Palmiarnia

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Palmiarnia znajduje się na terenie Parku Wilsona. Park zajmuje 6,6 ha. Część północna zbudowana jest w stylu angielskim naśladującym naturę (sztuczne stawy, wzniesienia i alpinarium). Natomiast część południowa to styl francuski (uporządkowane, geometrycznie rozmieszczone ścieżki, klomby i żywopłoty). Pierwsza Palmiarnia powstała w tym miejscu w 1910 roku. Stopniowo dobudowywano kolejne pawilony. Po sporych zniszczeniach w czasie drugiej wojny światowej, w roku 1946 zostaje otwarta druga Palmiarnia. Niestety z powodu złego stanu technicznego zostaje poddana remontowi i zamknięta dla zwiedzających. Palmiarnia ponownie została otwarta w 1992 roku i liczy obecnie dziesięć pawilonów wystawienniczych, o łącznej powierzchni 4.600m2 i 46.000m3 kubatury. W 2003 roku dobudowany zostaje jeszcze jeden pawilon wystawienniczy, a także sala konferencyjna z odpowiednim wyposażeniem technicznym. Na terenie Palmiarni możemy podziwiać rośliny strefy tropikalnej, subtropikalnej i umiarkowanej (między innymi monumentalne palmy, rozłożyste paprocie, gaj cytrusowy oraz drobne rośliny z dna lasu tropikalnego, a także rośliny afrykańskie (w tym najstarsza roślina na terenie Palmiarni – 400-letni sagowiec) i bogaty zbiór amerykańskich kaktusów. Na terenie Palmiarni znajduje się akwarium liczące 37 basenów z ponad 170 gatunkami ryb słodkowodnych strefy tropikalnej i subtropikalnej.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Piła (103 km; ok. 1:40h)
Konin (105 km; ok. 1:30h)

Miejscowość:  Poznań 60-767, ul. Matejki 18
Strona: www.palmiarnia.poznan.pl
Tel: + 48 61 865 89 07

Godziny otwarcia:
pn: nieczynne
Od 1 marca:
wt –nd:
kasa: 9:00-16:00
Palmiarnia: 9:00-17:00

Od 1 maja:
wt –nd:
kasa: 9:00 - 16:00
Palmiarnia: 9:00 - 17:00
W nd i święta:
kasa: 9:00 - 17:00
Palmiarnia: 9:00 - 18:00

Od 2 listopada:
wt –nd:
kasa: 9:00 - 15:00
Palmiarnia: 9:00 - 16:00
W nd i święta:
kasa: 9:00 – 16:00
Palmiarnia: 9:00 - 17:00

Bilety:
normalny: 5,5 zł
ulgowy: 4 zł
dzieci do lat 3: bezpłatnie

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.palmiarnia.poznan.pl

Arboretum w Kórniku

Jeśli masz ochotę na romantyczny spacer wśród pięknych egzotycznych drzew i krzewów, koniecznie wybierz się do Kórnika. Polecamy zwłaszcza w maju gdy kwitną magnolie i różaneczniki, bądź jesienią,  gdy park rozkwita paletą jesiennych barw.

szczegóły »
Makiety dawnego Poznania

Chcesz zwiedzić w niekonwencjonalny sposób dawny Poznań ? Zapraszamy do klasztoru o.o. Franciszkanów. To tutaj w podziemiach kościoła kilka razy dziennie odbywają się prawdziwe spektakle przy użyciu światła, dźwięku i efektów specjalnych. Jest to swoista podróż w czasie, cofająca nas do początków polskiej państwowości.

szczegóły »
Muzeum Motoryzacji

Muzeum motoryzacji to wystawa, której nie można przegapić i adresowana jest nie tylko do fanów motoryzacji. Około 30 lśniących ponad 25-letnich pojazdów z krajów „Demokracji Ludowej” łącznie z nieśmiertelnym „maluchem” !

szczegóły »
ZOO w Poznaniu

Aksis, sitatunga, wikunie. Jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, to znaczy, że koniecznie musisz wybrać się to nowego Zoo w Poznaniu. Zobacz zwierzęta, których nigdy wcześniej nie widziałeś ! Pokaż swoim dzieciom żurawie o cienkich nogach, żyrafy o długich szyjach, garbate wielbłądy, dłuuugonose słonie i wiele, wiele innych zwierzęcych dziwów.

szczegóły »
Ogród Botaniczny w Poznaniu

Jeden z najciekawszych i największych ogrodów botanicznych w Polsce ! Obejrzyj z bliska rośliny żyjące na zboczach Alp, na amerykańskich pustyniach czy polskich bagnach. Jedną z większych atrakcji ogrodu jest alpinarium, które mieści siedem zbiorników wodnych połączonych strumieniami. Ciekawe są również ścieżki dydaktyczne. Ogród zajmuje powierzchnię 22ha, a wszystko to możemy zobaczyć za darmo.

szczegóły »
Poznańskie Koziołki

Najbardziej charakterystyczny poznański motyw ! Nie wolno będąc w Poznaniu nie odwiedzić Koziołków - jednego z największych symboli tego miasta ! Skonstruowane przez włoskiego architekta koziołki liczą już ponad cztery i pół wieku.

szczegóły »
Świat Słowian - multimedialna wystawa

Jak wyglądał pradawny świat Słowian ? Jak mieszkali, czym się zajmowali, gdzie się modlili ? Wszystko to znajdziecie pod wielką białą kopułą wzniesioną w Poznaniu na Placu Wolności. Świat sprzed ponad tysiąca lat, świat plemion, które zamieszkiwały tereny od Łaby aż po Ruś. A wszystko to ukazane przy użyciu techniki z XXI w. ! Jedno z najbardziej nowatorskich przedsięwzięć w Europie ! Tylko tutaj możesz dotknąć większości eksponatów i poczuć się pradawnym Słowianinem !

szczegóły »
Cinema Park - Kraków

Kino, w którym nie ma mowy o chwili nudy!

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss