Ogrody na Książęcym

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Ogrody na Książęcym, dziś znane jako Park imienia marszałka Edwarda Rydza – Śmigłego, są pozostałością po ogrodach wybudowanych dla Kazimierza Poniatowskiego w latach 1776-1779. Wpływ czasu oraz wojny zniszczyły pierwotny styl owego miejsca. Dziś w ogrodach zobaczyć można budowle ogrodowe, odnowiony pawilon studni  z ujęciem wody oligoceńskiej oraz popiersie Elizy Orzeszkowej, które oddaje hołd znakomitej  pisarce i dodaje uroku temu miejscu. Dużą ciekawość wzbudza rotunda z podziemną grotą (Elizeum), wybudowana za czasów Poniatowskiego dla jego tajemnych spotkań. Ogrody to znakomite miejsce na spacery dla warszawiaków oraz turystów.

Miejscowość: Warszawa, ul. Książęca

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pl.wikipedia.org
www.srodmiescie.warszawa.pl
www.panoramio.com

Arboretum

W Arboretum w Marculach  dotąd zostało zgromadzonych 400 gatunków drzew i krzewów. Alpinarium w połączeniu  z nowo powstałymi zbiornikami wodnymi stanowi doskonałe miejsce do spaceru  i odpoczynku na świeżym powietrzu na łonie natury. Na jego terenie znajduje się małe Alpinarium mające w swej kolekcji rośliny górskie. Teren arboretum ma charakter parku jego powierzchnia wynosi 6,5 ha.

szczegóły »
Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie to kompleks pałacowo-parkowy w Warszawie z licznymi zabytkami. Powstał w XVIII wieku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Jest to też doskonałe miejsce na rodzinny spacer, bądź przejażdżkę rowerową.

szczegóły »
Rezerwat Przyrody Horowe Bagno

W pobliżu Warszawy, w miejscowości Marki zobaczyć można Rezerwat Przyrody „Horowe Bagno” liczący około 44 hektarów powierzchni. Centralną częścią rezerwatu jest obniżenie między wydmowe, zwane potocznie Horowym Bagnem. To duży staw o powierzchni około 7 ha i szereg małych zbiorników wodnych.

szczegóły »
Ogród Botaniczny UW

Ogród Botaniczny w Warszawie jest jednym z najmniejszych w Polsce, a liczy już ponad 200 lat. Różnorodność biologiczna przyciąga nie tylko miłośników przyrody. W ogrodzie tym znajduje się najstarsza szklarnia subtropikalna, urzekająca swoją kolorystyką i panującym tam klimatem. Ogród to doskonałe miejsce na wiosenne spacery.

szczegóły »
Park Moczydło

Park Moczydło w warszawskiej Woli cieszy się dużym zainteresowaniem spacerowiczów o każdej porze roku. Co ważne, znajdziemy tam Górkę Moczydłowską, z której szczytu jest widoczna piękna panorama okolicy. Plac zabaw i boiska sportowe to dodatkowe atuty tego miejsca.

szczegóły »
Park w Wilanowie

Park w Wilanowie kusi ogrodami w czterech różnych stylach: ogród barokowy dwupoziomowy, neorenesansowy różany, angielski ogród krajobrazowy oraz park krajobrazowy angielsko-chiński. Uroku temu miejscu dodają Jezioro Wilanowskie oraz Potok Służewiecki. Magia i piękno tego miejsca przyciąga nie tylko warszawiaków, ale również licznych turystów.

szczegóły »
Arboretum w Powsinie

Arboretum w Powsinie prezentuje około 1.900 gatunków i odmian roślin z wielu stref klimatycznych. Całe połacie kwitnących rododendronów, tulipanów, róż tworzą niezapomniany obraz i cieszą oczy.

szczegóły »
Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa to idealne miejsce na niedzielny odpoczynek po ciężkim tygodniu pracy, daleko od miejskiego zgiełku. Jeśli uwielbiasz spędzać czas z dala od cywilizacji i w ciszy chcesz rozkoszować się pięknymi krajobrazami, musisz odwiedzić Piaseczno ! Szkoły i przedszkola powinny się zainteresować specjalną ofertą, skierowaną do wszystkich dzieci.

szczegóły »
Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

W tym wyjątkowym miejscu wysłuchasz najznakomitszych bajek z różnych zakątków świata. W repertuarze znajduje się ponad sto opowieści ! Muzeum organizuje przedstawienia, wystawy, a nawet warsztaty, w których zainteresowani nauczą się opowiadać.

szczegóły »
Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Jest to prawdziwy raj dla ciekawych świata, którzy uwielbiaja eksperymentować, poznawać i rozumieć w taki sensoryczny sposób rozmaite skomplikowane zjawiska zachodzące w świecie.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss