Ogród Bajek

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Będąc pomiędzy górą Toczek a Igliczną, przy żółtym szlaku, wiodącym z Międzygórza do Marii Śnieżnej, nie sposób jest ominąć malowniczo położony (na wysokości 780 m n.p.m) Ogród Bajek. Jego powierzchnia wynosi 0,23 ha. Miejsce zostało założone po I wojnie światowej przez Izydora Kriestena, który z rozmachem tworzył w okolicach swojego domu kolejne to bajkowe postacie. Niestety w skutek warunków atmosferycznych jak i wandalizmu Ogród został zniszczony. Niejednokrotnie podejmowano próby odtworzenia tego magicznego miejsca, przeważnie z nijakim skutkiem. Jednakże w 1985 roku działacze Oddziału PTTK w Międzygórzu nie mogąc patrzeć na niszczejący obiekt – niegdyś jedną z ciekawszych atrakcji krajoznawczych Międzygórza – postanowili przejąć go od Urzędu Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej w swoje władanie. Od tego czasu miejsce odzyskało swój niepowtarzalny klimat, gdzie zobaczyć można zarówno Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka, Gargamela wraz z Klakierem, Kota w Butach, Koszałka i Opałka, Bolka i Lolka, jak i Królewnę Śnieżkę z krasnalami, Sierotkę Marysię, Smoka Wawelskiego i wiele innych. Po tych wrażeniach, pozostaje nam tylko wypoczywać wśród drzew, krzewów i kwiatów. W budynku znajduje się sklepik z pamiątkami, oraz sala kominkowa, służąca do spotkań turystycznych. Miejsce to jest atrakcyjne zarówno dla dzieci, przenosząc je w magiczny świat bajek, jak i dla dorosłych, którzy też czasem potrzebują poczuć się dziećmi.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Kłodzko (35 km; ok. 0:40h)
Wałbrzych (95 km; ok. 1:45h)
Wrocław (120 km; ok. 2h)

Miejscowość: Międzygórze
Strona:www.pttkmiedzygorze.ta.pl   
Tel:  + 48 74 813 51 95
E-mail:pttkbiuro@ta.pl

Godziny otwarcia:
Codziennie w okresach:
październik – kwiecień: 10:00-16:00
maj – wrzesień: 10:00-18:00
Dnia 1 listopada, Ogród Bajek jest nieczynny.

Ceny biletów
:
Normalny: 5 zł
Ulgowy: 3 zł (dzieci i młodzież szkolna)

Dodatkowe zniżki:
Na karty rabatowe PTTK z aktualnie opłaconą składką członkowską – 20%
Grupy zorganizowane przez oddziały PTTK – 20%
Emeryci i Renciści 20% od biletu normalnego.
Opiekunowie grup bezpłatnie!
Przewodnicy w grupa do oprowadzenia bezpłatnie!

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pl.wikipedia.org

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Miejsce obowiązkowe dla każdego, kogo fascynują formacje geologiczne i tajemnicze jaskinie, w których niegdyś zamieszkiwali nasi przodkowie. Położona 800 m n.p.m. Jaskinia Niedźwiedzia zachwyca pięknem i kryje za sobą potęgę jaką niesie natura. Jaskinie jest bardzo dobrze przygotowana dla ruchu turystycznego - oświetlona, a wewnątrz poruszamy się przygotowanymi chodnikami, bez ryzyka uszkodzenia, czy też pobrudzenia ubrań.

szczegóły »
MountainEmotion (park linowy, quady, zorbing)

Poszukiwacze przygód i mocnych wrażeń nie będą zawiedzeni! MountainEmotion oferuje bogaty program rozrywek dla najbardziej wybrednych zapaleńców przygody. Park linowy, quady, zorbing to tylko niektóre z atracji.

szczegóły »
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Jeśli chcą Państwo zapoznać się z zabytkami Dolnego Śląska jednym rzutem oka jest to idealne dla Was miejsce. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska jest miniaturową imitacją znanych pałaców, ratuszy, kościołów i wielu innych atrakcji tego regiony w skali 1:25.

szczegóły »
Twierdza Kłodzka, labirynt i punkt widokowy

Historyczne miejsce, będące niegdyś siedzibą władcy hrabstwa kłodzkiego, wielokrotnie zmieniało swój charakter, tak aby dziś stać się jednym z najpopularniejszych zabytków Dolnego Śląska, oraz wspaniałym miejscem widokowym. Zachwyca fantastycznym pomostem widokowym, oraz zapierającymi dech w piersiach labiryntami podziemnymi stworzonymi z korytarzy minerskich.

szczegóły »
Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki to wspaniałe miejsce na lekką, rodzinną wycieczkę pieszą. W nagrodę za trudy, na górze  będziemy mieli możliwość podziwiać wspaniałą panoramę z tarasów widokowych oraz pospacerować wśród labiryntów skalnych, przyjmujących nadzwyczajne formy - wielka frajda dla dzieciaków.

szczegóły »
Podziemna trasa turystyczna

Trasa turystyczna im. 1000-lecia Państwa Polskiego to 500 metrowa, nie licząc odgałęzień, sieć podziemnych korytarzy, ciągnących się tuż pod ulicami miasta. Budowane już od XIII wieku kondygnacje, niegdyś służyły celom gospodarczym i militarnym, dziś miejsce uruchamia fantazję i pozwala wyobrazić sobie średniowieczne lochy.

szczegóły »
Muzeum Ziemi – Park Jurajski

Bogata kolekcja skamielin z czasów prehistorycznych, jak również wspaniałe miejsce, gdzie dzieci mogą zobaczyć  zbiór naturalnej wielkości dinozaurów!

szczegóły »
Kopalnia Złota

Wspaniałe, nieco tajemnicze miejsce, z którym związane jest wiele legend. Część muzealną kopalni stanowi Sztolnia Gertrudy, gdzie znajdziemy ekspozycje map i planów kopalni, narzędzia górnicze i hutnicze, wydobywane minerały, różne rodzaje lamp górniczych oraz cieszący się największą popularnością skarbiec, gdzie zobaczymy 1.066 złotych sztabek złota uzyskanych przez 1000 lat istnienia kopalni. Dodatkowo zobaczyć można Chodnik Śmierci i jedyny w Polsce podziemny wodospad (aż 8 m) w sztolni Czarnej. Miejsce jest z pewnością obowiązkową atrakcją do zobaczenia przy okazji zwiedzania Dolnego Śląska !

szczegóły »
Wodospad Wilczki

Przepiękny 20 metrowy wodospad jest fragmentem rzeki Wilczek, znajdującej się w Śnieżnickim Parku Krajobrazowym. Wodospad możemy oglądać z bliska poprzez wybudowanie kamiennych ścieżek, mostków i schodów w jego pobliżu. Wodospad wygląda wspaniale i imponująco o każdej porze roku.

szczegóły »
ROWEREM w rejonie Jaskini Niedźwiedziej

Trasa wiedzie leśnymi duktami przez Góry Bialskie i południowe zbocza Masywu Śnieżnika. Nie ma trudnych kondycyjnie podjazdów, ale dużym mankamentem jest rodzaj nawierzchni.
Główną atrakcją na szlaku będą odwiedziny w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Trasa liczy sobie około 36 km, ale proponujemy zarezerwować sobie na nią cały dzień  (jeżeli chcemy zwiedzić Jaskinię).

szczegóły »
Muzeum Żaby

Muzeum to słowo, które nie wszystkim dzieciakom miło się kojarzy. Zapewniamy jednak, że to muzeum jest przez nie zupełnie inaczej odbierane, bo mowa o Muzeum Żaby, w którym wszystkie eksponaty są żabami lub mają z żabą coś wspólnego !

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss