Park Dzikich Zwierząt

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Jest to park prywatny o powierzchni ok. 100 ha założony przez dr Andrzeja Krzywińskiego w celu ochrony wymierających gatunków przeróżnych zwierząt i ptaków. Można tu z bliska zobaczyć między innymi: bizony, żubry, bobry, wilki, żurawie, syberyjskie jelenie Dybowskiego, sarny, daniele, koniki polskie, dziki i wiele gatunków ptaków. Niektóre zwierzęta spacerują w specjalnych zagrodach, inne przebywają na wolności. Większość żyjących tu zwierząt ma stworzone bardzo zbliżone warunki do tych w jakich występują w naturze. Przyzwyczajone są one do obecności ludzi, dlatego nie uciekają, a co ucieszy najmłodszych, można je nawet karmić. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalną karmę - do kupienia przy kasie. Zwiedzanie odbywa się w towarzystwie przewodnika.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Mrągowo (34 km; ok. 0:35h)
Olsztyn  (95 km; ok. 1:35h)

Miejscowość: Kadzidłowo, 12-220 Ruciane Nida
Strona: www.kadzidłowo.pl .
Tel.: + 48 87 425 73 65
E–mail: park@kadzidlowo.pl

Godziny otwarcia:
pn-nd: od 9:00 do zmierzchu

Bilety:
normalny 15 zł.
ulgowy 7,5 zł.

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.mojemazury.pl

Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu

W mieście urodzin samego Mikołaja Kopernika nie może zabraknąć miejsca, z którego można podziwiać niebo. Planetarium W Toruniu jest jednym z nowocześniejszych w tej części Europy. Sala na blisko 200 osób pozwala każdemu unieść się do gwiazd, jest furtką do poznania tajemnicy wszechświata.

szczegóły »
Ełcka Kolej Wąskotorowa

Kolej wąskotorowa  kursuje na trasie Ełk–Sypitki i z powrotem, a po drodze można zwiedzić Muzeum, Kolejnictwa, mazurską wioskę a mawet zorganizować ognisko.

szczegóły »
Figlolandia

Figlolandia w Olsztynie to największy w tym regionie raj dla najmłodszych. Oferuje szalone zabawy w suchych basenach z piłkami, na zjeżdżalniach oraz sale pełne przeróżnych zabawek dla maluchów. Salon zabaw dysponuje również salą na imprezy okolicznościowe i wypożyczalnią strojów karnawałowych.

szczegóły »
Góra Cisowa-punkt widokowy

Góra Cisowa nazywana często „Suwalską Fudżijamą” jest bardzo ciekawym punktem widokowym, skąd możemy podziwiać malowniczą panoramę całego Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Przypominająca stożek krateru wulkanu góra, to wymarzone miejsce dla rowerzystów i fotografów.

szczegóły »
NAJpiękniejsza rzeka kajakowa Europy - Krutynia

Krutynia uznawana jest za najpiękniejszą rzekę kajakową Europy. Centrum turystycznym tej rzeki jest Krutyń - malownicza wieś, słynąca z ozdobnych drewnianych domków oraz gwarnych jarmarków. W Krutyniu możemy wypożyczyć kajak, rowery wodne bądź odbyć podróż rzeką w specjalnych łodziach z przewodnikiem. Warto wybrać się również do Muzeum Przyrodniczego znajdującego się w zabytkowej stodole mazurskiej.

szczegóły »
Mazurskie Centrum Nurkowe

Mazurskie Centrum  Nurkowe usytuowane w samym centrum Mazur to idealne miejsce do uprawiania turystyki podwodnej. Oferta centrum obejmuje kursy nurkowania, nurkowanie przez podwodny tor przeszkód oraz penetrowanie wraku „Arabella”. Dodatkową atrakcją w sezonie zimowym jest również nurkowanie pod lodem, jedna z  nielicznych lecz bardzo emocjonujących zabaw nurkowych. Uczestnicy mogą również skorzystać z noclegów w schronisku.

szczegóły »
Muzeum Pszczelarstwa

Muzeum Pszczelarstwa to ciekawa propozycja skierowana głównie rodzin z dziećmi. Jest to idealne miejsce by podziwiać rozmaite kompozycje sprzętu pszczelarskiego oraz ciekawe, figlarne ule.

szczegóły »
Ogród Botaniczny

Na niewielkim obszarze należącym do wsi Jerzwałd stworzono Ogród Botaniczny należący do Zespołu Parków Krajobrazowych. Teren podzielony na lasy mieszane, lasy ubogie, staw, bagno, skalniak stanowi malowniczą krainę, świetne miejsce na rodzinne wycieczki. Warto również zabrać dzieci na plac zabaw znajdujący się w pobliskim parku.

szczegóły »
Ogród Miniatur

W Nowym Mieście Lubawskim zobaczyć można miniaturę Wieży Eiffla, Sanktuarium Fatimskie, Bazylikę w Licheniu i wiele innych ciekawych zminiaturyzowanych obiektów z całego świata. Podczas wizyty w ogrodzie, pan Dalecki, właściciel i pomysłodawca parku, oprowadza zwiedzających opowiadając o każdej zrobionej przez niego miniaturze i o ludziach, którzy przyczynili się do ich powstania.

szczegóły »
Ośrodek Narciarski, Mrągowo

Ośrodek narciarski Góra Czterech Wiatrów, jeden z nielicznych tego typu ośrodków na Mazurach oferuje wiele atrakcji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku zarówno zimą jak i latem.  Znajduje się tu pięć tras zjazdowych obsługiwanych przez wyciągi orczykowe. Latem natomiast można jeździć na nartach po igielicie, wypożyczyć quady, sprzęt rowerowy lub wodny i popływać na jeziorze Czos.

szczegóły »
Park Wodny - Tropikana

Doskonałą zabawę, relaks i niezapomniane wrażenia zapewnia Park Wodny Tropikana, czyli kompleks basenów z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Obiekt wyposażony jest między innymi w kilka basenów sportowych i rekreacyjnych, trzy tory zjeżdżalni, morską falę, sauny i jacuzzi.

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium

W planetarium we Fromborku mamy szansę przenieść się w międzyplanetarny wymiar i podziwiać zjawiska astronomiczne. Natomiast w słoneczny dzień warto wybrać się do Obserwatorium Astronomicznego znajdującego się na najwyższym wzniesieniu w okolicy i obserwować przez teleskop plamy słoneczne.

szczegóły »
Planetarium, Olsztyn

Planetarium w Olsztynie to drugie co do wielkości planetarium w Polsce. Odbywają się tu seanse przy udziale podkładów muzycznych i innych efektów dźwiękowych. Bardziej zainteresowani mogą skorzystać z wykładów z zakresu astronomii lub podziwiać niebo w Obserwatorium Astronomicznym znajdującym się na wzgórzu, w zaadaptowanej wieży ciśnień.

szczegóły »
Mazury Golf & Country Club

Wysokiej klasy pole golfowe leżące w miejscowości Naterki, cieszy się zasłużonym uznaniem wśród polskich fanów tego sportu. Jest to jedno z najdłuższych pól w Polsce i uznawane za jedno z najtrudniejszych stanowiąc ogromne wyzwanie dla graczy. Oferuje 18-dołkowe pole klasy mistrzowskiej, 6-dołkowe pole dla początkujących i pole do ćwiczeń uderzeń.

szczegóły »
Republika Ściborska - wioska eskimosko-indiańska, psie zaprzęgi

Republika Ściborska, ośrodek czerpiący inspiracje z kultur indiańskiej i eskimoskiej to prawdziwy raj dla dzieci. W bogatej ofercie ośrodka główną atrakcją są przejażdżki psimi zaprzęgami, prezentacje osady, oraz gry i zabawy indiańskie. Dla chętnych mocnych wrażeń ośrodek poleca również przejażdżki land roverami lub wyprawy w dzikie tereny wokół Republiki Ściborskiej.

szczegóły »
Stacja Badawcza

Stacja Badawcza w Popielnie to doskonałe miejsce na podglądanie bobrów, jeleni, spacer ścieżkami przyrodniczymi czy  też przejażdżkę na krępym koniku. To jedno z nielicznych  miejsc w Europie gdzie turyści mają szansę z tak bliskiej odległości obcować ze zwierzętami. Dodatkowo, stacja oferuje noclegi wraz z pełnym, domowym wyżywieniem.

szczegóły »
Stadnina koni Kierzbuń

Stadnina koni Kierzbuń jest ośrodkiem jeździeckim zajmującym się głównie  turystyką i hodowlą. Zjeżdżający się tłum miłośników tych wspaniałych zwierząt z całej Polski dowodzi że jest to wyjątkowe miejsce na weekendowe wypady za miasto.

szczegóły »
Wigierska Kolej Wąskotorowa

Wigierska Kolej Wąskotorowa to jedna z największych atrakcji Suwalszczyzny, wiodąca przez malownicze krajobrazy Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej. Kurs dziesięciokilometrową trasą ukazuje największe walory tego terenu, czyli urokliwe lasy i fascynujące widoki Jeziora Wigry.

szczegóły »
Wioska Indiańska, Jurowce

Wioska Indiańska w Jurowcach to miejsce szczególnie polecane dla przez dzieci i młodzieży. Prezentując świat kultury indiańskiej, nie tylko bawi, ale także uczy. Zwiedzanie wioski, malowanie twarzy czy strzelanie z łuku to tylko część atrakcji jakie czekają na gości. Z kolei dla miłośników Dzikiego Zachodu, od 2010 roku otwarte ma być również miasteczko kowbojskie.

szczegóły »
Bajkoland

Sale zabaw dla dzieci - bawialnie to idealne miejsca na wypełnienie i urozmaicenie czasu naszym pociechom. Zabawy w tym miejscu sprawiają dzieciom niesamowita frajdę, rozwijając przy tym umysł i ciało. Sale pełne kilkumetrowych zjeżdżalni, basenóy z piłeczkami i bujaki z pewnością pozwolą spełnić maluchom swe fantazje, a nawet marzenia.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss