Podziemna trasa turystyczna

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Zwiedzanie trasy turystycznej było możliwe dopiero od roku 1975, ze względu na liczne prace nad zabezpieczaniem podziemnego labiryntu. Spora część groziła zawaleniem, więc koło lat 50-tych rozpoczęły się intensywne prace nad zabezpieczeniem podziemi. Z tego powodu część trasy została dla bezpieczeństwa przemurowana, bądź zabezpieczona ceglanymi opaskami. Dzisiaj można tu zaobserwować sposób tworzenia kłodzkich podziemi na przestrzeni wieków. W korytarzach jest dość chłodno, stąd przyjemnie zdecydować się na zwiedzanie w środku upalnego lata. Miejsce ma nieco mroczny klimat, ponieważ od samego początku wystawione są eksponaty dotyczące historii i legend miasta. Zaprezentowany jest również pień katowski, topór i wystawa gilotyn. Co więcej, na pamiątkę pobytu w podziemiach Kłodzka można zrobić sobie zdjęcie w dybach z łańcuchami, w które oczywiście wpinamy się zupełnie dobrowolnie… Całościowo trasa została oświetlona, a towarzyszące podczas zwiedzania ekspozycje nadają specyficzny klimat naszemu zwiedzaniu.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Opole (110 km; ok 1:40h)
Wrocław (90  km; ok. 1:30h)
Wałbrzych (60 km; ok. 1:10h)

Miejscowość:  Kłodzko, ul. Zawiszy Czarnego 3
Strona: www.klodzko.pl
Tel: + 48 74 867 30 48

Godziny otwarcia:
Codziennie 8.30-17.30 (ostatnie wejście 17.00)

Bilety:
normalny 8 zł
ulgowy 6 zł

Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pl.wikipedia.org


Podziemna trasa...
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Miejsce obowiązkowe dla każdego, kogo fascynują formacje geologiczne i tajemnicze jaskinie, w których niegdyś zamieszkiwali nasi przodkowie. Położona 800 m n.p.m. Jaskinia Niedźwiedzia zachwyca pięknem i kryje za sobą potęgę jaką niesie natura. Jaskinie jest bardzo dobrze przygotowana dla ruchu turystycznego - oświetlona, a wewnątrz poruszamy się przygotowanymi chodnikami, bez ryzyka uszkodzenia, czy też pobrudzenia ubrań.

szczegóły »
MountainEmotion (park linowy, quady, zorbing)

Poszukiwacze przygód i mocnych wrażeń nie będą zawiedzeni! MountainEmotion oferuje bogaty program rozrywek dla najbardziej wybrednych zapaleńców przygody. Park linowy, quady, zorbing to tylko niektóre z atracji.

szczegóły »
Ogród Bajek

Ogród Bajek w Międzygórzu to doskonałe miejsce, pobudzające dziecięcą wyobraźnię, jak również miejsce do odpoczynku i oderwania się od codziennego zgiełku i stresu dla dorosłych. Miejsce, gdzie bajkowy świat zlewa się z rzeczywistym…

szczegóły »
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Jeśli chcą Państwo zapoznać się z zabytkami Dolnego Śląska jednym rzutem oka jest to idealne dla Was miejsce. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska jest miniaturową imitacją znanych pałaców, ratuszy, kościołów i wielu innych atrakcji tego regiony w skali 1:25.

szczegóły »
Twierdza Kłodzka, labirynt i punkt widokowy

Historyczne miejsce, będące niegdyś siedzibą władcy hrabstwa kłodzkiego, wielokrotnie zmieniało swój charakter, tak aby dziś stać się jednym z najpopularniejszych zabytków Dolnego Śląska, oraz wspaniałym miejscem widokowym. Zachwyca fantastycznym pomostem widokowym, oraz zapierającymi dech w piersiach labiryntami podziemnymi stworzonymi z korytarzy minerskich.

szczegóły »
Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki to wspaniałe miejsce na lekką, rodzinną wycieczkę pieszą. W nagrodę za trudy, na górze  będziemy mieli możliwość podziwiać wspaniałą panoramę z tarasów widokowych oraz pospacerować wśród labiryntów skalnych, przyjmujących nadzwyczajne formy - wielka frajda dla dzieciaków.

szczegóły »
Muzeum Ziemi – Park Jurajski

Bogata kolekcja skamielin z czasów prehistorycznych, jak również wspaniałe miejsce, gdzie dzieci mogą zobaczyć  zbiór naturalnej wielkości dinozaurów!

szczegóły »
Kaplica z Czaszek

Kaplica w Czermnej to z pewnością nieco przerażająca, ale zarazem niesamowita świątynia, gdyż została ona wyłożona ludzkimi szczątkami. W ścianach kapliczki znajduje się aż 3 tysiące ludzkich czaszek ! Tworzona przez 30 lat jest dzisiaj miejscem refleksji nad życiem i śmiercią.

szczegóły »
Kopalnia Złota

Wspaniałe, nieco tajemnicze miejsce, z którym związane jest wiele legend. Część muzealną kopalni stanowi Sztolnia Gertrudy, gdzie znajdziemy ekspozycje map i planów kopalni, narzędzia górnicze i hutnicze, wydobywane minerały, różne rodzaje lamp górniczych oraz cieszący się największą popularnością skarbiec, gdzie zobaczymy 1.066 złotych sztabek złota uzyskanych przez 1000 lat istnienia kopalni. Dodatkowo zobaczyć można Chodnik Śmierci i jedyny w Polsce podziemny wodospad (aż 8 m) w sztolni Czarnej. Miejsce jest z pewnością obowiązkową atrakcją do zobaczenia przy okazji zwiedzania Dolnego Śląska !

szczegóły »
Rezerwat Głazy Krasnoludków

Rezerwat Głazy Krasnoludków to przepiękny pas skalnych formacji, przypominających kształtami grzyby, zwierzęta, postacie i wieże. Miejsce zdecydowanie rzadziej odwiedzane przez turystów w porównaniu ze Szczelińcem czy Błędnymi Skałami, jednakże równie wspaniałe. Legenda głosi , że można spotkać tu krasnoludki.

szczegóły »
Wodospad Wilczki

Przepiękny 20 metrowy wodospad jest fragmentem rzeki Wilczek, znajdującej się w Śnieżnickim Parku Krajobrazowym. Wodospad możemy oglądać z bliska poprzez wybudowanie kamiennych ścieżek, mostków i schodów w jego pobliżu. Wodospad wygląda wspaniale i imponująco o każdej porze roku.

szczegóły »
Skalne Miasto - Czechy

Skalne Miasto to niesamowite formacje skalne, położone zaraz przy granicy z Polską, co tym bardziej zachęca do odwiedzenia tego rejonu. Zadziwiają swoją wielkością i przybranymi formami, jednocześnie zwiedzanie ich nie sprawia większych trudności fizycznych, więc jest to doskonałe miejsce na wyjazd rodzinny.

szczegóły »
Muzeum Papiernictwa

W Dusznikach-Zdroju mieści się niezwykle ciekawe Muzeum Papiernictwa. Poznasz w nim historię papieru, jak zmieniały się technologie i techniki jego wytwarzania. Możesz też wziąć udział w lekcji muzealnej, bądź warsztatach plastycznych.

szczegóły »
Twierdza Srebrnogórska

Jeżeli jesteś miłośnikiem fortyfikacji koniecznie przyjedź do Srebrnej Góry. Znajdująca się tu 300 letnia twierdza, która nigdy nie została zdobyta ! Od początku XX wieku jest udostępniona do zwiedzania. Do dziś zachwyca wszystkich turystów swoją rozległością.

szczegóły »
Muzeum Sztolni Walimskich

Pociągają Cię tajemnice i zagadki ? Budowany w czasie wojny niemiecki obiekt stanowi jeden z sekretów Dolnego Śląska pod kryptonimem „Riese” (Olbrzym). Do dziś nikt nie wie czy miało to być miejsce Kwatery Głównej czy jedynie obiekt przemysłowy.

szczegóły »
Wieża widokowa Trójmorskiego Wierchu

Wieża widokowa usytuowana jest w parku w Międzylesiu i ma 25 m wysokości. Jest to jedyne w Polsce miejsce, gdzie zbiegają się zlewiska trzech mórz: Czarnego, Bałtyckiego i Północnego.

szczegóły »
Krzywa Wieża

Średniowieczna krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich jest jedną z ciekawostek turystycznych Dolnego Śląska. Wysokość tej wieży wynosi 34 m, a jej obecne odchylenie od pionu 2,14 m. Jest to dawna, czworoboczna dzwonnica kościoła parafialnego wybudowana około 1413 roku, która z powodu ruchów tektonicznych uległa znacznemu odchyleniu.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss