Park Linowy Kielce

Kategorie: Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Zróżnicowane w wiele rozmaitych przeszkód trasy parku linowego w Kielcach ściągają każdego dnia wielu chętnych, pragnących w tym miejscu oderwać się od dnia codziennego i obowiązków.

Dzieciaki powyżej 1,10 m wzrostu mogą chodzić po trasie na wysokości 2,5 - 3 m, na której czeka na nich 15 przeszkód wraz ze ścianka wspinaczkowa, którą muszą pokonać, by przedostać się na pierwszą platformę (trasa ŻÓŁTA). 
Młodzież i dorośli (od wzrostu 135 cm) mogą korzystać z trasy zaaranżowanej 5,5 - 6 m nad ziemią. Tam na uczestników tej zabawy czeka 19 różnorodnych przeszkód (trasa NIEBIESKA). 
Trzecia najtrudniejsza trasa jest przeznaczona dla młodzieży i dorosłych (sugerowany wzrost 155 cm) pragnących naprawdę dużych wrażeń, często określana jest mianem „ekstremalnej” - znajduje się na poziomie ok. 8 m i zawiera naprawdę dużo wspaniałych atrakcji (niemal 8 metrowa ścianka wspinaczkowa, czy "skok tarzana") (trasa CZERWONA)
Nie zapominamy także o najmłodszych i przygotowaliśmy trasę w której najmłodszy uczestnik nie musi obsługiwać żadnego wyposażenia alpinistycznego, a jedynie cieszyć się zabawą na torze mającym ok. 1 metr wysokości otoczonym siatkami ochronnymi... Tutaj wzrost i dolna granica wieku nie ma znaczenia! (trasa ZIELONA)
Łączna długość powietrznych tras wynosi ponad 720 m, a spacer pomiędzy drzewami jest jak najbardziej bezpieczny. Wędrówka odbywa się w specjalnej uprzęży alpinistycznej, kasku oraz w towarzystwie wykwalifikowanego instruktora. 


Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Radom (80 km; ok. 1:20h)
Ostrowiec Świętokrzyski (70 km; ok. 1:10h)

 

Miejscowość: Kielce, ul. Szczepaniaka 40 ( na przeciwko Hotelu Leśny Dwór)
Strona: www.parklinowykielce.pl
Tel: +48  795 757 072  

Godziny otwarcia:
latem codziennie od 10:00 do zmierzchu

Bilety:
Zależnie od trasy: 10 zł, 15 zł i 20 zł.
dla dzieci: 10 zł/2 przejścia

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.garnek.pl
www.kieleckiparklinowy.pl
www.wpkiw.com.pl
www.cjg.com.pl

Egzotarium „Dolina Gadów”

Jedyna w tym regionie ekspozycja gadów, poświęcona tylko i wyłącznie tej linii. Można tam zobaczyć wiele egzotycznych gatunków, dla których naturalnym środowiskiem życia jest Afryka, Ameryka a nawet Australia. Wśród najciekawszych okazów warto wymienić: kajmana okularowego, kameleona jemeńskiego, pytony i agamy. Pragniesz wyjątkowych emocji – koniecznie odwiedź to miejsce.

szczegóły »
Zoo Safari Zwierzyniec

40 ha naturalnego zbocza zagospodarowano w celu powstania niesamowitego miejsca – Zwierzyńca Bałtowskiego. Można tam zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt,  m.in. w pełni okazałe jelenie, kozice, alpaki, wielbłądy oraz lamy. Cały teren otoczony jest przez drzewa, krzewy, różnego rodzaju sadzawki. Wszystko po to, by każde zwierzę czuło się tam swobodnie

szczegóły »
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

Europejskie Centrum Bajek pozwala przenieść się w do krainy baśni, do zupełnie innego nierzeczywistego świata. Wszystko dzięki kompleksowi kilku budynków, w których na najmłodszych czekają: sala teatralna, kino we wnętrzu olbrzymiego pnia drzewa, sala warsztatowa, biblioteka oraz multimedialna i interaktywna wystawa "Bajkowy świat". Dzieciaki mogą tutaj spotkać swoich ulubionych bohaterów, a także magicznym wagonem udać się w podróż po baśniowych krainach

szczegóły »
Park Dinozaurów JuraPark

Bogata kolekcja rekonstrukcji dinozaurów, które zamieszkiwały naszą planetę miliony lat temu zgromadzona w jednym wyjątkowym miejscu. Można tam zobaczyć figury zauropodów, sejsmozaura, tyranozaura, czy stado rogatych triceratopsów. Na terenie JuraParku znajduje się także Muzeum Jurajskie, w którym wyeksponowane są rozmaite skamieniałości z różnych regionów świata, których wiek określany jest w milionach lat.

szczegóły »
Mini zoo i Hodowla Bizonów

Jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich ściąga każdego roku wielu turystów. Stado bizonów ciągle się rozrasta - każdego roku wiosną można zobaczyć na łące za kurozwęckim pałacem nowe malutkie bizonięta. Szczególnym urozmaiceniem tego miejsca jest możliwość oglądania zwierząt podczas pieszego spaceru, z bryczki albo z wnętrza wozu "safari bizon", który wjeżdża pomiędzy bizony. Co więcej, można tam zobaczyć blisko 60 innych zwierząt, między innymi lamy, osły, świnki, a także wielbłądy oraz co najbardziej atrakcyjne dla maluchów – strusie!

szczegóły »
Tenis – Centrum Tenisowe Roko

Gra w tenisa to jeden z najbardziej dostępnych sposobów na aktywność w mieście. Nie ważne czy chcesz zadbać o swoją kondycję latem czy zimą – centrum tenisowe Roko działa przez cały rok. Co więcej oferuje zarówno kryte korty w hali, jak i ziemne. Dodatkową zaletą tego miejsca jest możliwość skorzystania z sauny i łaźni parowej.

szczegóły »
Skoki spadochronowe - Kielce

Największe fabryki adrenaliny w województwie świętokrzyskim stoją przed Państwem otworem ! Lotnisko Aeroklubu Kieleckiego umożliwi doznanie niezwykłych emocji, jakich dostarcza skok spadochronowy. Aeroklub organizuje kursy spadochronowe trwające 3 dni (18 godzin zajęć z teorii i ćwiczeń praktycznych). Jeśli chcesz tylko sprawdzić, jak smakuje „lot w powietrzu” możesz skorzystać z oferty lotu tandemowego u boku wykwalifikowanego skoczka.

szczegóły »
Park linowy "Gutwin"

Parki linowy "Gutwin" to doskonałe miejsce dla całej rodziny ! Znajdują się tam dwie trasy z przeszkodami dostosowanymi dla tych bardziej zaawansowanych i początkujących. Most birmański, trawers, kolejka tyrolska to tylko część z nich. Także najmłodsi mogą spróbować tam swoich sił.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss