Palmiarnia

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Palmiarnia znajduję się na terenie Parku Winnego, a od strony południowo – wschodniej znajduje się tam zabytkowy jednorodzinny budynek z początku XX wieku. Dawniej na potrzeby winiarzy powstawały kamienne piwnice. Dopiero w XVIII wieku zaczęto wznosić tego typu budynki, w których zamieszkiwali bogatsi winiarze z rodzinami. Około roku 1956 zaczęto dobudowę szklanego pawilonu. Od lat 60-tych miejsce stało się palmiarnią. W palmiarni znajdziemy aż 200 gatunków roślin, w tym ok. 100 tropikalnych i subtropikalnych. Co więcej na terenie palmiarni znajduję się 7 akwariów z kolorowymi gatunkami ryb, żółwiami i roślinami wodnymi. Palmiarnia oferuje również szeroki zakres atrakcji dla turystów tj. wyścigi ślimaków winniczków, festyny rodzinne, koncerty i wieczorki taneczne.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Gorzów Wielkopolski (111 km; ok. 1:45h)

Miejscowość:  Zielona Góra, Wrocławska 12
Strona: www.palmiarnia.zgora.pl
Tel: + 48 68 478 45 50
E-mail: palmiarnia@palmiarnia.zgora.pl

Godziny otwarcia
:
wt - nd: 8:00 – 16:00

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.palmiarnia.zgora.pl


Palmiarnia Ziel...
Wzgórza Piastowskie

Wzgórza Piastowskie w Zielonej Górze to idealne miejsce na popołudniowe spacery i wycieczki rowerowe dla całych rodzin niezależnie od pory roku. Zimą na jednym ze szczytów otwierany jest wyciąg narciarski i tor saneczkowy.

szczegóły »
Arboretum

Ogród dendrologiczny w Nietkowie, niegdyś zachwycający swoją różnorodnością, został mocno zniszczony w czasie powodzi. Do dziś trwają systematyczne prace nad odtworzeniem tego przepięknego niegdyś miejsca.

szczegóły »
Góra Braniborska i Wieża Braniborska

W letnie wieczory warto udać się na Górę Braninborską, skąd podziwiać można przepełnione gwiazdami niebo. Góra nazywana również Górą Pasterską wznosi się na wysokości 202 m.n.p.m. i jest jednym z najwyższych wzniesień w mieście. Na jej szczycie znajduje się utworzone w latach 1859 - 1860 obserwatorium astronomiczne, niegdyś ogólnodostępne dla turystów.

szczegóły »
NAJdłuższe przęsło nurtowe - Most Kolejowy

Zabytek sprzed I wojny światowej i jednocześnie jeden z dłuższych (800 m) w Europie stalowych mostów kolejowych na rzece. Dodatkowo most posiada najdłuższe przęsło nurtowe w Polsce - dokładnie 100,01 m ! Ciekawa historia mostu przyciągnie przede wszystkim miłośników fortyfikacji.

szczegóły »
Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza

Muzeum Archeologiczne to wspaniały odrestaurowany obiekt pełen renesansowych elementów architektonicznych. Placówka jest miejscem naukowo – badawczym i edukacyjnym. Znajdziemy tu mnóstwo eksponatów budujących obraz pradziejów i czasów historycznych z całego regionu Nadodrza.

szczegóły »
Stalag Luft III - Muzeum Obozów Jenieckich

Historyczne muzeum – dowód istnienia Kriegsgefangenen Stammlager der Luftwaffe 3 Sagan – obozu jenieckiego. Miejsce, które obowiązkowo każdy powinien odwiedzić. Obóz nie tylko upamiętnia jeńców wojennych, ale i także działania mające na celu ucieczkę z niewoli.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss