Park Linowy Funtour „Równica”

Kategorie: Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Park Fantour usytuowany jest na szczycie góry Równica, ok. 50 m od schroniska. Jest to wysokościowy tor przeszkód o łącznej długości 1 km, składający się z pięciu tras: Samurajów, Indian, Piratów, Wikingów oraz Tarzana.
Największe skupienie przeszkód występuje na trasie Wikingów – najkrótszej, lecz najtrudniejszej (25 przeszkód, między innymi 4 zjazdy tyrolskie o długości od 20 do 40 m, mosty linowe – birmańskie, tybetańskie, kładki, sieci do trawersowania, ruchome belki podłużne oraz poprzeczne, wiszące opony, równoważnia oraz wiele innych, na wysokościach od 3 do  12 m nad ziemią).
Kolejna trasa – Samurajów jest przeznaczona dla osób o umiarkowanych możliwościach fizycznych. Trasa Indian to 17 przeszkód: skok Tarzana na zawieszoną 5 metrów dalej sieć, podniebny surfing, ściana wspinaczkowa, jeżdżąca balia, przeskok pomiędzy platformami. Jest ona połączona z trasą Tarzana, co umożliwia przedłużenie zabawy o 12 kolejnych przeszkód. „Szlak” Tarzana to przede wszystkim:  ścianka wspinaczkowa, sieć pajęcza, jeżdżąca balia, przeskok pomiędzy platformami. Atrakcje te zawieszone są na wysokości od 3 do 7 m. Trasa Piratów to znajdujące się 2,5 m nad ziemią platformy z dużą ilością nieoczekiwanych przygód i nowoczesnym systemem asekuracyjnym, przeznaczona głównie dla dzieci od 5 lat oraz osób z lękiem wysokości.
Krótkie szkolenie dotyczące zasad posługiwania się sprzętem asekuracyjnym ma miejsce zaraz przed wejściem na wysokość.
Aktywnie spędzony w Parku Linowym dzień to niesamowita przygoda połączona z zabawą i aktywnością fizyczną, polecana wszystkim, bez względu na wiek i kondycję!

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (82 km; ok. 1:24h)
Bielsko – Biała (34 km; ok. 0:35h)

Miejscowość: 43-450 Ustroń, ul. 9 Listopada 4
Strona: www.parklinowy.pl
Tel: + 48 33 854 27 28 / + 48 501 221 833
E-mail: funtour@funtour.pl

Godziny otwarcia:
maj – październik
10:00 – do zmroku (ostatnie wejście o 18:00)

Bilety
: Dzieciom do 13 lat przysługują bilety ulgowe ( minus 5 zł od ceny biletów normalnych)
w zależności od kombinacji tras od 25 zł – 50 zł:

trasa Wikingów lub trasa Samurajów:
normalny 30 zł, ulgowy 25 zł

trasa Indian + trasa Tarzana:
normalny 30 zł, ulgowy 25 zł

trasa Wikingów lub trasa Samurajów + trasa Indian + trasa Tarzana:
normalny 40 zł, ulgowy 35 zł

Więcej informacji: http://www.parklinowy.pl/plcennik.htm

OSOBY PONIŻEJ 14 ROKU ŻYCIA MOGĄ WEJŚĆ NA WYSOKOŚĆ TYLKO POD OPIEKĄ OSÓB DOROSŁYCH, Z KTÓRYMI PRZYCHODZĄ! OSOBY NIEPEŁNOLETNIE MUSZĄ POSIADAĆ PISEMNĄ ZGODĘ RODZICÓW
NA ZABAWĘ NA WYSOKOŚCI!


Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.parklinowy.pl

Off road - Wisła, Ustroń, Szczyrk

Off-roadowe wyprawy i związane z nimi przygody to rozrywka przeznaczona dla spragnionych wielkich emocji. Jazda po górskich bezdrożach, maszynami, które są w stanie przejechać praktycznie wszędzie, to niezapomniane wrażenia. Co najważniejsze, możemy tu sami popróbować swych umiejętności, bądź zdać się na doświadczonego kierowcę. To sprawia, że na tę niecodzinną wyprawę, możemy spokojnie wybrać się z naszymi dzieciakami

szczegóły »
Paralotniarstwo – Beskid Paragliding

Lot paralotnią to olbrzymia dawka adrenaliny i mocnych wrażeń, szczególnie dla początkujących, ale też możliwość obejrzenia okolicy z niecodziennej perspektywy. Firma Beskid Paragliding organizuje szkolenia paralotniowe, chętne osoby indywidualne mogą skorzystać z lotów tandemowych u boku specjalisty.

szczegóły »
Quady - Wisła

Szaleństwo na specjalnie przygotowanym torze, bądź po bezdrożach  Wisły oferują firmy ATV Events oraz BC Cross. Zainteresowani mogą dokonać wyboru spośród kilku scenariuszy, do ich dyspozycji jest także kilka quadów o pojemnościach silnika 350 lub 250 cm3. Na najmłodszych czekają quady w wersji mini – o pojemności silnika 80 cm3

szczegóły »
DT Sport - quady, park linowy, Beskidzka Ciuchcia

DT Sport oferuje mnóstwo możliwości spędzenia czasu w aktywny sposób w jednym miejscu!  Do Państwa dyspozycji są : quady, park linowy, rodeo, trampoliny, Ciuchcia Beskidzka oraz Dmuchane Miasteczko!

szczegóły »
Leśny Park Niespodzianek

Usytuowany na południowym zboczu Równicy, na terenie starodrzewia bukowego zachęca bogactwem fauny i flory nie tylko dzieci. Kto nie chciałby bowiem spotkać swobodnie przechadzającego się muflona, daniela czy jelenia podczas spaceru malowniczą okolicą, co więcej z możliwością ich pogłaskania czy nakarmienia ?!

szczegóły »
Letni tor saneczkowy Czantoria

710 metrów prawdziwego szaleństwa i adrenaliny… tyle właśnie wynosi całkowita długość  letniego toru saneczkowego w Ustroniu. Prędkość zjazdu może wynosić nawet 30 km/godz., a dreszczyk emocji  budzi fakt, że tor przebiega serpentynami dziewięciu zakrętów, przy różnicy poziomów około 50 m!

szczegóły »
Lot balonem nad Beskidami

Firma ATV Events oferuje loty balonowe, podczas których możemy podziwiać piękno Beskidów. W ofercie znjadują się loty widokowe (na uwięzi) oraz turystyczne (z jednego miejsca do drugiego). 

szczegóły »
Off – Road (BC Cross)

Bezdroża w okolicach Wisły, błoto, śnieg, strome zjazdy, ostre podjazdy...to tylko kilka z przeszkód, które bez problemu pokonują auta Nissan Patrol, stworzone specjalnie dla osób uwielbiających jazdę w extremalnych warunkach. A wszystko pośród malowniczych krajobrazów Perły Beskidów – Wisły.

szczegóły »
Paintball - Ustroń

Pole paintballowe to ponad 1-hektarowa powierzchnia z licznymi bunkrami, barykadami z drewna, workami z piaskiem czy oponami, umożliwiająca realizację najrozmaitszych scenariuszy...Podsumowując prawdziwy raj dla spragnionych „paintballowych” przygód! 

szczegóły »
Paintball - Wisła

Różnorodność ciekawych scenariuszy, mnóstwo dodatkowych urozmaiceń w postaci min, granatów, czy świec dymnych czyni pola paintballowe w Wiśle niesamowicie atrakcyjnymi dla entuzjastów tego typu aktywności, połączonej z rozrywką.

szczegóły »
Park Linowy „Przygoda”

Największą atrakcją wiślańskiego parku linowego jest najdłuższa w Polsce kolejka tyrolska o długości 150 m. Na zainteresowanych czeka 5 tras o łącznej długości niemal 700 m i blisko 55 ciekawych przeszkód. Korzyści jakie płyną z aktywnego spędzenia czasu pośród górskich lasów są nieocenione!

szczegóły »
Park Wodny Tropikana

„Tropikana” to kompleks basenów na terenie hotelu Gołębiewski, w skład którego wchodzą baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi, jaskinia solna oraz grota solna.

szczegóły »
Zorbing, park linowy, quady i inne - Przygoda Park

Pełna, bogata w szereg różnorodnych możliwości zorganizowania czasu oferta Parku „Przygoda” ściąga wielu chętnych niemalże z całego kraju! Paintball, quady, pole strzelnicze, samochody terenowe, pole strzelnicze, park linowy i zorbing to najciekawsze z atrakcji, znajdujących się na terenie wiślańskiego parku.

szczegóły »
Park Linowy - Tyrolandia

Niesamowita frajda dla najmłodszych, genialna zabawa dla wszystkich ! A wszystko to w Parku Linowym Tyrolandia -  wśród bukowo-świerkowego lasu poczujesz się jak Tarzan, zjazd na linie ma bowiem aż 450 m i 22 przeszkody!

szczegóły »
Paintball - Wisła, Ustroń, Szczyrk

Paintball, to świetna symulacja działań wojennych. Przy wykorzstaniu broni gazowej na kulki wypęłnione farbą, mamy możliwość, według różnych scenariuszy walczyć z drużyną przeciwną. W rejon Wisły, Ustronia i Szczyrku, możemy wybierać w ofercie kilku firm. Każda z nich różni się od siebie charakterem poligonu wojennego i scenariuszami gier. To gra zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych, którzy chcą się poczuć żołnierzami w pokojowych czasach, sprawdzić swoją sprawność i taktykę wojenną. Przy okazji mamy kupę frajdy, śmiechu i dobrej zabawy.

szczegóły »
Parki linowe - Wisła, Ustroń, Szczyrk

Parki linowe to doskonała forma aktywnego spędzenia czasu wolnego w gronie przyjaciół, bądź rodziny. parki linowe zlokalizowane w rejonie Wisły, Ustronia i Szczyrku dostarczają dodatkowych emocji, gdyż są one zorganizowane w terenie górskim, co naturalnie zwiększa wysokości na jakich pokonujemy przeszkody i potęguje adrenalinę. Warto więc pomyśleć o spędzeniu w nich kilku ciekawych chwil, będąc w tych rejonach...

szczegóły »
Quady - Wisła, Ustroń, Szczyrk

Quady to sport dla prawdziwych mężczyzn, a jazda w terenach górskich pozwala na szczególne sprawdzenie swej sprawności oraz umiejętności panowania nad maszyną. Przy okazji możemy podziwiać, przepiękne widoki beskidzkie.

szczegóły »
Mountainboard

Mountainboard to letnia alternatywa dla snowboardu dla tych, którzy kochają tę formę aktywności. Firma Biboard.pl postanowiła zarazić swoją pasją innych, gotowych na odkrycie nowej odmiany sportu. Szkolenia organizowane są dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Co więcej, w Biboardzie można nabyć niezbędny do uprawiania tej dyscypliny sprzęt i akcesoria. Chcesz poczuć naprawdę wysoki poziom adrenaliny ?! Mountainboard sprawi, że ten hormon będzie wydzielać się w zaskakująco dużych ilościach !

szczegóły »
Park Równica

Położony w Ustroniu - Park Równica - to miejsce, w którym można połączyć wypoczynek z aktywnością intelektualną. Na dzieci i młodzież z placówek oświatowych oraz ich opiekunów czekają niezwykłe atrakcje w postaci wizyty w interaktywnym Planetarium, kinie 4D, domu strachów "Horror Show", przejazdu torem saneczkowym typu Roller Coaster oraz zabawy na autoskuternii.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss