Park Dinozaurów JuraPark

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Spacer po JuraParku jest określany przez założycieli jako „podróż w czasie – od kambru aż do dziś”. Zainteresowani mają okazję zobaczyć rekonstrukcje kilkudziesięciu zwierząt i dinozaurów wymarłych przed milionami lat. Skonstruowane w dokładny sposób, naturalnej wielkości figury, budzą zachwyt i zaciekawienie odwiedzających. Do najciekawszych modeli należą: 50-metrowy roślinożerny sejsmozaura oraz ekspozycja przedstawiająca kredowego drapieżnika tyranozaura atakującego stado rogatych triceratopsów. Ponadto znajdują się tam: dilofozaur, diplodok, mamuty, sarkozaur, silezaur, cearadaktyl oraz wiele, wiele innych okazów.  Zwiedzanie odbywające się pod kierownictwem przewodnika pozwala poznać tajniki i szczegóły życia tych zwierząt, różnorodność ich zachowań i wzajemnych relacji. Wiele przydatnych informacji umieszczonych jest także na tablicach z opisami wystawionych rekonstrukcji.Od 2004 roku, na terenie JuraParku działa Muzeum Jurajskie, w którym można zobaczyć wiele rozmaitych skamieniałości, pochodzących z różnych zakątków świata. Dzięki temu goście mają okazję poznać namiastkę prehistorycznej flory i fauny.
Bałtowski JuraPark jest chętnie odwiedzany przez turystów każdego dnia. Abu dodatkowo umilić swój pobyt, można poświęcić chwilę na odpoczynek obok oczka wodnego czy orzeźwiających kaskad wodnych, a wszystko w otoczeniu bujnej zieleni. Ponadto z myślą o rodzinnych wycieczkach powstało tam kilka punktów małej gastronomii oraz plac zabaw.
Najnowszą atrakcją parku jest 400-metrowy rollercoaster z regulowaną indywidualnie prędkością, która może doczodzić do 40 km/h. To prawdziwa gratka dla wszystkich lubiących emocje.

Zapraszamy do nowo otwartych domków wypoczynkowych. Do Państwa dyspozycji oddalismy 4 domki typu willowego. Domki murowane, stylowo wykończone o dwóch standardach. Gościom oferujemy noclegi w pokojach dwu i czteroosobowych oraz pokojach rodzinnych typu studio. cena dostosowana jest do standardu, terminu pobytu oraz jego długości. Nasze domki wypoczynkowe cieszą się uznaniem wśród turystów ze względu na ciepłe wnętrze pokoi, dobre wykorzystanie przestrzeni, przytulności i orginalny wystrój.

Serdecznie zapraszamy Państwa do przyjazdu i wypoczynku we wspaniałym bałtowskim mikroklimacie.

 

 

Baner

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Kielce (80 km; ok. 1:20h)
Lublin (120 km; ok. 2h)
Radom (60 km; ok. 1:10h)
Rzeszów (130 km; ok. 2:10h)

Miejscowość: Bałtów 8a
Strona: www.juraparkbaltow.pl
Tel: + 48 41 264 14 20
E-mail: biuro@jurapark.pl

Godziny otwarcia:
styczeń – luty:
pn – pt: 9:00 – 16:00
sb – nd: 10:00 – 16:00
marzec:
pn – pt: 10:00 – 16:00
sb – nd: 10:00 – 16:00
kwiecień:
pn – pt: 9:00 – 17:00
sb – nd: 10:00 – 18:00
maj – czerwiec:
pn – pt: 9:00 – 17:00
sb – nd: 10:00 – 19:00
lipiec – sierpień:
pn – pt: 10:00 – 19:00
sb – nd: 9:00 – 21:00
wrzesień – październik:
pn – pt: 9:00 – 17:00
sb – nd: 10:00 – 18:00
listopad:
pn – pt: 9:00 – 16:00
sb – nd: 10:00 – 16:00

Bilety:
normalny: 10 zł
ulgowy: 8 zł
grupowy: 6 zł

 

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.archeowiesci.blox.pl
www.razemzdziecmi.pl
www.geo.uw.edu.pl
www.story.pl
www.kupujnasze.pl
www.twojepc.pl


JuraPark Bałt...
Rejsy po Wiśle

Przystań w Kazimierzu Dolnym oferuje rejsy po Wiśle. W ofercie są dwie różne trasy, ale na zamówienie istnieje możliwość zamówienia rejsu specjalnego. Na jednym ze statków można również zorganizować bankiet. Flota składa się z sześciu różnych statków.

szczegóły »
Zoo Safari Zwierzyniec

40 ha naturalnego zbocza zagospodarowano w celu powstania niesamowitego miejsca – Zwierzyńca Bałtowskiego. Można tam zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt,  m.in. w pełni okazałe jelenie, kozice, alpaki, wielbłądy oraz lamy. Cały teren otoczony jest przez drzewa, krzewy, różnego rodzaju sadzawki. Wszystko po to, by każde zwierzę czuło się tam swobodnie

szczegóły »
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

Europejskie Centrum Bajek pozwala przenieść się w do krainy baśni, do zupełnie innego nierzeczywistego świata. Wszystko dzięki kompleksowi kilku budynków, w których na najmłodszych czekają: sala teatralna, kino we wnętrzu olbrzymiego pnia drzewa, sala warsztatowa, biblioteka oraz multimedialna i interaktywna wystawa "Bajkowy świat". Dzieciaki mogą tutaj spotkać swoich ulubionych bohaterów, a także magicznym wagonem udać się w podróż po baśniowych krainach

szczegóły »
Centrum Porcelany Artystycznej w Ćmielowie – Fabryka Porcelany i Żywe Muzeum

Zainteresowani obejrzeniem na żywo jak powstaje porcelana mają ku temu okazję w jedynym w Polsce Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Goście mogą zapoznać się z tajnikami procesu produkcyjnego oraz tradycjami związanymi z tymi szlachetnymi wyrobami. Na miejscu można skorzystać z możliwości udziału w warsztatach cCeramicznych, obejrzeć niemal 300 uroczych eksponatów oraz napić się kawy w klimatycznej kawiarni „Leżąca Kotka”.

szczegóły »
Kolej Wąskotorowa „Expres Ponidzie”

Jedną z ciekawszych atrakcji ziemi świętokrzyskiej jest „Ciuchcia Expres Ponidzie”, dzięki której można poznać całe Ponidzie z innej niż zwykle perspektywy. Podróż zaczyna się w Jędrzejowie i liczy ok. 30 km. W tym czasie można podziwiać wspaniałe krajobrazy należące do trzech makroregionów Niecki Nidziańskiej – szczególną uwagę warto zwrócić na walory przyrodnicze oraz historyczne mijanych terenów.

szczegóły »
Mini zoo i Hodowla Bizonów

Jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich ściąga każdego roku wielu turystów. Stado bizonów ciągle się rozrasta - każdego roku wiosną można zobaczyć na łące za kurozwęckim pałacem nowe malutkie bizonięta. Szczególnym urozmaiceniem tego miejsca jest możliwość oglądania zwierząt podczas pieszego spaceru, z bryczki albo z wnętrza wozu "safari bizon", który wjeżdża pomiędzy bizony. Co więcej, można tam zobaczyć blisko 60 innych zwierząt, między innymi lamy, osły, świnki, a także wielbłądy oraz co najbardziej atrakcyjne dla maluchów – strusie!

szczegóły »
Rezerwat i Park Archeologiczno-Przyrodniczy

Najstarsza i jedna z największych w Europie neolityczna kopalnia krzemienia została odkryta w 1922 roku przez Jana Samsonowicza. Warto podkreślić, że trasa turystyczna o długości ok. 480 m prowadzi 12 m pod ziemią. Łączna powierzchnia rezerwatu wynosi około 373 ha, znajduje się tam także specjalnie zaaranżowana na wzór neolityczny wioska.

szczegóły »
Park Linowy Kielce

Kielecki park linowy powstał z myślą zarówno o dorosłych, jak i najmłodszych. Przygotowano tam trasy o różnym stopniu trudności, w zależności od wzrostu i umiejętności – na dzieciaków czeka łagodna droga na wysokości 2,5 m, starsi mogą spróbować swoich sił „szalejąc” 8,5 m nad ziemią. Wszystko odbywa się bezpiecznie, w specjalnej uprzęży i pod okiem fachowców. Adrenalina gwarantowana!

szczegóły »
NAJstarsze ślady czworonożnych zwierząt na Ziemi

Ślady najstarszych czworonożnych zwierząt na świecie - terapodów odkryli w kamieniołomie Zachełmie pod Kielcami naukowcy z Polskiego Instytutu Geologicznego. Niesamowitym jest fakt, że ślady te pochodzą sprzed 395 mln lat, ich szerokość wynosi nawet 26 cm.

szczegóły »
Podziemna trasa turystyczna

Opatowskie lochy, podziemne trasy turystyczne powstały około 1984 roku. Ich długość wynosi obecnie około 402 m, jednak dla turystów dostępna jest tylko trasa 335 m, w której skład wchodzi łącznie 46 komór i korytarzy biegnących pod rynkiem na trzech poziomach.

szczegóły »
2010-09-11 Jura Pop Party

IV Świętokrzyski Piknik Jurajski

Scena na Okręglicy
16:30 - oficjalne otwarcie IV Świętokrzyskiego Pikniku Jurajskiego
17:00 - koncert Bogusława Meca
18:00 - koncert Krystyny Giżowski...


szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss