Osada traperska w Bolechówku

Kategorie: Ciekawie, Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Traperska Osada W Bolechówku znajduje się zaledwie 17 km od Poznania. Właściciel, pan Jarosław Tylkowski od lat pasjonat koni i psów, założył gospodarstwo agroturystyczne, które specjalizuje się w jeździe konnej i psich zaprzęgach. 10 wysoko wyszkolonych psów rasy siberian husky i alaskan mamut kilka razy w tygodniu „trenuje” biegi. Zimą biegają z saniami, wiosną i jesienią z wózkami. Latem gdy temperatury są zbyt wysokie odpoczywają. Dla turystów osada przygotowała 3 warianty wypraw o długości od 5 do 20 km. Jeździ się z instruktorem, ale można też samodzielnie po wcześniejszym przeszkoleniu. Gospodarstwo organizuje też 3 dniowe wyprawy psimi zaprzęgami po Sudetach („Trzy dni adrenaliny”). A jeśli będziemy chcieli zaznać innych wrażeń, w ofercie dostępne są przejazdy bryczką lub konno wierzchem dla początkujących i zaawansowanych.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Poznań (17,2 km, ok. 0:20h)
Piła (89km; ok. 1:30h)
Konin (118 km; ok. 1:25h)

Miejscowość: Bolechówko, ul. Lipowa
Strona:www.traperska-osada.pl
Tel: + 48 693 160 293
E-mail: info@traperska-osada.pl

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikimapia.org

Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera

Zobacz to, co widział najsłynniejszy polski podróżnik - Arkady Fiedler ! Zobacz niezwykłą kolekcję jaką udało mu się sprowadzić do Puszczykowa z jego licznych wypraw. Wśród cennych eksponatów znajdziemy m.in. maski i rzeźby obrzędowe, trofea ludzkich głów oraz interesujący zbiór starych zdjęć. Ogród wokół muzeum to natomiast zbiór niecodziennych rzeźb.

szczegóły »
Skansen Miniatur w Pobiedziskach

Jeśli masz ochotę trochę cofnąć się w czasie, nie możesz nie odwiedzić Parku Miniatur w Pobiedziskach ! 35 miniaturowych budowli, wiernie i pieczołowicie odtworzonych makiet obiektów historycznych Szlaku Piastowskiego.

szczegóły »
NAJstarszy znak drogowy w Polsce - słup milowy

Zobacz jak wyglądały znaki drogowe w średniowieczu. Najstarszy znak drogowy w Polsce ! Najcenniejszy zabytek Konina !

szczegóły »
Stara Parowozownia

Jedyna czynna w Europie parowozownia ! Lśniące parowozy w nienagannym stanie technicznym kuszą swym urokiem. Zasiądź obok maszynisty i przejedź się dawnym taborem !

szczegóły »
Zamek w Gołuchowie.

Wzorowana na zamkach nad Loarą, przepiękna baśniowa romantyczna budowla ! Jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce ! Przejdź się po magnackich komnatach podziwiając dzieła sztuki ! Pospaceruj pod zamkowymi arkadami tak jak to robili książęta.

szczegóły »
Skansen Etnograficzny w Gosławicach

Zobacz jak wyglądała dawna wieś ! Autentyczne oryginalne stare budynki przeniesione do skansenu ! Zobacz jak pracowali kowale w dawnych czasach - prawdziwa kuźnia zapracuje raz jeszcze specjalnie dla ciebie - tak jak pracowała przed wiekami.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss