Pomnik Chrystusa Króla

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Pomnik jest trochę mniejszy od swojego pierwowzoru. Ma 17,5 metra wysokości, pomnik brazylijski jest o 20 metrów większy. Pomysłodawcą i wykonawcą jest profesor Wojciech Durek. Ta betonowa figura powstała w 1937 roku. Podczas II wojny światowej postać Chrystusa straciła palec u ręki. Wtedy to Niemcy strzelali do figury. Pomnik spodobał się mieszkańcom, troszczyli się o niego. Organizowane są tu pielgrzymki oraz msze. Podczas Wielkiego Postu odprawiana jest Droga Krzyżowa. W 2007 roku Pomnik Chrystusa Króla wygrał konkurs na „Siedem cudów Podkarpacia”. Będąc w okolicy warto odwiedzić XVI-wieczny, drewniany kościół pod wezwaniem świętego Michała Archanioła. Wieś znajduje się w gminie Ropczyce, niedaleko drogi wojewódzkiej numer 986.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Rzeszów (48 km; ok. 1h)
Sanok (85 km; ok. 1:30h)
Tarnobrzeg (89 km; ok. 1:50h)
Nowy Sącz (105 km; ok. 2h)

Miejscowość: Mała (gmina Ropczyce)
Niedaleko drogi wojewódzkiej numer 986.

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.nowiny24.pl
www.canin.mm.pl


Pomnik Chrystus...
Pomnik Dobrego Wojaka Szwejka

Będąc w Sanoku trzeba koniecznie wybrać się na ulicę Kościuszki. Dlaczego? Aby spotkać Dobrego Wojaka Szwejka! Podobno potarcie nosa Szwejka przynosi szczęście w miłości.

szczegóły »
Schron kolejowy

Zespół schronów w Stępinie to obiekt unikatowy w skali Europy. Słynny jest z jednego wydarzenia. W dniach 27-28 sierpnia 1941 roku odbyło się tutaj spotkanie Hitlera z Mussolinim. W schronie kolejowym stacjonował pociąg sztabowy Austriaka – „Amerika”.  Do budowy schronu, która była ściśle tajna, zatrudniono od trzech do sześciu tysięcy ludzi.

szczegóły »
Zagroda garncarska

Idealne miejsce na rodzinny weekendowy wypad za miasto. Można tutaj aktywnie spędzić czas. Mało jest miejsc, w których można nauczyć się rzeźbić w glinie czy tworzyć naczynia na kole. A po pracy – ognisko bądź przejażdżka rowerem po trasie „Garncarski Szlak”.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss