Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa oferuje niedzielne wycieczki kolejowe, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jest ono tak duże, że pociągi kursują przez 11 miesięcy w roku. Kolejka rusza o 11:00 i wraca na stację początkową o godzinie 16:00.
Wynajęcie kolejki to bardzo dobry pomysł na zorganizowanie imprezy integracyjnej dla firm. Można tutaj nawet zorganizować wesele czy urodziny. Grupy zorganizowane mogą zamówić wizytę w gospodarstwie agroturystycznym w Gołkowie, gdzie można spotkać między innymi… strusie.
Przygotowano specjalną ofertę dla przedszkoli i szkół – lekcję „Lokomotywa Pana Tuwima”. W jej ramach dzieci będą miały okazję zapoznać się z lokomotywą parową oraz poznają historię kolei i zabytki, które znajdują się wokół trasy. Duży nacisk kładziony jest na ochronę środowiska. W ramach wycieczki dzieci odwiedzą wspomniane wyżej gospodarstwo agroturystyczne w Gołkowie. Lekcja trwa pięć godzin. Dzieci będą wspominać taki wypad bardzo długo !

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Warszawa (20 km; ok. 0:30h)

Miejscowość: Piaseczno, ul. Sienkiewicza 14
Strona: www.kolejka-piaseczno.com
Tel: +48 22 756 76 38
E-mail: turystyka@kolejka-piaseczno.com

Godziny otwarcia
:
kolejka rusza co niedzielę o 11:00

Bilety:
Piaseczno – Tarczyn - Piaseczno:
normalny: 25 zł
ulgowy: 12 zł
Piaseczno - Grójec - Piaseczno:
normalny: 30 zł
ulgowy: 15 zł
„Lokomotywa Pana Tuwima”: 150 zł + wagon 700 - 2500 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.kolejka-piaseczno.com

Fotoplastikon

Warszawski Fotoplastikon to jedyny taki obiekt na świecie. Ponad stuletni aparat do wyświetlania trójwymiarowych zdjęć, zaledwie w kilka chwil, przenosi w różne zakątki świata sprzed 100 lat. W zbiorach Fotoplastikonu jest ponad 3.000 oryginalnych fotografii z różnych zakątków naszego globu. Fotoplastikon jest doskonałym miejscem aby poznać na fotografii świat jakiego już nie ma.

szczegóły »
Muzeum Kolei Wąskotorowej

Zbiory Muzeum Kolei Wąskotorowych liczą ok. 217 jednostek parowozów (z czego 130 jest na ekspozycji), oraz wiele pamiątkowych fotografii, mundury kolejowe, dokumenty, bilety oraz pieczątki. Jedną z atrakcji muzeum są pociągi wycieczkowe napędzane parowozem. Podróż obejmuje przejazd do Wilcz Tułowskich, spacer po Puszczy Kampinoskiej oraz ognisko w Osadzie Puszczańskiej i powrót zabytkowym pociągiem do Sochaczewa.

szczegóły »
Port Czerniakowski - rejsy na Bielany

Port Czerniakowski oferuje rejsy po Wiśle. Podróż na Bielany odbywa się krypą „Basonia-Wałowice”. Tereny wzdłuż rzeki (jak i samą rzekę)  zamieszkuje wiele zwierząt. Port jest własnością fundacji „Ja Wisła”.

szczegóły »
Aeronauta Pruszków – widokowe loty balonem

Loty balonem to niekonwencjonalny pomysł na rozrywkę czy na  spotkanie okolicznościowe. Aeronauta Pruszków zachęca swoją urozmaiconą ofertą. Balony są dostępne dla indywidualnych klientów jak i dla grup zorganizowanych. Lot balonem jest to niezapomniane przeżycie pełne wrażeń i pięknych widoków.

szczegóły »
Tramwaj wodny

Warszawski tramwaj wodny jest niewątpliwie bardzo ciekawym środkiem transportu. Posiada cztery przystanki. Kursują tu dwa statki: „Wars” i „Generał Kutrzeba”. Podróżując tramwajem można podziwiać krajobraz Warszawy oraz rozkoszować się pięknem Wisły i jej okolic.

szczegóły »
La Playa - plaża w Warszawie

La Playa Music Bar wraz z plażą nad brzegiem Wisły na wprost Zamku Królewskiego i Starego Miasta to niepowtarzalne miejsce dla ludzi pragnących odpoczynku, ale i dla tych którzy  aktywnie chcą spędzić wolny czas. Plaża połączona jest z barem, dyskoteką oraz boiskiem do siatkówki.

szczegóły »
Ogród Botaniczny UW

Ogród Botaniczny w Warszawie jest jednym z najmniejszych w Polsce, a liczy już ponad 200 lat. Różnorodność biologiczna przyciąga nie tylko miłośników przyrody. W ogrodzie tym znajduje się najstarsza szklarnia subtropikalna, urzekająca swoją kolorystyką i panującym tam klimatem. Ogród to doskonałe miejsce na wiosenne spacery.

szczegóły »
Ogrody na Książęcym

Ogrody na Książęcym zachwycają bujną roślinnością i ciekawymi budowlami ogrodowymi, jak np. pawilon studni z ujęciem wody oligoceńskiej oraz rotunda z podziemną grotą. To również wymarzone miejsce na letnie spacery.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss