Ogród Doświadczeń

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

W Ogrodzie znajduje się 50 interaktywnych urządzeń, których działanie pozwala odwiedzającym zrozumieć wiele z rządzących światem praw fizycznych. Ideą Ogrodu jest nauka poprzez zabawę - sensoryczne poznawanie świata przyrody rozbudza wyobraźnię i pogłębia wiedzę. Wśród niecodziennych urządzeń można znależć: dysk Benhama, Kołyskę Newtona, pryzmat glicerynowy, tarczę Macha, wirujący krater czy wiele, wiele innych. Każde z urządzeń ma za zadanie "wytłumaczyć", w jaki sposób zachodzą dane zjawiska - uzasadnić ich przyczyny i celowość. Ciekawe miejsce dla wszystkich !

Miejscowość: Kraków, Park Lotników Polskich
Strona: www.ogroddoswiadczen.pl
Tel: +48 12 346 12 85
E-mail: biuro@ogroddoswiadczen.pl

Godziny otwarcia:
20 kwiecień - 24 październik:
kwiecień:
pn - pt: 9:00 - 17:00
sb - nd: 10:00 - 17:00
maj - sierpień:
pn - pt: 9:00 - 19:00
sb - nd: 9:00 - 19:00
wrzesień:
pn - pt: 9:00 - 17:00
sb - nd: 10:00 - 19:00
październik:
pn - pt: 9:00 - 15:00
sb - nd: 10:00 - 15:00

Bilety:
normalny: 7 zł
ulgowy: 5 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl
www.ogroddoswiadczen.pl

Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki usypany na najwyższym wzniesieniu wzgórza Sikornik jest jednym z czterech krakowskich „pomników” poświęconych bohaterom narodowym, w tym wypadku Tadeuszowi Kościuszce. Usypany został z ziem, na których walczył Kościuszko, dzięki czemu jest 34-metrowym symbolem walki o niepodległość, widocznym niemal z każdego zakątka Krakowa.

szczegóły »
Kraków - panorama miasta z balonu widokowego

Oryginalnym pomysłem na poznanie Krakowa i jego okolic jest skorzystanie z lotu balonem widokowym. Platforma unosi się na wysokość ok. 150 m, a lot trwa 15 minut. Przy ładnej pogodzie uczestnicy mogą podziwiać panoramę Tatr, a zawsze mogą obejrzeć Stare Miasto, Wawel, Wisłę oraz okoliczne tereny tego niezwykłego miasta. Możemy też czuć się bezpieczni, gdyż balon na stałe związany jest z podłożem, więc za daleko nie odlecimy...

szczegóły »
Rejs po Wiśle (gondolą, statkiem, katamaranem)

Ciekawy i niecodzienny sposób zwiedzania Krakowa, to rejsy po Wiśle statkiem "Legenda" bądź gondolami, które mogą się odbywać bez względu na panującą pogodę. Z pokładu można podziwiać Kraków od strony nieznanej dla większości pieszych bądź zmotoryzowanych turystów. To także ciekawa forma uatrakcyjnienia zwiedzania dla dzieci, które często szbko zniechęcają się do miejskich spacerów.

szczegóły »
Skałki Twardowskiego i zalany kamieniołom

Skałki Twardowskiego to intensywnie wykorzystywany przez wspinaczy fragment wzgórza zrębowego Krzemionek Zakrzowskich , natomiast zbiornik Zakrzówek to położone na terenie Krakowa zalane wyrobisko kamieniołomu wapienia. Głębokość jeziora otoczonego przez ściany skalne sięga nawet 32 metrów, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla płetwonurków.

szczegóły »
Ogród Zoologiczny

Długoletnia historia krakowskiego Zoo sięga 1929 roku. Wśród wielu cennych i rzadko spotykanych gatunków zwierząt na szczególną uwagę zasługują antylopy, pantery, hipopotamy, takiny i wiele innych. Powierzchnia ogrodu wynosi ok. 15 ha – można tam (oprócz możliwości podziwiania różnorodności fauny) odetchnąć i odpocząć na jednej z wielu ławek. Ponadto z myślą o najmłodszych gościach zaaranżowano tam MiniZoo, umożliwiając pogłaskanie oraz nakarmienie zwierzątek.

szczegóły »
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie mieści się przy ul. Konopnickiej 26. Od 2005 roku Centrum działa jako osobna instytucja. Muzeum Manggha to jedyny taki ośrodek nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Muzeum powstało jako nowoczesne centrum kultury i sztuki, które dzięki interaktywnym wystawom przybliża odwiedzającym kulturę i sztukę Japonii.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss