Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacja

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Kolekcja Parku Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacja to fantastyczne miejsce! Na 7 hektarach możemy podziwiać rozwój cywilizacji od prymitywnych narzędzi, aż po skomplikowane urządzenia najnowszej technologii. Park został podzielony na 4 strefy. Pierwszy to dział „Słupów Milowych Cywilizacji” – postęp technologiczny i jego docieranie w okresie Nowej Marchii i Brandenburgii. Znajdziemy tu kamienie młyńskie, pierwsza niemiecką maszynę parową, parostatek, kolej i latarnie gazowe. W dziale fantazji zobaczymy tematyczne zbiory drogowskazów z osobliwymi nazwami polskich miejscowości. Dział refleksji zawiera obiekty zgromadzone z okresu wojen i zbrodniczych ideologii – instalacja Exodus. Ostatni najdziwniejszy, ale równie ciekawy dział to zbiór kultury drogi, gdzie znajdziemy obiekty z pobocza szos – słupy milowe, znaki graniczne, drogowskazy i inne. Miejsce przyciąga wielu turystów z Polski i zagranicy ze względu na swoją oryginalność i nietypowość. Na pewno warto odwiedzić !

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Gorzów Wielkopolski (25 km; ok. 0:30h)

Miejscowość: Witnica, ul. Gorzowska

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.witnica.pl
www.tomekoko.bikestats.pl

Park dinozaurów Witnica

Czy Ciebie i Twoje dziecko interesują początki Ziemi i tajemnica wyginięcia dinozaurów? Nie może Was zabraknąć w Parku Dinozaurów w Witnicy! To wspaniałe miejsce oferuje 40 eksponatów naturalnej wielkości dinozaurów.

szczegóły »
Park Narodowy „Ujście Warty”

Park Narodowy „Ujście Warty” to wspaniałe miejsce do pieszych i rowerowych wycieczek. Istnieje również możliwość połowu ryb. Obszary parku to głównie rozlewiska, łąki i tereny podmokłe, gdzie możemy spotkać aż 245 gatunków ptaków wodnych i błotnych. Aż 26 z nich to gatunki na wymarciu! 

szczegóły »
Międzyrzecki Rejon Umocniony

Jedna z największych atrakcji Ziemi Lubuskiej - Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU), zwany także jako Front Ufortyfikowany Łuku Odry-Warty. Jest to system fortyfikacji wybudowanych przez Niemców. Jeden z najciekawszych i największych obiektów pomilitarnych w Europie. Uważa się, że miejsce to przewyższa atrakcyjnością słynną linię Mignota, dlatego też rokrocznie odwiedzane jest przez turystów z całego świata.

szczegóły »
NAJdłuższe przęsło nurtowe - Most Kolejowy

Zabytek sprzed I wojny światowej i jednocześnie jeden z dłuższych (800 m) w Europie stalowych mostów kolejowych na rzece. Dodatkowo most posiada najdłuższe przęsło nurtowe w Polsce - dokładnie 100,01 m ! Ciekawa historia mostu przyciągnie przede wszystkim miłośników fortyfikacji.

szczegóły »
Muzeum w Międzyrzeczu

Bardzo ciekawe muzeum, bogate w różnorodne zabytki z dziedziny archeologii, historii, sztuki, rzemiosła artystycznego i kultury ludowej. Tylko tutaj dowiesz się o pradawnych dziejach Międzyrzecza, zwyczajach i kulturze ludności wiejskiej z przełomu XIX i XX wieku i będziesz mógł podziwiać przepiękne zabytkowe budynki dawnego dworu starostwa. 

szczegóły »
Studnia Czarownic

Owiana legendą studnia powstała w XX wieku w celu upamiętnienia gorzowianek niegdyś palonych na stosie za „czary”. Zniszczona podczas II wojny światowej została zrekonstruowana przez Zofię Bilińską w 1997 roku. Miejsce do dziś upamiętnia starodowaną inkwizycję.

szczegóły »
Tajemnicze szachownice

W miejscowościach Kowalów i Radów, znajdujących się na ziemi lubuskiej, znajdziemy tajemnicze szachownice, wykute na zewnętrznych ścianach budowli. Te tajemnicze symbole pojawiły się w książce Zbigniewa Nienackiego o przygodach Pana Samochodzika. Nie ma jednak jednoznacznej teorii, co one oznaczają…

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss