NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Kategorie: Polska NAJ, Ciekawie, Z dziećmi

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to niezwykłe miejsce w centrum Gdyni, otoczone z trzech stron morzem, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. 

Do największych atrakcji naszego ogrodu zoologicznego należy największa w Polsce rafa koralowa, która zachwyca feerią barw i bogactwem kształtów jej mieszkańców- intrygujących bezkręgowców morskich jak strzykwyrozgwiazdy czyjeżowce oraz ryb rafowych- skrzydlicmurenbłazenkówpławikoników i wielu, wielu innych. 

Niezwykłe poruszenie wśród zwiedzających wywołują także ośmiornica olbrzymia, groźne żarłacze czarnopłetwewęgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz zaskakujące płazy aksolotle meksykańskie pozostające przez całe życie w postaci larwalnej.

Niezapomnianą przygodą będzie z pewnością wizyta w Amazonii- najbogatszym gatunkowo obszarze Ziemi. Ekspozycję tę zamieszkują najcięższe węże świata-anakondy zielone, najgroźniejsze z piranii- piranie czerwone, największe ryby słodkowodne arapaimy oraz piękne, lecz niebezpieczne płaszczki słodkowodne. 

Akwarium Gdyńskie MIR to także idealne miejsce na bliższe spotkanie z fascynującymi mieszkańcami Bałtyku. W Sali Mokrej można nie tylko zobaczyć, lecz również dotknąć storni, jesiotrów i babek byczych. 

Edukacja Morska 

Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego MIR jest działalność edukacyjna. W zeszłym roku w naszych zajęciach wzięło udział prawie 40 tysięcy osób z całego kraju i nie tylko. Gościliśmy młodzież szkolną, przedszkolaków i studentów (również Uniwersytetów III Wieku). 

Naszym celem jest zapoznanie jak największej liczby osób z tematyką biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska. Uczestnikom proponujemy udział w zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych i pokazowych, a nawet, w ramach projektów, rejsy kutrem hydrograficznym. Zapraszamy także na projekcje filmowe, prezentacje multimedialne oraz na fantastyczne wydarzenia weekendowe.

 

 

Baner

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Elbląg (83 km; ok. 1:30h)
Gdańsk (22 km; ok. 0:30h)
Władysławowo (39 km; ok. 0:45h)

Miejscowość:  81-345 Gdynia, al. Jana Pawła II 1
Strona: www.akwarium.gdynia.pl
Tel: + 48 58 732 66 01
E-mail: akwarium@mir.gdynia.pl

Godziny otwarcia 
1 kwietnia - 31 maja codziennie w godz. 9:00 - 19:00 (kasa do 18:30), oprócz 24 kwietnia (Wielkanoc)
1 czerwca - 31 sierpnia codziennie w godz. 9:00 - 20:00 (kasa do 19:30), oprócz 23 czerwca (Boże Ciało)
1 września - 30 września codziennie w godz. 9:00 - 19:00 (kasa do 18:30)
1 października - 31 marca codziennie w godz. 10:00 - 17:00 (kasa do 16:30)

Nieczynne: poniedziałki od 2 listopada do 28 lutego oraz  1 listopada (Wszystkich Świętych), 24 - 25 grudnia (Boże Narodzenie), 31 grudnia (sylwester), 1 stycznia (Nowy Rok).

Ceny biletów wynoszą: 
normalny: 24 zł
ulgowy: 16 zł


Bilety ulgowe przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej i studenckiej, emerytom, rencistom oraz opiekunom grup (1 opiekun na mniej niż 10 osób).

Wstęp bezpłatny obejmuje dzieci do lat 4, opiekunów grup (1 opiekun na co najmniej 10 podopiecznych), opiekunów osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, pracowników ogrodów zoologicznych oraz przewodników PTTK.

Promocje cenowe:
NOWA OFERTA BILETOWA dla osób odwiedzających Akwarium Gdyńskie: 
- bilety rodzinne
- roczny bilet imienny
- karta rabatowa Przyjaciela Akwarium Gdyńskiego.

Zapraszamy także do Klubu Młodego Odkrywcy Mórz 

Serdecznie ZAPRASZAMY!

Więcej informacji na naszej stronie: www.akwarium.gdynia.pl 

Zobacz także nasz profil na: Facebooku oraz na: Youtube

Galeria
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.akwarium.gdynia.pl

Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to interaktywna wystawa składająca się z czrerech grup tematycznych: Hydroświat, Drzewo Życia, Niewidoczne Siły, Akcja-Czlowiek. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – nie tylko u najmłodszych!

poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – 
nie tylko u najmłodsTo miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – 

szczegóły »
NAJdziwniejszy dom w Polsce - Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR)

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku to nie tylko miejsce wspaniałej zabawy dla turystów w każdym wieku (można pochodzić po suficie), ale również centrum edukacji historycznej. Wyjątkowy symbol udziału Kaszubów w obaleniu komunizmu.

szczegóły »
Fokarium

Wyjątkowa atrakcja na Helu. Jedyne w Polsce fokarium, w którym przez okrągły rok można podziwiać foki szare. Obecnie to niestety rzadkie ssaki  naszych wód, od dziesięciu lat są objęte programem zwiększenia ich liczebności i przywrócenia dawnego stanu rzeczy, kiedy to w zatoce żyło w naturalnych warunkach ok. tysiąca sztuk.

szczegóły »
„Kaszubskie Oko” kompleks turystyczno-rekreacyjny

Na wzniesieniu 113 m.n.p.m. wybudowano kompleks turystyczno-rekreacyjny „Kaszubskie Oko”. Jego centralny element to nowoczesna wieża o wysokości 44 metrów im. Jana Pawła II, której zwieńczeniem jest okrągła platforma widokowa. Na terenie kompleksu znajdują się niezwykłe atrakcje dla najmłodszych: plac zabaw, tor samochodowy, mini golf, a wszystko w niezwykłej scenerii zielonej kaszubskiej okolicy.

szczegóły »
Kolibki Adventure Park

Kolibki Adventure Park - raj dla aktywnych. Tory dla quadów i samochodów terenowych, ścianki wspinaczkowe, park linowy, pola do paintballa i strzelnice, oraz mini park dla najmłodszych, a wszystko to  na 11 ha powierzchni z pięknym widokiem na Zatokę.

szczegóły »
NAJbardziej krzywy dom w Polsce - Krzywy dom w Sopocie

Nietuzinkowa architektura lub szalona konstrukcja tak można nazwać krzywy dom w Sopocie, który stoi przy najsłynniejszym deptaku. Powstał w roku 2003, a swoim kształtem nawiązuje do bajkowych rysunków.

szczegóły »
Małe Zoo

Małe zoo w ośrodku Miłosna powstało z myślą o najmłodszych, pozwala na bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Otwarte jest codziennie, a jego podopieczni czekają na ciepłe serca wszystkich miłośników zwierząt. 

szczegóły »
Mini Zoo „Canpol”

Zoo w Człuchowie zamieszkuje około 150 zwierząt z ponad 50 gatunków. Otwarte jest ono codziennie, przez 24 godziny. Zoo oferuje jeszcze inne atrakcje dla maluchów: staw z rybami, plac zabaw w lesie, przejażdżki kucykami i piękne akwarium morskie.

szczegóły »
Muzeum Motyli

Świat motyli i owadów z całego świata. W muzeum mieści się część sześciotysięcznej kolekcji różnorodnych owadów i motyli. Wystawa powstała ze zbiorów prywatnego kolekcjonera Tomasza Falkiewicza, który tej wyjątkowej pasji poświęcił swoje życie. Druga część wystawy mieści się we Władysławowie.

szczegóły »
Muzeum Motyli

Świat motyli i owadów w wieży widokowej Domu Rybaka we Władysławowie. Mieści się tam część sześciotysięcznej kolekcji   różnorodnych owadów i motyli z całego świata. Wystawa powstała ze zbiorów prywatnego kolekcjonera motyli Tomasza Falkiewicza. Druga część wystawy mieści się w Łebie.

szczegóły »
Planetarium im. A. Ledóchowskiego

W sąsiedztwie zacumowanych przy nadbrzeżu Daru Pomorza, Daru Młodzieży i okrętu muzealnego „Błyskawica” znajduje się Gdyńskie Planetarium. Położone w malowniczej scenerii portu żeglarskiego Gdyńska Marina, ze wspaniałym widokiem na Zatokę Gdańską, jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Gdyni. Doskonałe warunki na wyprawę w kosmos zwłaszcza dla młodych astronautów ale i dorosłych pasjonatów tajemnicy wszechświata.

szczegóły »
Słowiński Park Narodowy „Ruchome wydmy”

Perełka przyrodnicza „Ruchome wydmy” w Słowińskim Parku Narodowym. Atrakcja, której nie można pominąć. Wędrują w tempie od 2-10 metrów na rok i przyciągają tysiące turystów.

szczegóły »
Skansen Archeologiczny „Grodzisko”

Skansen archeologiczny „Grodzisko” to magiczne miejsce, które przenosi zwiedzających w czasy wczesnego średniowiecza. Położone zaledwie 400 metrów od brzegu Zatoki, jest jednym z najcenniejszych zabytków Sopotu.

szczegóły »
Wesołe Miasteczko - Lunapark

We Władysławowie znajduje się stałe wesołe miasteczko z najwyższym na Wybrzeżu diabelskim kołem. Doskonała zabawa dla dzieci i rodziców: karuzele, górska kolejka, kino 3D oraz wiele innych atrakcji podnoszących poziom adrenaliny.

szczegóły »
Westerplatte

Półwysep Westerplatte przyciąga turystów swoją historią o heroizmie  uczestników wydarzeń z Września 1939 roku. Jest to niewątpliwie Miejsce Pamięci Narodowej. Na półwyspie Westerplatte w Gdańsku góruje 25-metrowy Pomnik Obrońców Wybrzeża, który zbudowany został w hołdzie polskim żołnierzom bohatersko walczącym w pierwszych dniach września 1939 roku.

szczegóły »
Centrum ZOLTAR

Zoltar to system urządzeń elektronicznych, mieszanka paintballa i gier komputerowych. Gracze zostają wyposażeni w karabiny miotające wiązkę skoncentrowanego promieniowania elektromagnetycznego. Trafienie jest odbierane i analizowane przez czujniki umieszczone w kamizelce. Tutaj świat wirtualny przenika do świata realnego co daje poczucie pełnej interaktywności gry, pozwala na całkowicie bezpieczną symulację pola walki bliskiego kontaktu.

szczegóły »
„ ZOO Gdańsk – Oliwa” Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

W Gdańsku Oliwie na powierzchni 136 ha znajduje się jeden z największych i najładniej położonych ogrodów zoologicznych w Polsce. Posiada olbrzymią kolekcję zwierząt pochodzących z wszystkich kontynentów. Warto zwłaszcza  zobaczyć te gatunki zwierząt, które w naturalnych warunkach już nie występują.
Oliwskie Zoo zaprasza również do korzystania ze swoich dodatkowych atrakcji m.in.: przejażdżki konne, park linowy „Małpi Jar” z trzema poziomami trudności w tym trasa dla najmłodszych - małe safari, kolejka retro, którą zwiedzamy zoo oraz małe zoo-jedyne miejsce w ogrodzie gdzie można karmić i głaskać zwierzątka.

szczegóły »
Nurkowanie, wędkarstwo dalekomorskie i inne

Hel to idealne miejsce na bazę do wypadów w morskie głębiny. Rejsy po Zatoce Puckiej i morzu Bałtyckim do miejsc, gdzie na dnie kryją się wraki oraz rejsy typowo wędkarskie to specjalność Pomorza.

szczegóły »
Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum powstało w 1953 roku z inicjatywy Dowództwa Marynarki Wojennej. Sprowadzenie z Warszawy wystawy pt: "Marynarka wojenna w służbie Ojczyzny, w służbie pokoju" oraz wzbogacenie jej w gdyńskie zasoby zapoczątkowało działalność Muzeum Marynarki Wojennej.

szczegóły »
Muzeum Akordeonów

W Kościerzynie powstało pierwsze na Pomorzu Muzuem Akordeon. Unikatowy zbiór akordeonów, harmonii i bandoneonów przekazał kaszubskim muzealnikom kolekcjoner z Gdańska. Władze Kościerzyny zdecydowały, że Muzeum Akordeonu będzie integralną częścią Muzeum Ziemi Kościerskiej.

szczegóły »
2011-01-25 LEGENDARNE FERIE ZIMOWE W AKWARIUM GDYŃSKIM MIR 16-30.01.2011

LEGENDARNE FERIE ZIMOWE W AKWARIUM GDYŃSKIM MIR 16-30.01.2011...

szczegóły »
2011-01-30 - 2012-01-30 Klub Młodego Odkrywcy Mórz

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni przygotowało kolejną atrakcję dla naj...

szczegóły »
2011-02-08 Walentynki na Rafie Koralowej 12-13.02.2011

Walentynki na Rafie Koralowej 12 – 13.02.2011

w Akwarium Gdyńskim

Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni

Luty jest miesiącem, który w Akwarium Gdyń...

szczegóły »
2011-02-21 BOGACTWO RAFY KORALOWEJ w Akwarium Gdyńskim MIR

BOGACTWO RAFY KORALOWEJ

W AKWARIUM GDYŃSKIM Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni

26-27.02.2011

GODZ. 10:00–...

szczegóły »
2011-03-09 O Bałtyku nad Bałtykiem

AKWARIUM GDYŃSKIE

MORSKIEGO INSTYTUTU RYBACKIEGO W GDYNI

ZAPRASZA NA:

„O Bałtyku nad Bałtykiem”

22 marca obchodzimy Dzień Ochrony M...

szczegóły »
2011-03-23 Wiosna? Ah.. to Ty!

Akwarium Gdyńskie

Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni

oraz

kanał edukacyjny Da Vinci LEARNING

zapraszają w dniach 26 – 27 marca 2011 od 11:00 do 16:00...

szczegóły »
2011-04-07 Roboty w Akwarium!

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni oraz firma RoboNET zapraszają w weekend 9 – 10 kwietnia na warsztaty budowania robotów RoboCAMP.

Jeśli masz 7 do 13 lat, interesujesz się robotami,...

szczegóły »
2011-04-13 Dzień Ziemi 2011 w Akwarium Gdyńskim MIR

16-17.04.2011

Dzień Ziemi 2011

w Akwarium Gdyńskim

Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi...

szczegóły »
2011-05-21 FESTIWAL BIORÓŻNORODNOŚCI

FESTIWAL BIORÓŻNORODNOŚCI
Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni, Miasto Gdynia oraz Partnerzy zapraszają na obchody Międzynarodoweg...

szczegóły »
2011-06-04 - 2011-06-05 Dzień Dziecka w Akwarium Gdyńskim MIR

Program Weekendu Dziecka:

4-5.06.2011 (sobota i niedziela) od 10.00 do 16.00.

 MALOWANIE TWARZY

Przy wejściu malujemy...

szczegóły »
2011-08-06 - 2011-08-07 WARSZTATY ARTYSTYCZNE: "SPOTKANIE Z BAJKĄ"

Akwarium Gdyńskiego przygotowało na pierwszy weekend sierpnia "Spotkanie z Bajką". Członkowie KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY MÓRZ i ich goście będą mieli możliwość zmierzenia się z prawdziwą sztuką, tworzoną na żywo. Jest to pierwsz...

szczegóły »
2011-09-15 Klub Podróżników Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB

Klub Podróżników Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB istnieje od 2004 roku i cieszy się niezmienną popularnością. W ciągu 7 lat klub zyskał wielu stałych bywalców, którzy z zainteresowaniem słuchają...

szczegóły »
2011-10-01 - 2011-10-02 KAŻDY MA SWOJĄ HISTORIĘ…” W AKWARIUM GDYŃSKIM MIR-PIB GODZ. 10:00 – 15:00 01-02.10.2011

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB przygotowało na pierwszy weekend października (01-02.10.2011) wydarzenie specjalne pod nazwą: „Każdy ma swoją historię…”. Ponadto w ramach Światowego Dnia Zwierząt Hodowlanych,...

szczegóły »
2011-10-06 Spotkanie Klubu Podróżników Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB - "Norwegia - Nordkapp 2011"

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Podróżników Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB, podczas którego pan Adam Michalak przedstawi relację ze skandynawskiej wyprawy, w której uczestniczyło 5 osób w wieku “50+&...

szczegóły »
2011-10-15 - 2011-10-23 Europejski Tydzień Rekina 2011 w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB

Europejski Tydzień Rekina 2011

w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB

15-23.10.2011

 

Zbliża się kolejny Europejski Tydzień Rekina. Jest to wydarzenie organ...

szczegóły »
2011-11-05 - 2011-11-06 Poczuj magię orientu

Akwarium Gdyńskie

Morskiego Instytutu Rybackiego

Państwowego Instytutu Badawczego

zaprasza

05-06.11.2011

&bdqu...

szczegóły »
2011-11-19 - 2011-11-20 Dni Otwarte Sekcji Edukacji Morskiej w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB

19-20 listopada 2011 roku

11:00 – 16:00

Parter Edukacyjny Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB

 

Ekspozycje Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB to dom dla prawie 250 ga...

szczegóły »
2011-11-17 Spotkanie Klubu Podróżników Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB - "Kraje dawnej Jugosławii i Albania"

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Podróżników Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB, które odbędzie się w czwartek 17 listopada 2011 r. o godzinie 18.00.

Prezentację “Kraje dawnej Jugosławii i...

szczegóły »
2011-12-03 - 2011-12-04 Mikołajki na Biegunie Północnym

Akwarium Gdyńskie

Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego

zaprasza w dniach 3 - 4 grudnia 2011

na

„Mikołajki na Biegunie Północnym”...

szczegóły »
2012-01-30 - 2012-02-14 "FERIE ZIMOWE NA FALI" w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB

Program "Ferii zimowych na fali" zabarwiony został klimatem poetyckiej zabawy, wzbogaconej o ciekawe informacje ze świata nauki. Przez dwa tygodnie i jeden dzień podróżować będziem...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss