Planetarium im. A. Ledóchowskiego

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

W kompleksie budynków Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni mieści się Planetarium im. A. Ledóchowskiego, w którym  centralną część stanowi sala projekcyjna z miejscami siedzącymi dla blisko 50 osób, zwieńczona kopułą o śr. 8 m. Dla odwiedzających w każdym wieku przedstawiane są seanse popularnonaukowe przybliżające wiedzę o otaczającej nas przestrzeni kosmicznej. Zainstalowane nowoczesne urządzenia i rzutniki pozwalają na projekcję min.: Drogi mlecznej; Słońca, przeciwsłońca, Księżyca oraz planet naszego Układu Słonecznego; 4.850 gwiazd od 1 do 5 wielkości gwiazdowej; ruchu satelity po dowolnej orbicie; dziesiątki konturów gwiazdozbiorów. Z myślą o miłośnikach astronomii przygotowano   prezentacje m.in.: rzeczywistego obrazu nieba w dowolnym czasie z dowolnego miejsca położonego na półkuli północnej; zjawisk astronomicznych związanych z dobowym ruchem obrotowym Ziemi; zjawisk charakterystycznych dla astronomicznych pór roku; zjawisk związanych z ruchem planet i Księżyca; ruchu sztucznego satelity Ziemi po dowolnej orbicie; prezentacji poszczególnych gwiazdozbiorów i Drogi Mlecznej. Planetarium ponadto zaprasza na szereg wykładów dotyczących aktualnych zjawisk astronomicznych, historii astronomii i najnowszych odkryć naukowych w tej dziedzinie nauki. Wszystkie prelekcje i prezentacje prowadzone są przez nauczycieli  akademickich.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Elbląg (83 km; ok. 1:30h)
Gdańsk (22km; ok. 0:30h)
Władysławowo (39 km; ok. 0:45h)

Miejscowość: 81-345 Gdynia, al. Jana Pawła II 3
Strona: www.frwsm.com.pl
Tel: + 48 58 620 92 18

Godziny otwarcia:
pn – pt: seanse o godz. 11:00, 12:00, 13:00
sb:  seanse o godz. 12:00 i 13:00
nd:  seanse o godz. 12:15, 13:15, 14:15

Bilety:
normalny: 7 zł.
ulgowy:  5 zł.
grupowy:  5 zł.

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.planetarium.pl
www.astronomia.pl

NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to interaktywna wystawa składająca się z czrerech grup tematycznych: Hydroświat, Drzewo Życia, Niewidoczne Siły, Akcja-Czlowiek. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – nie tylko u najmłodszych!

poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – 
nie tylko u najmłodsTo miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – 

szczegóły »
NAJbardziej krzywy dom w Polsce - Krzywy dom w Sopocie

Nietuzinkowa architektura lub szalona konstrukcja tak można nazwać krzywy dom w Sopocie, który stoi przy najsłynniejszym deptaku. Powstał w roku 2003, a swoim kształtem nawiązuje do bajkowych rysunków.

szczegóły »
NAJdłuższe drewniane molo w Europie - Sopot

Wizytówka i najatrakcyjniejsze miejsce spacerów w  Sopocie to długie na pół kilometra drewniane molo. Najdłuższe drewniane molo w Europie. Przed wejściem stoi zakład balneologiczny z początków XX wieku, z piękną wieżą widokową.

szczegóły »
Wesołe Miasteczko - Lunapark

We Władysławowie znajduje się stałe wesołe miasteczko z najwyższym na Wybrzeżu diabelskim kołem. Doskonała zabawa dla dzieci i rodziców: karuzele, górska kolejka, kino 3D oraz wiele innych atrakcji podnoszących poziom adrenaliny.

szczegóły »
Centrum ZOLTAR

Zoltar to system urządzeń elektronicznych, mieszanka paintballa i gier komputerowych. Gracze zostają wyposażeni w karabiny miotające wiązkę skoncentrowanego promieniowania elektromagnetycznego. Trafienie jest odbierane i analizowane przez czujniki umieszczone w kamizelce. Tutaj świat wirtualny przenika do świata realnego co daje poczucie pełnej interaktywności gry, pozwala na całkowicie bezpieczną symulację pola walki bliskiego kontaktu.

szczegóły »
Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum powstało w 1953 roku z inicjatywy Dowództwa Marynarki Wojennej. Sprowadzenie z Warszawy wystawy pt: "Marynarka wojenna w służbie Ojczyzny, w służbie pokoju" oraz wzbogacenie jej w gdyńskie zasoby zapoczątkowało działalność Muzeum Marynarki Wojennej.

szczegóły »
Muzeum Akordeonów

W Kościerzynie powstało pierwsze na Pomorzu Muzuem Akordeon. Unikatowy zbiór akordeonów, harmonii i bandoneonów przekazał kaszubskim muzealnikom kolekcjoner z Gdańska. Władze Kościerzyny zdecydowały, że Muzeum Akordeonu będzie integralną częścią Muzeum Ziemi Kościerskiej.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss