Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Ogród Botaniczny Jagiellońskiego Uniwersytetu w Krakowie istnieje od 1783 roku, stanowiąc doskonały zbiór wielu gatunków roślin w jednym miejscu, bowiem ok. 1.000 gatunków i odmian. Do najcenniejszych zaliczane są klony i dęby. Od 1976 roku widnieje w rejestrze zabytków. Na jego terenie odbywają się koncerty oraz wystawy. Parkowa część ogrodu – Arboretum - prezentuje doskonałą kolekcję różnorodnych drzew i krzewów, zebranych w skupiska ze względu na grupy tematyczne, np. ozdobne lub geograficzne. Położony na wschód od starego miasta Ogród Botaniczny tworzy cenny obiekt przyrody, sztuki ogrodniczej i kultury. Doskonałe miejsce na spacery letnią porą.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (80 km; ok. 1h)
Nowy Targ (85 km; ok. 1h)

Miejscowość: Kraków, ul. Kopernika
Strona: www.ogrod.uj.edu.pl
Tel: +48 12 421 26 20; +48 12 663 36 35
E-mail: hortus@uj.edu.pl

Godziny otwarcia
:
codziennie: 9:00 – 19:00 (jesienią do 17:00)
szklarnie: 10:00 – 18:00

Bilety:
normalny: 5 zł
ulgowy: 2 zł

 

Banner

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.ogrod.uj.edu.pl

Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki usypany na najwyższym wzniesieniu wzgórza Sikornik jest jednym z czterech krakowskich „pomników” poświęconych bohaterom narodowym, w tym wypadku Tadeuszowi Kościuszce. Usypany został z ziem, na których walczył Kościuszko, dzięki czemu jest 34-metrowym symbolem walki o niepodległość, widocznym niemal z każdego zakątka Krakowa.

szczegóły »
Kraków - panorama miasta z balonu widokowego

Oryginalnym pomysłem na poznanie Krakowa i jego okolic jest skorzystanie z lotu balonem widokowym. Platforma unosi się na wysokość ok. 150 m, a lot trwa 15 minut. Przy ładnej pogodzie uczestnicy mogą podziwiać panoramę Tatr, a zawsze mogą obejrzeć Stare Miasto, Wawel, Wisłę oraz okoliczne tereny tego niezwykłego miasta. Możemy też czuć się bezpieczni, gdyż balon na stałe związany jest z podłożem, więc za daleko nie odlecimy...

szczegóły »
Rejs po Wiśle (gondolą, statkiem, katamaranem)

Ciekawy i niecodzienny sposób zwiedzania Krakowa, to rejsy po Wiśle statkiem "Legenda" bądź gondolami, które mogą się odbywać bez względu na panującą pogodę. Z pokładu można podziwiać Kraków od strony nieznanej dla większości pieszych bądź zmotoryzowanych turystów. To także ciekawa forma uatrakcyjnienia zwiedzania dla dzieci, które często szbko zniechęcają się do miejskich spacerów.

szczegóły »
Skałki Twardowskiego i zalany kamieniołom

Skałki Twardowskiego to intensywnie wykorzystywany przez wspinaczy fragment wzgórza zrębowego Krzemionek Zakrzowskich , natomiast zbiornik Zakrzówek to położone na terenie Krakowa zalane wyrobisko kamieniołomu wapienia. Głębokość jeziora otoczonego przez ściany skalne sięga nawet 32 metrów, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla płetwonurków.

szczegóły »
Park Archeologiczny - Osada VI Oraczy

„Osada VI Oraczy” pozwala cofnąć się w czasie, by zobaczyć jak wyglądało życie w XIII-wiecznej osadzie. Co więcej, można tam spróbować swoich sił w dawnych rzemiosłach, m.in. warzelnictwie, tkactwie, garncarstwie czy zielarstwie, a nawet rolnictwie. Jest to niesamowite miejsce – będąc tam, nieodzowne jest wrażenie jakby średniowiecze trwało nadal.

szczegóły »
Ogród Zoologiczny

Długoletnia historia krakowskiego Zoo sięga 1929 roku. Wśród wielu cennych i rzadko spotykanych gatunków zwierząt na szczególną uwagę zasługują antylopy, pantery, hipopotamy, takiny i wiele innych. Powierzchnia ogrodu wynosi ok. 15 ha – można tam (oprócz możliwości podziwiania różnorodności fauny) odetchnąć i odpocząć na jednej z wielu ławek. Ponadto z myślą o najmłodszych gościach zaaranżowano tam MiniZoo, umożliwiając pogłaskanie oraz nakarmienie zwierzątek.

szczegóły »
Bawialnie – Kraków

W bawialni lubi przebywać każde dziecko. W tych obiektach mają okazję przebywać z innymi dziećmi i miło spędzać czas. Przy okazji dając odpocząć swoim rodzicom. W Krakowie znajduje się kilka bardzo dobrze wyposażonych sal dla maluchów. W ośrodkach można także zorganizować urodziny.

szczegóły »
Aquarium i Muzeum Przyrodnicze

Krakowskie Muzeum Przyrodnicze zaprasza wszystkich na spotkanie z tropikalnymi zwierzętami ! Wśród egzotycznych przedstawicieli gadów i płazów można zobaczyć drzewołazy, agamy oraz gekony. Co więcej, Aquarium to także niezwykły świat różnych gatunków rybek !

szczegóły »
Najnowocześniejsze muzeum w Polsce- Podziemia Rynku Głównego i Sukiennic

Pod powierzchnią krakowskiego Rynku Głównego znajdziemy muzeum wyjątkowe, które łączy prawie tysiącletnią historię Krakowa z współczesnością. Muzeum, które już dzisiaj wytycza nowe drogi w muzealnictwie; muzeum, które jest najnowocześniejsze w tej chwili w Polsce; muzeum, które jest przystosowane do tego, aby zwiedzać je w sposób niecodzienny. Podziemna ekspozycja to jednocześnie trasa turystyczna "Śladami europejskiej tożsamości Krakowa".

szczegóły »
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie mieści się przy ul. Konopnickiej 26. Od 2005 roku Centrum działa jako osobna instytucja. Muzeum Manggha to jedyny taki ośrodek nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Muzeum powstało jako nowoczesne centrum kultury i sztuki, które dzięki interaktywnym wystawom przybliża odwiedzającym kulturę i sztukę Japonii.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss