Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Idealne odwzorowanie zabytków terenu Dolnośląskiego jest wspaniałym dziełem, stanowiącym nie tylko doskonałe centrum informacyjne całego regionu, ale i godne podziwu dzieło sztuki. Starannie wykonane obiekty wykorzystujące najnowsze technologie są wiernymi kopiami okazałych budynków. Dokładnie można przyjrzeć się szczegółom zabytków takim jak ozdobne dachówki, rynny, czy zadziwiające rzeźby. Prócz zamków i pałaców, można też zobaczyć schroniska, domy, starówki i kościoły. Najbardziej znane to m.in. Zamek Kliczków, Ratusz Wrocławski, Śnieżka, Pałac Łomża, a nawet Strzecha Akademicka. Prócz obiektów, artyści zadbali również o otoczenie, tak aby miejsce wyglądało jak najbardziej realistycznie. Pomysł Parku zrodził się zaledwie parę lat temu, jednak jak dotąd odwiedziły go już tysiące turystów. Z każdym obiektem można zrobić sobie zdjęcie tak, że nawet maluczcy mogą się poczuć wielcy. Zwiedzanie trwa ok. 1h, przewodnicy, mówiący w różnych językach, opowiadają ciekawostki regionu i danego obiektu, zarówno z dziś jak i z przeszłości. Po zwiedzaniu można udać się do kawiarenki, gdzie prezentowane są filmy związane z parkiem, jak również zakupić pamiątki w muzealnym sklepiku. Logiem tego miejsca stał się jamnik przechadzający się uliczką starówki nazwany żartobliwie „największym jamnikiem świata”. Zimą obiekty wystawione są w hali i trochę tracą na okazałości.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Wałbrzych (45 km; ok. 0:55h)
Jelenia Góra (20 km; ok. 0:30h)
Wrocław (120 km; ok. 2h)

Miejscowość: 58-530 Kowary, ul. Zamkowa 9
Strona:  www. park-miniatur.com
Tel:  +48 75 75 222 42; +48 691 213 212
E-mail: poczta@park-miniatur.com

Godziny otwarcia:
pn-nd: 9:00-18:00

Bilety:
normalne: 14 zł
młodzież od lat 14-18: 11 zł
dzieci do lat 14: 10 zł
Seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 12 zł

Grupy powyżej 15 osób 10% zniżki i jeden opiekun (na 15 osób) - wstęp wolny.
Parking,przewodnik oraz fotografowanie są nieodpłatne.
Osoby poniżej jednego metra wzrostu wstęp wolny.
Oprowadzający mówią po polsku, angielsku, niemiecku, rosyjsku. Język francuski możliwy po wcześniejszym zamówieniu.

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pl.wikipedia.org


Park miniatur...
Cis Henrykowski

Jedno z najstarszych drzew w Polsce !!! Rosnący niedaleko Lubania Cis Henrykowski liczy ok. 1.300 lat, co oznacza, iż był świadkiem m.in. Chrztu Polski.

szczegóły »
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Miejsce obowiązkowe dla każdego, kogo fascynują formacje geologiczne i tajemnicze jaskinie, w których niegdyś zamieszkiwali nasi przodkowie. Położona 800 m n.p.m. Jaskinia Niedźwiedzia zachwyca pięknem i kryje za sobą potęgę jaką niesie natura. Jaskinie jest bardzo dobrze przygotowana dla ruchu turystycznego - oświetlona, a wewnątrz poruszamy się przygotowanymi chodnikami, bez ryzyka uszkodzenia, czy też pobrudzenia ubrań.

szczegóły »
MountainEmotion (park linowy, quady, zorbing)

Poszukiwacze przygód i mocnych wrażeń nie będą zawiedzeni! MountainEmotion oferuje bogaty program rozrywek dla najbardziej wybrednych zapaleńców przygody. Park linowy, quady, zorbing to tylko niektóre z atracji.

szczegóły »
Ogród Bajek

Ogród Bajek w Międzygórzu to doskonałe miejsce, pobudzające dziecięcą wyobraźnię, jak również miejsce do odpoczynku i oderwania się od codziennego zgiełku i stresu dla dorosłych. Miejsce, gdzie bajkowy świat zlewa się z rzeczywistym…

szczegóły »
Twierdza Kłodzka, labirynt i punkt widokowy

Historyczne miejsce, będące niegdyś siedzibą władcy hrabstwa kłodzkiego, wielokrotnie zmieniało swój charakter, tak aby dziś stać się jednym z najpopularniejszych zabytków Dolnego Śląska, oraz wspaniałym miejscem widokowym. Zachwyca fantastycznym pomostem widokowym, oraz zapierającymi dech w piersiach labiryntami podziemnymi stworzonymi z korytarzy minerskich.

szczegóły »
Western City

Położony na 5ha „Dziki Zachód”, skąd roztacza się widok na Śnieżkę, jest cudownym miejscem do aktywnego spędzenia czasu wraz z dzieckiem w plenerze dzikiego zachodu. Miejsce oferuje szeroki zakres imprez dla pojedynczych osób oraz grup zorganizowanych.  Latem w "Western City" codziennie odbywają się bijatyki między kowbojami, pogonie, strzelaniny, jak również można uczestniczyć w napadzie na bank !

szczegóły »
Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki to wspaniałe miejsce na lekką, rodzinną wycieczkę pieszą. W nagrodę za trudy, na górze  będziemy mieli możliwość podziwiać wspaniałą panoramę z tarasów widokowych oraz pospacerować wśród labiryntów skalnych, przyjmujących nadzwyczajne formy - wielka frajda dla dzieciaków.

szczegóły »
Podziemna trasa turystyczna

Trasa turystyczna im. 1000-lecia Państwa Polskiego to 500 metrowa, nie licząc odgałęzień, sieć podziemnych korytarzy, ciągnących się tuż pod ulicami miasta. Budowane już od XIII wieku kondygnacje, niegdyś służyły celom gospodarczym i militarnym, dziś miejsce uruchamia fantazję i pozwala wyobrazić sobie średniowieczne lochy.

szczegóły »
Rezerwat Głazy Krasnoludków

Rezerwat Głazy Krasnoludków to przepiękny pas skalnych formacji, przypominających kształtami grzyby, zwierzęta, postacie i wieże. Miejsce zdecydowanie rzadziej odwiedzane przez turystów w porównaniu ze Szczelińcem czy Błędnymi Skałami, jednakże równie wspaniałe. Legenda głosi , że można spotkać tu krasnoludki.

szczegóły »
Muzeum Kargula i Pawlaka

Pamiętasz kultowe filmy Sylwestra Chęcińskiego o przygodach Kargulów i Pawlaków ? Kręcone one były w miejscowości Lubomierz. Z tej okazji powstało tam Muzeum Kargula i Pawlaka, które musi zobaczyć każdy fan „Samych Swoich”.

szczegóły »
Letni tor saneczkowy w Karpaczu

Chociaż saneczkarstwo to sport typowo zimowy, to jest miejsce, gdzie można z sanek korzystać w samym środku wakacji ! Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa” w swojej ofercie ma także inne atrakcje, na przykład „Alpejski Tor Bobslejowy” czy stok narciarski.

szczegóły »
2010-05-22 Dzień czeski

Zorganizowany z inicjatywy Pana Mariana Piaseckiego oraz Burmistrza Kowar Mirosława Góreckiego dzień czeski rozpocznie się o godzinie 12:00. Do końca czas umilać będzie zespół folklorystyczny "Kowarskie Wrzosy". Wszystko odbyw...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss