Ogród Zoologiczny

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Zoo to bardzo chętnie odwiedzane przez wszystkich miejsce, zarówno latem, jak i zimą. Usytuowany na wzgórzu w Lasku Wolskim (345 m.n.p.m.) jest średniej wielkości europejskim ogrodem zoologicznym. Istnieje od 1929 roku, a dzisiejszy zbiór jest naprawdę bogatym i wartym zobaczenia. W okresie II wojny światowej Zoo znajdowało się pod administracją niemiecką, w związku z czym wiele zwierząt zostało wywiezionych z kraju.
Zoo w Krakowie pełni funkcję hodowlaną, uczestnicząc jednocześnie w międzynarodowych programach – wśród cennych gatunków zwierząt można wyróżnić: hipopotama karłowatego, lori małego, tapira anta, konia Przewalskiego, fenka, antylopę addaks, czy panterę śnieżną. Mieszkają tam także wielbłądy, lwy, zebry, strusie, wiele gatunków ptactwa. Co więcej, krakowskie Zoo pełni rolę popularno-naukową, prowadzone są tam bowiem różne pogadanki z dziećmi, audycje oraz lekcje biologii, dzięki czemu w przyjemny sposób już najmłodsze pociechy mogą zapoznać się z fauną nie tylko Polski, ale i świata.
Odwiedzenie Mini Zoo jest okazją do sprawienia olbrzymiej frajdy swoim dzieciom, dzięki możliwości pogłaskania, nakarmienia przygotowaną karmą łagodnych zwierząt, czyli: miniaturowych króliczków, kucyków, kózek karłowatych, świnek morskich czy żółwi. Mogą także zobaczyć z bliska (nie wolno głaskać) świnki wietnamskie oraz mundżaki chińskie. To z pewnością niesamowita atrakcja dla dzieciaków, a czasem nawet dla dorosłych.
Utrzymany estetycznie i składnie Ogród Zoologiczny w Krakowie stanowi oazę wypoczynku wśród zieleni dla zabieganych i zapracowanych krakowian, choć nie tylko miejscowi odwiedzają owe miejsce. Fantastyczny pomysł na spędzenie popołudnia z całą rodziną ! 

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (80 km; ok. 1h)
Nowy Targ (85 km; ok. 1h)

Miejscowość: Kraków, ul. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14
Strona: www.zoo-krakow.pl
Tel: + 48 12 425 35 51
E-mail: zoo@zoo-krakow.pl

Jak dotrzeć
:
Możliwy dojazd do Zoo autobusem podmiejskim nr 134, który odjeżdża spod hotelu i stadionu Cracovia. Autobus kursuje pod Zoo i z powrotem. Dojazd trwa około 15 minut. Oczywiście można dojechać do Zoo samochodem. Jednak za wjazd do Lasku Wolskiego trzeba zapłacić 6 zł. W weekend i dni świąteczne trzeba zostawić samochód na parkingu 1 km od Zoo i resztę drogi przebyć na piechotę lub busem.

Godziny otwarcia:
pn - nd: 9:00 – 19:00

Bilety
:
kwiecień - październik:
normalny: 18 zł
ulgowy: 10 zł

listopad - marzec:
normalny: 16 zł
ulgowy: 8 zł

Więcej szczegółów: www.zoo-krakow.pl

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.zoo-krakow.pl
www.praktycznyprzewodnik.pl
www.twojepc.pl
www.barut.info.pl
www.miastodzieci.pl

Kraków - panorama miasta z balonu widokowego

Oryginalnym pomysłem na poznanie Krakowa i jego okolic jest skorzystanie z lotu balonem widokowym. Platforma unosi się na wysokość ok. 150 m, a lot trwa 15 minut. Przy ładnej pogodzie uczestnicy mogą podziwiać panoramę Tatr, a zawsze mogą obejrzeć Stare Miasto, Wawel, Wisłę oraz okoliczne tereny tego niezwykłego miasta. Możemy też czuć się bezpieczni, gdyż balon na stałe związany jest z podłożem, więc za daleko nie odlecimy...

szczegóły »
Skałki Twardowskiego i zalany kamieniołom

Skałki Twardowskiego to intensywnie wykorzystywany przez wspinaczy fragment wzgórza zrębowego Krzemionek Zakrzowskich , natomiast zbiornik Zakrzówek to położone na terenie Krakowa zalane wyrobisko kamieniołomu wapienia. Głębokość jeziora otoczonego przez ściany skalne sięga nawet 32 metrów, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla płetwonurków.

szczegóły »
Dinolandia

Park Rozrywki w Inwładzie powstał z myślą zarówno o najmłodszych, jak i dorosłych. Można tam obejrzeć ponad 50 figur dinozaurów, a także poszaleć w parku linowym, na ścianie wspinaczkowej, bądź spróbować swoich możliwości podczas gry w minigolfa oraz w petanque. 

szczegóły »
Zatorland

Kompleks Parków Zatorland obejmujący, aż cztery obiekty:

Dinozatoirand czyli największy w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów. Gdzie podczas spaceru można zobaczyć ponad 100 ożywionych gadów naturalnej wielkości.

W sezonie zimowym, kiedy Dinozatorland jest zamknięty –swoje podwoje otwiera Park Św. Mikołaja w Krainie Bajek. Ta magiczna kraina, którą oświetla 3 mln światełek, może poszczycić się paradą bajkowych postaci, prawdziwymi reniferami oraz możliwością spotkania ze Świętym Mikołajem!

W sezonie 2012 planowane jest otwarcie Parku Mitologii oraz Parku Owadów.

Parku Mitologii zlokalizowany będzie na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Dinozaurów. Zapraszamy na niezwykły rejs, w trakcie którego można poznać bogów, herosów i bohaterów.

Zatorland to również wielki lunapark, gdzie oprócz urządzeń rozrywkowych na uwagę zasługuje Kino 5 D, Interaktywne Show 3D i warsztaty paleontologiczne.

szczegóły »
Opactwo Benedyktynów

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu zostało ufundowane w XI wieku przez Kazimierza Odnowiciela. Znajduje się na wysokim nadwiślańskim wapiennym brzegu - można tam dopłynąć kursującymi po Wiśle statkami. Głównym elementem sakralnym jest barokowy kościół św. Piotra i Pawła, w którego podziemiach ok. 40 lat temu odkryto  groby siedmiu opatów i złoty kielich podróżny. 

szczegóły »
Park Miniatur „Świat Marzeń”

Zachwyt i niedowierzanie to nieodłączne uczucia jakie towarzyszą odwiedzającym Park Miniatur w Inwałdzie. Fantastyczne miejsce, w którym zgromadzono niezwykły zbiór perełek architektury światowej w wersji zminiaturyzowanej. Największą uwagę przykuwają: Coloseum, Big Ben, wieża Eiffla, Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności oraz wiele innych. Ponadto warto zajrzeć do mini Lunaparku oraz Zielonego Labiryntu.

szczegóły »
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Najstarsza kolekcja botaniczna w Polsce, zajmująca powierzchnię ok. 10 ha, w skład której wchodzą różnorodne gatunki roślin, wśród nich sagowce, storczyki, rośliny mięsożerne, a także palmy i okazy tropikalne. Wśród wielu pięknych i znakomitych roślin króluje ponad 200-letni "Dąb Jagielloński".

szczegóły »
Park linowy – Kraków

Krakowski Park Linowy jest godny polecenia wszystkim, którzy uwielbiają aktywnie spędzać swój wolny czas. Podniebna wspinaczka dostarcza adrenaliny i wiele niezapomnianych wrażeń. Dla niezaprawionych w bojach istnieje możliwość przejścia trasy z instruktorem.

szczegóły »
Ogród Doświadczeń

Park edukacyjny - Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema budzi olbrzymie zainteresowanie ! Jest to bowiem niezwykłe miejsce, w którym sensorycznie (bez wkuwania niezrozumiałych regułek na pamięć) można zrozumieć wiele zachodzących zjawisk ze świata przyrody.

szczegóły »
Aquarium i Muzeum Przyrodnicze

Krakowskie Muzeum Przyrodnicze zaprasza wszystkich na spotkanie z tropikalnymi zwierzętami ! Wśród egzotycznych przedstawicieli gadów i płazów można zobaczyć drzewołazy, agamy oraz gekony. Co więcej, Aquarium to także niezwykły świat różnych gatunków rybek !

szczegóły »
Kładka Bernatka

Odważna konstrukcja, świetnie wykonana i wkomponowana w podgórski i kazimierski brzeg Wisły nosi nazwisko nieznanego szerzej przeora konwentu bonifratrów z XIX wieku. Kładka Ojca Bernatka to kładka pieszo-rowerowa na Wiśle w Krakowie łącząca Krakowski Kazimierz z Podgórzem, budowana w miejscu dawnego Mostu Karola. Decyzją rady miasta została nazwana imieniem Laetusa Bernateka zakonnika, który na przełomie XIX i XX w. doprowadził do wybudowania budynków szpitala Bonifratrów w Krakowie.

szczegóły »
Dreamlandia

Dreamlandia to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i ich opiekunach, oferujące wiele rozmaitych możliwości spędzenia przez nie wolnego czasu w sposób kreatywny, rozwijający nie tylko wyobraźnię !

szczegóły »
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie mieści się przy ul. Konopnickiej 26. Od 2005 roku Centrum działa jako osobna instytucja. Muzeum Manggha to jedyny taki ośrodek nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Muzeum powstało jako nowoczesne centrum kultury i sztuki, które dzięki interaktywnym wystawom przybliża odwiedzającym kulturę i sztukę Japonii.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss