NAJwiększe Muzeum Muzeum Motoryzacji i Techniki w Europie

Kategorie: Polska NAJ, Ciekawie, Z dziećmi

Muzeum Motoryzacji i Techniki  powstało w 1995 roku. Ciekawymi obiektami są: pojazd ciężarowy Mercedes z 1913 roku czy osobowy Fiat z 1919. Prawdziwym skarbem muzeum jest ZIS kabriolet J.Stalina, czołg Polski 7TP i czołg zwiadowczy TKS, Mercedes 170V Lody Halamy. Wszystkie eksponaty zostały odrestaurowane. Jest licznie odwiedzane przez turystów z Polski i z zagranicy. Muzeum jest największą placówką  tego typu w kraju i w Europie. Muzeum jest doskonałym miejscem  na wycieczki rodzinne i indywidualne, a także obowiązkowym punktem do zobaczenia dla wszystkich miłośników starej techniki  i motoryzacji.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Warszawa (23 km; ok. 0:30h)
Radom (95 km; ok. 1:20h)

Miejscowość: Otrębusy, ul. Warszawska 21
Strona: www.muzeum-motoryzacji.com.pl
Tel: +48 22 758 50 67
E-mail: retro@muzeum-motoryzacji.com.pl

Godziny otwarcia:
pn – nd: 10:00 - 17:00
                                   
Bilety:
normalny: 8 zł
ulgowy: 5 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.muzeum-motoryzacji.com.pl

Fotoplastikon

Warszawski Fotoplastikon to jedyny taki obiekt na świecie. Ponad stuletni aparat do wyświetlania trójwymiarowych zdjęć, zaledwie w kilka chwil, przenosi w różne zakątki świata sprzed 100 lat. W zbiorach Fotoplastikonu jest ponad 3.000 oryginalnych fotografii z różnych zakątków naszego globu. Fotoplastikon jest doskonałym miejscem aby poznać na fotografii świat jakiego już nie ma.

szczegóły »
Muzeum Kolei Wąskotorowej

Zbiory Muzeum Kolei Wąskotorowych liczą ok. 217 jednostek parowozów (z czego 130 jest na ekspozycji), oraz wiele pamiątkowych fotografii, mundury kolejowe, dokumenty, bilety oraz pieczątki. Jedną z atrakcji muzeum są pociągi wycieczkowe napędzane parowozem. Podróż obejmuje przejazd do Wilcz Tułowskich, spacer po Puszczy Kampinoskiej oraz ognisko w Osadzie Puszczańskiej i powrót zabytkowym pociągiem do Sochaczewa.

szczegóły »
Muzeum Ewolucji

Wszystkim, którzy pragną poznać historię ewolucji polecamy Muzeum Ewolucji w Warszawie, które prezentuje na swoich wystawach m.in.  szkielety wielkich dinozaurów z Mongolii, modele płazów gadów z krasiejewskiego cmentarzyska oraz realistyczną rekonstrukcję australopiteka Lucy. Muzeum oferuje różne formy zwiedzania, a także lekcje muzealne i warsztaty edukacyjno-artystyczne.

szczegóły »
Muzeum Techniki Wojskowej - Skansen Lotniczy

Muzeum Techniki Wojskowej to prawdziwa gratka dla każdego. Któż bowiem nie chciałby zobaczyć prawdziwych śmigłowców i samolotów wojskowych w wymiarach 1:1. Taką możliwość mamy w forcie IX Czerniaków, gdzie znajduje się stała ekspozycja broni pancernej i lotnictwa. W kolekcji jest kilkanaście samolotów m. in. MIG 21, Ił 2m3, Jak 9P i wiele innych eksponatów nie tylko z Polski, ale również z Rosji i Stanów Zjednoczonych.

szczegóły »
Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego ukazuje naszą historię w bardzo nowoczesny sposób, wykorzystując zdobycze najnowszej techniki i grę świateł. Ekspozycja umieszczona jest na powierzchni ponad 3.000 m2. Składa się na nią blisko 1.000 eksponatów, 1.500 fotografii oraz ponad 200 informacji biograficznych i historycznych.

szczegóły »
Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum mieści się w dworku, w miejscu urodzenia i  zamieszkania sławnego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Dworek jest otoczony parkiem, a w pobliżu znajduje się pomnik kompozytora. Pamiątki zaczęto gromadzić już w latach 30-tych. Dużą atrakcją tego miejsca są niedzielne koncerty chopinowskie.

szczegóły »
Muzeum Motoryzacji

Muzeum motoryzacji to wystawa, której nie można przegapić i adresowana jest nie tylko do fanów motoryzacji. Około 30 lśniących ponad 25-letnich pojazdów z krajów „Demokracji Ludowej” łącznie z nieśmiertelnym „maluchem” !

szczegóły »
Filtry warszawskie - Stacja Filtrów

Filtry warszawskie to cud techniki i obowiązkowy punkt wizyty turystów pragnących poznać najciekawsze miejsca stolicy. Każdy kto miał okazję je zwiedzić, potwierdza, że widok jest niesamowity i bardziej przypomina podziemną świątynię, niż obiekt wodociągowy…

szczegóły »
Muzeum Więzienia „Pawiak”

Muzeum Więzienia „Pawiak” jest wspomnieniem zbrodni, jaka została dokonana podczas  II wojny światowej na obywatelach Polski. W muzeum znajduje się stała ekspozycja przedstawiająca historię więzienia. Zobaczyć tu można między innymi zrekonstruowaną celę więzienną oraz korytarz słynnego oddziału siódmego.

szczegóły »
Muzeum Wsi Mazowieckiej

Muzeum Wsi Mazowieckiej  zajmuje się gromadzeniem i ochroną zabytków kultury ludowej. Wygląd Muzeum  współgra z oryginalnym wyglądem dawnej wsi mazowieckiej. W skład oferty turystycznej wchodzą: przejażdżki  bryczką, nauka jazdy konnej, degustacja potraw regionalnych, koncerty wiejskiej kapeli i wiele innych ciekawych atrakcji.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss