Park Arkadia w Nieborowie

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Park w Arkadii to jeden z najpiękniejszych obiektów w Polsce. Romantyczna wyspa zaprojektowana przy współudziale Szymona Bogumiła Zuga, stworzona została przez księżnę Helenę Radziwiłłową w 1778 roku. Z racji powrotu mody do natury i antyku, w parku pojawiły się antyczne budowle. Pierwszymi, które powstały na brzegu stawu arkadyjskiego, były Kaskada i Chata przy Wodospadzie, w której czekały na czytelnika dzieła filozofów, a nieco później Przybytek Arcykapłana i Świątynia Diany z plafonem Norblina wyobrażającym Jutrzenkę oraz Akwedukt. Kraina Uczuć pełna ołtarzy, na których składano ofiary z kwiatów zebranych w ogrodach Baucydy, Grota Sybilli, Zakątek Melancholii czy kryształowy Namiot Rycerza wprawiały w nastrój melancholii i romantyzmu. Księżna pragnąc stworzyć jak najlepszy klimat parku przywoziła z licznych podróży fragmenty starożytnych rzeźb i nagrobki. W pobliżu stoją gotyckie zameczki - Dom Arcykapłana (z płaskorzeźbą zatytułowaną po francusku: Nadzieja karmi Chimerę, a życie upływa) i Dom Murgrabiego z potężną wieżą i Łukiem Greckim. Warto również zobaczyć jeden z najładniejszych budynków Arkadii - Domek Gotycki.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Łódź (65 km; ok. 1:15h)

Miejscowość: 99-416 Nieborów, Arkadia
Strona:
Tel.: +48 46 838 56 35
E -mail:

Godziny otwarcia
:
pn-nd: 10:00-zmierzch

Bilety:
normalny 6 zł.
ulgowy 4 zł.

Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.nieborow.art.pl


Park Arkadia...
Ogród Botaniczny, Łódź

Ogród Botaniczny w Łodzi należy do największych tego typu obiektów w Polsce. Jego 64 ha powierzchnia gromadzi gatunki flory rodzimej oraz liczne rośliny obcego pochodzenia, zebrane w kilku działach tematycznych. Wielkie zainteresowanie budzi ogród japoński z kwitnącą wiśnią. To idealne miejsce na miły, popołudniowy spacer z rodziną lub przyjaciółmi. Integralną częścią ogrodu jest Palmiarnia znajdująca się w Parku Źródliska.

szczegóły »
Ośrodek Hodowli Żubrów, Smardzewice

Ośrodek Hodowli Żubrów w  Smardzewicach to jedyne takie miejsce w centralnej Polsce, gdzie można przyjrzeć się z niewielkiej odległości przechadzającym się żubrom i ich rodzinom. Dla celów edukacyjnych i turystycznych wydzielony jest tu 2,4 ha  obszar z tarasem widokowym, z którego turyści mogą obserwować żubry i malownicze tereny Lasów Spalskich.

szczegóły »
Sulejowski Park Krajobrazowy

Sulejowski Park Krajobrazowy o powierzchni 17.444 ha obejmuje  tereny Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa i Tomaszowa Mazowieckiego. To malownicza kraina pełna rezerwatów przyrody, różnorodnej fauny i flory oraz atrakcji sportowych zlokalizowanych nad Zalewem Sulejowskim. Baza turystyczna w rejonie Sulejowa i Smardzewic oferuje turystykę rowerową, pieszą, żeglarstwo, kajakarstwo oraz liczne pola biwakowe i  ośrodki wczasowe.

szczegóły »
Biała Kopalnia

Niedaleko Smardzewic mieści się odkrywkowa kopalnia surowców mineralnych Biała Góra. Mijając te tereny warto ją zobaczyć, gdyż w wyniku działań kopalni wykopana dziura o białym, nieskazitelnym kolorze podłoża powoduje zachwyt i podziw wśród turystów. Na dnie kopalni znajduje się małe jeziorko o turkusowym zabarwieniu.

szczegóły »
Bolimowski Park Krajobrazowy

Położony w centralnej Polsce, Bolimowski Park Krajobrazowy to doskonałe miejsce na weekendowe spacery, grzybobranie, rowerowe wycieczki i jazdę konną. Rozpościerają się tu rozległe, świetliste polany, łąki, małe strumyki, bajora, oraz przepiękne lasy, które przecina kręta, ceniona przez amatorów kajakarstwa rzeka Rawka. Cała ta fantastyczna kraina i walory tego miejsca zachwycają grzybiarzy, wędkarzy, przyrodników i fotografów. Kto raz tam zajrzy, będzie powracał chętnie, urzeczony przestrzenią, ciszą,  malowniczymi pejzażami oraz obfitością jagód.

szczegóły »
Park w Nieborowie

Park w Nieborowie to doskonałe miejsce na popołudniowe spacery i wypoczynek. Charakteryzujący się stylem barokowym ogród, pełen jest przepięknych kwiatostanów i trawników dywanowych. Szeroka aleja lipowa przebiegająca przez ogród, oranżeria, stajnia, kanał w kształcie węgielnicy i park krajobrazowy mieszczący się za kanałem to tylko jedne z wielu ciekawych obiektów w parku. W okolicy znajduje się również Pawilon Myśliwski z pokojami dla gości.

szczegóły »
Rezerwat Niebieskie Źródła

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła to jeden z najpiękniejszych obiektów krajobrazowych, a zarazem najciekawszych źródeł w Polsce. Niepowtarzalne błękitno-zielonkawe zabarwienie źródeł spowodowane czynnikami fizykochemicznymi przyciąga masę turystów z Polski i nie tylko. Rezerwat utworzony został w celu ochrony tych unikalnych źródeł i wielu gatunków ptaków.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss