew liściastych i iglastych w liczbie ponad 1.400 sztuk.

szczegóły »
Rezerwat pokazowy żubrów

Niecodzienną atrakcją, nie tylko dla miłośników przyrody, jest Rezerwat i Zagroda Pokazowa Żubrów w Międzyzdrojach. W zagrodzie ze specjalnie przygotowanych platform widokowych zobaczymy również sarny, dziki oraz stanowiące nie lada atrakcję orły bieliki.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss