Platan Klonolistny

Kategorie: Natura, Z dziećmi

W Parku „Odry” w Nowej Soli zobaczymy wysokie na 46 m drzewo - Platanus acerifolia, Platan Klonolistny – pochodzący ze złączenia platanu z półwyspu bałkańskiego i platanu z Ameryki Północnej.  Drzewo liczy obecnie 310 lat i zostało oficjalnie uznane za pomnik przyrody.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Zielona Góra (25 km; ok. 0:25h)

Miejscowość:  Nowa Sól, Park „Odry” 

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze istnieje od roku 1960 i oferuje aż 69 obiektów budownictwa wiejskiego z obszaru Polski zachodniej i historycznej Bukowiny. Na miejscu zobaczymy zabytki z zakresu kultury technicznej, strojów i tkanin oraz sztuki i folkloru. Niezwykłe otoczenie pól, lasów, łąk i stawów sprawia, że jest to miejsce bardzo ciekawe i przyjemne do zwiedzania.

szczegóły »
Wzgórza Piastowskie

Wzgórza Piastowskie w Zielonej Górze to idealne miejsce na popołudniowe spacery i wycieczki rowerowe dla całych rodzin niezależnie od pory roku. Zimą na jednym ze szczytów otwierany jest wyciąg narciarski i tor saneczkowy.

szczegóły »
Dolina Tyśmienicy

Zapalonych ornitologów zapraszamy do Doliny Tyśmienicy, prawdziwego ptasiego królestwa. Na tym przepięknym terenie spotkamy m.in. kuliki, rycyki, bekasy, kaczki, rybitwy i chruściele.

szczegóły »
NAJdłuższe przęsło nurtowe - Most Kolejowy

Zabytek sprzed I wojny światowej i jednocześnie jeden z dłuższych (800 m) w Europie stalowych mostów kolejowych na rzece. Dodatkowo most posiada najdłuższe przęsło nurtowe w Polsce - dokładnie 100,01 m ! Ciekawa historia mostu przyciągnie przede wszystkim miłośników fortyfikacji.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss