Ogród Zoobotaniczny

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Oaza zieleni prawie w centrum miasta sprzyja częstym odwiedzinom. Ogród powstał w drugiej połowie XVIII w i przez długi okres stanowił park botaniczny. W latach 60 XX w zaczęto sprowadzać zwierzęta tworząc w ten sposób początki Zoo. W roku 2007 ogród został wpisany na prestiżową listę Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych.
Największym pupilem gości stał się niedźwiedź himalajski Nufi, ale zainteresowanie budzą też inni przedstawiciele drapieżników. W herpetarium natomiast można zobaczyć ciekawe gatunki gadów: węży i jaszczurek. Niewątpliwą atrakcję toruńskiego ogrodu stanowi bardzo bogata ptaszarnia z niezwykłą kolekcją papug.
W Części botanicznej natomiast zwraca na siebie uwagę ciekawy drzewostan, w którym znajduje się 11 pomników przyrody ożywionej w tym sosna czarna, platan klonolistny czy dąb szypułkowy.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Bydgoszcz (46 km; ok. 0:50h)
Płock (103 km; ok. 1:45h)
Konin (111 km; ok. 1:45h)
Piła (135 km; ok. 2:15h)
Chojnice (137 km; ok. 2:15h)

Miejscowość: 87-100 Toruń, ul. Bydgoska 7
Strona: www.zoo.torun.pl
Tel: + 48 56 622 42 10
E-mail: zootorun@op.pl
 
Godziny otwarcia:
od maja do sierpnia
pn – nd: 10:00 – 19:00 (ptaszarnia do 18:00)
kwiecień, wrzesień, październik
pn – nd:  10:00 – 18:00 (ptaszarnia do 17:00)
od listopada do marca
pn – nd: 10:00 – do zmierzchu (ptaszarnia do 15:00)     
                  
Bilety:  
normalny: 7 zł
ulgowy:  4 zł.
przejażdżka na koniku:  6 zł.

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.zoo.torun.pl

Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu

W mieście urodzin samego Mikołaja Kopernika nie może zabraknąć miejsca, z którego można podziwiać niebo. Planetarium W Toruniu jest jednym z nowocześniejszych w tej części Europy. Sala na blisko 200 osób pozwala każdemu unieść się do gwiazd, jest furtką do poznania tajemnicy wszechświata.

szczegóły »
Muzeum Dom Mikołaja Kopernika

Dom Mikołaja Kopernika, najbardziej popularnego obywatela Torunia, mieści się przy ulicy nazwanej jego imieniem -  Kopernika nr 15 i 17. Jest to zespół dwóch późnogotyckich kamienic z przełomu XIV/XV wieku, prawdopodobnie jest to miejsce narodzin wielkiego astronoma. Obecnie w kamienicach mieści się muzeum, gdzie prezentowane są wystawy związane z życiem i pracą Kopernika oraz przybliżające historię miasta.

szczegóły »
Krzywa Wieża

Nie trzeba pokonywać tysiąca kilometrów z Polski do Pizy, aby na własne oczy obejrzeć krzywą wieżę. Wśród wielu atrakcji Torunia jest też "Krzywa Wieża". Nazwa jak najbardziej uzasadniona ponieważ istotnie wieża jest krzywa. Odchylenie od pionu wg ostatnich pomiarów przekroczyło 146 cm.  Średniowieczna  gotycka budowla wybudowana w drugiej połowie XIII wieku, jak się okazało na niestabilnym podłożu, już od samego początku pochylała się pod wpływem swojego ciężaru na północną stronę.

szczegóły »
Żywe Muzeum Piernika

W Toruniu mieście pachnącym piernikami powstało niezwykłe miejsce, jedyne w Europie „Żywe Muzeum Piernika”. Stworzono je dla wszystkich, którzy chcieliby przenieść się w czasie do XVI wiecznej piernikarni, upiec w wiekowym piecu własnoręcznie zrobiony piernik oraz posłuchać o historii piernika i Torunia.

szczegóły »
Piernikowe Miasteczko

W Toruniu, mieście znanym z pierników w 2004 roku powstała piernikowa kraina zabaw dla dzieci. „Piernikowe Miasteczko”, bo taką nosi nazwę, oferuje swoim gościom wielką piernikową piaskownicę, zjeżdżalnie w kształcie piernikowego zamku oraz karuzelę przypominającą chatkę z piernika. Patronem tego magicznego miejsca został Tytus de’Zoo, kultowa postać z komiksów Papcia Chmiela pt. „Tytus Romek i Atomek”.

szczegóły »
Zamek Krzyżacki

Zamek w Toruniu był jednym z najstarszych zamków Zakonu Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, a obecnie jego fragmenty są ogólnie dostępne dla zwiedzających i znajdują się pod opieką „Centrum Kultury Zamek Krzyżacki” w Toruniu. Na jego terenach Centrum organizuje różnorodne imprezy kulturalno-rozrywkowe, pokazowe lekcje historii, inscenizacje zamkowe itp. Ruiny zamku zostały wpisane wraz ze Starym Miastem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

szczegóły »
Ogród Fauny Polskiej Zoo

Na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy znajduje się Ogród Fauny Polskiej - Mini Zoo. Zajmuje powierzchnię 15 hektarów i gromadzi przedstawicieli naszej rodzimej fauny. Najmłodsi mają tu możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzątkami, oraz plac zabaw z piaskownicą, huśtawkami zjeżdżalnią.

szczegóły »
Bawialnie dla dzieci - Toruń

Bawialnie w Toruniu proponują dla swoich podopiecznych nie tylko świetną zabawę, ale co najważniejsze bezpieczną opiekę. Pobyt w bawialni to też potrzebny kontakt z rówieśnikami. Wspólne zabawy, rozwój ruchowy i nauka wynikająca z towarzyskich kontaktów mają bardzo korzystny wpływ na nasze dzieciaki. Przez cały rok, bez względu na pogodę, czeka tam na najmłodszych fantastyczna zabawa.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss