Ogród Botaniczny w Poznaniu

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Poznański Ogród Botaniczny jest jednocześnie placówką edukacyjną i naukową Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwotny ogród został założony w 1922-1925 roku na powierzchni 6ha. Od początku odbywały się tam lekcje botaniki dla młodzieży. Stopniowo, przez lata, ogród był  rozbudowywany o kolejne hektary. Obecnie zajmuje powierzchnię 22ha. Hodowla roślin odbywa się na powietrzu i w kilku szklarniach. Roślinność  sprowadzona z najdalszych zakątków świata podzielona jest na kilkanaście działów. Dział roślin ozdobnych, dział ekologiczno-geograficzny, dział roślin wodnych i bagiennych, dział roślin rzadkich i ginących to tylko niektóre z działów jakie możemy znaleźć w ogrodzie. Warto wspomnieć o alpinarium, które jest jedną z większych atrakcji ogrodu. Zajmuje powierzchnię około 6.000m kwadratowych i mieści siedem zbiorników wodnych połączonych strumieniami. Znajduje się tutaj ponad 1.700 gatunków roślin reprezentujących roślinność pasm górskich stref subpolarnej, umiarkowanej i podzwrotnikowej. Najbogatsza część alpinarium to dział roślinności karpackiej ze szczególnym uwzględnieniem Tatr. Natomiast w szklarniach zgromadzono okazy strefy międzyzwrotnikowej. W ogrodzie poprowadzono kilkanaście ciekawych ścieżek dydaktycznych, które mogą wzbogacić nasz spacer po obiekcie.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Piła (103 km; ok. 1:40h)
Konin (105 km; ok. 1:30h)

Miejscowość: 60-595 Poznań, ul. Dąbrowskiego 165
Strona: www.ogrod.edu.pl
Tel: + 48 61 829 2013
E-mail: otanik@amu.edu.pl

Godziny otwarcia:
Ogród:
V-X
pn - nd: 9:00-21:00 (lub do zmroku)
Pawilon Ekspozycyjno- Dydaktyczny:
XI-IV
pn- nd: 9:00-16:00
V-X
pn - nd: 9:00 - 21:00

Bilety:
wstęp wolny

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pl.wikipedia.org

Arboretum w Kórniku

Jeśli masz ochotę na romantyczny spacer wśród pięknych egzotycznych drzew i krzewów, koniecznie wybierz się do Kórnika. Polecamy zwłaszcza w maju gdy kwitną magnolie i różaneczniki, bądź jesienią,  gdy park rozkwita paletą jesiennych barw.

szczegóły »
Makiety dawnego Poznania

Chcesz zwiedzić w niekonwencjonalny sposób dawny Poznań ? Zapraszamy do klasztoru o.o. Franciszkanów. To tutaj w podziemiach kościoła kilka razy dziennie odbywają się prawdziwe spektakle przy użyciu światła, dźwięku i efektów specjalnych. Jest to swoista podróż w czasie, cofająca nas do początków polskiej państwowości.

szczegóły »
Muzeum Motoryzacji

Muzeum motoryzacji to wystawa, której nie można przegapić i adresowana jest nie tylko do fanów motoryzacji. Około 30 lśniących ponad 25-letnich pojazdów z krajów „Demokracji Ludowej” łącznie z nieśmiertelnym „maluchem” !

szczegóły »
ZOO w Poznaniu

Aksis, sitatunga, wikunie. Jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, to znaczy, że koniecznie musisz wybrać się to nowego Zoo w Poznaniu. Zobacz zwierzęta, których nigdy wcześniej nie widziałeś ! Pokaż swoim dzieciom żurawie o cienkich nogach, żyrafy o długich szyjach, garbate wielbłądy, dłuuugonose słonie i wiele, wiele innych zwierzęcych dziwów.

szczegóły »
Palmiarnia

Chcesz odbyć daleką podróż nie ruszając się z miejsca ? Zapraszamy do pięknej i nowoczesnej poznańskiej Palmiarni. Miejsca określanego jako „klimatyczne”, pomagające w walce z melancholijnym nastrojem, a zimą z brakiem słońca. Kilkaset gatunków roślin, a w zlokalizowanym na terenie palmiarni akwarium ponad 200 gatunków ryb, pozwoli Ci na chwilę oderwać się od codzienności i poczuć jak na dalekiej wyprawie.

szczegóły »
Poznańskie Koziołki

Najbardziej charakterystyczny poznański motyw ! Nie wolno będąc w Poznaniu nie odwiedzić Koziołków - jednego z największych symboli tego miasta ! Skonstruowane przez włoskiego architekta koziołki liczą już ponad cztery i pół wieku.

szczegóły »
Stare ZOO

Do odwiedzenia ZOO nie trzeba chyba nikogo namawiać… Ospałe lemury, wrzaskliwe małpy, czy największe jaszczurki świata - warany. To wszystko na wyciągnięcie ręki, w centrum Poznania i całkiem darmo !

szczegóły »
Świat Słowian - multimedialna wystawa

Jak wyglądał pradawny świat Słowian ? Jak mieszkali, czym się zajmowali, gdzie się modlili ? Wszystko to znajdziecie pod wielką białą kopułą wzniesioną w Poznaniu na Placu Wolności. Świat sprzed ponad tysiąca lat, świat plemion, które zamieszkiwały tereny od Łaby aż po Ruś. A wszystko to ukazane przy użyciu techniki z XXI w. ! Jedno z najbardziej nowatorskich przedsięwzięć w Europie ! Tylko tutaj możesz dotknąć większości eksponatów i poczuć się pradawnym Słowianinem !

szczegóły »
Cinema Park - Kraków

Kino, w którym nie ma mowy o chwili nudy!

szczegóły »
Niku Bowling - Kręgielnia

Niku Bowling - 18 torowa kręgielnia z restauracją serwująca pełny zakres usług o przystępnych cenach, a także miejsce na imprezy urodzinowe dla dzieci i imprezy taneczne dla rodziców.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss