Radiostacja

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

111 metrów wysokości, dobry stan techniczny wieży, oraz fakt, że w jej konstrukcji nie ma ani jednego metalowego gwoździa czyni ją z pewnością niesamowicie ciekawą. Imponujący jest widok wieży po zmroku, oświetlonej reflektorami i podtrzymującej liczne anteny sieci radiowych i telefonii komórkowej, widocznej w promieniu nawet kilku kilometrów.  
Ze względu na historyczną przeszłość, odwołania dotyczące gliwickiej Wieży Nadawczej znajdują się w większości prac historycznych XX wieku i II Wojny Światowej. 31 sierpnia 1939 roku Niemcy przeprowadzili bowiem w radiostacji tzw. prowokację gliwicką, której głównym celem było obarczenie polskiej strony winą rozpoczęcia II wojny światowej.

Wieża i otaczające ją budynki tworzą razem  Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów – Radiostacja Gliwice.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (35 km; 0:25h)
Bielsko-Biała (70km; 1h)

Miejscowość: Gliwice, ul. Tarnogórska 129 (przy wyjeździe z miasta)
Strona: www.muzeum.gliwice.pl/radiostacja/
Tel: +48 32 300 04 04
E-mail: info@muzeum.gliwice.pl

Godziny otwarcia
:
wt, śr, pt, sb: 9:00-15:00
czw: 8:00-13:00

Bilety
:
normalny: 5 zł
ulgowy: 2 zł
indywidualni turyści zwiedzają radiostację bezpłatnie, bez przewodnika

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl
www.muzeum.gliwice.pl


Radiostacja Gli...
Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Zaledwie kilkadziesiąt metrów od tętniącego życiem centrum miasta, można przenieść się w czasie… do osady sprzed kilku wieków, pełnej drewnianych obiektów mieszkalnych oraz typowych zabudowań gospodarskich, usytuowanej wśród pagórków i lasów.

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Najstarsze i największe polskie planetarium, pozwalające nawet w pochmurne i deszczowe dni zobaczyć piękne, słoneczne niebo, lub też  usłane lśniącymi gwiazdami… a wszystko dzięki 23-metrowej kopule, stanowiącej ekran sztucznego nieba oraz specjalnej aparaturze, wyświetlającej te efektowne obrazy, nawet w 750-krotnym powiększeniu!

szczegóły »
Skansen „Guido” (Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO)

Kopalnia Guido to unikat na skalę światową, bowiem zachowane wyrobisko nie ma odpowiednika w innych ośrodkach muzealnych na świecie. Skansen tworzą korytarze na poziomach 170 i 320 metrów oraz zespół zabudowy powierzchniowej wraz z wyposażeniem technicznym.

szczegóły »
Palmiarnia

Znajdująca się w centrum gliwickiego parku Chopina Palmiarnia, to niesamowicie ciekawe miejsce do spotkań i odpoczynku, pełne bujnej roślinności, będące jednocześnie doskonale wkomponowaną w otoczenie nowoczesną, architektoniczną perełką.

szczegóły »
Skansen Górniczy "Królowa Luiza" w Zabrzu

Przejście wyrobiskami z początku XIX wieku i współczesnymi  do części podziemnej (ok. 1.560m) dostarcza zwiedzającym wielu emocji, głównie dzięki obserwacji rozwoju techniki urabiania węgla. Niezwykłych wrażeń, przede wszystkim dzieciom, dostarczą pokazy pracy kombajnu ścianowego, chodnikowego i struga. Niezwykle zajmujące, szczególnie dla dzieci jest oglądanie panoramy Zabrza z wierzchołka wieży wyciągowej, znajdującej się na wysokości 30m.

szczegóły »
Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Chorzowski lunapark gwarantuje fantastyczną, niezapomnianą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym! Największy w Polsce rollercoaster, szalona Gwiazda Duża, zakręcony Apollo 2000, Rock & Roll, Kino 4D czy niepowtarzalny ześlizg do wody to bez wątpienia atrakcje, których nie można sobie odpuścić!

 

0 (468×77)

szczegóły »
Śląski Ogród Zoologiczny

W chorzowskim ZOO, na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji: Kotlina Dinozaurów, Mini-Zoo dla najmłodszych i przede wszystkim… ponad 3 tysiące zwierząt! A wśród nich olbrzymie drapieżniki, budzące największe zainteresowanie: lwy, tygrysy, niedźwiedzie, pantery, lamparty i pumy.

szczegóły »
Muzeum PRL-u

Muzeum PRL-u przeniesie wszystkich zwiedzających w czasy komunizmu. Ci, którzy pamiętają te czasy z pewnością bez trudu rozpoznają eksponaty i wytłumaczą młodszemu pokoleniu, jak to się wtedy żyło. A jest tutaj co oglądać. Między innymi wóz strażacki, popularny motocykl „Junak” czy sprzęt milicjanta.

szczegóły »
Tyskie Browarium

Tyskie Browarium to ciekawe i nieco inne od zwykłych muzeów miejsce. Decyduje o tym głównie fakt, iż można tam zapoznać się z procesami warzenia piwa, zobaczyć ekspozycję butelek, kapsli, kufli i innych przedmiotów związanych z piwem, a pochodzących z ostatnich 400 lat !

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss