Rejs po Wiśle (gondolą, statkiem, katamaranem)

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Rejsy „Legendą” odbywają się średnio co godzinę. W tym czasie można zobaczyć wiele niewidocznych z brzegu tajemnic krakowskich bulwarów oraz zabytkowy gród Kraka z zupełnie innej perspektywy. Co więcej, podczas wycieczki po Wiśle, turyści mogą podziwiać mijane, ciekawe obiekty architektoniczne, a mianowicie: Most Dębnicki, Klasztor Norbertanek, Kopiec Kościuszki, Dom Papieża Jana Pawła II, Dzielnicę Zwierzyniec, Muzeum Sztuki i Kultury Japońskiej Mangha, a także Most Grunwaldzki, Dzielnicę Kazimierz oraz Klasztor Paulinów na Skałce. Wyprawa jest niezwykle ciekawa i możliwa do zrealizowania w każdą pogodę, dzięki oszklonemu dolnemu pokładowi. Górny pokład umożliwia baczniejszą obserwację mijanych miejsc, dzięki większemu polu widzenia. Na statku znajduje się bufet z różnymi przekąskami i napojami. Rejs przynosi wiele frajdy wszystkim uczestnikom, a szczególnie najmłodszym.
Zainteresowani mogą wynająć statek by uczcić w ten sposób jakąś szczególną okazję, bądź po prostu spędzić czas ze znajomymi, w inny niż zwykle sposób (można wybieraćw kwestii wystroju, trasy rejsu oraz innych szczegółów).
Zamówienia wymagają także 4-godzinne rejsy do Tyńca, obfite w rozmaite atrakcje. Po przeprawieniu się przez zaporę wodną można wysiąść na brzeg i zwiedzić monumentalny Klasztor Benedyktynów w Tyńcu, zakupić pamiątki czy pospacerować. Audio przewodnik opowiada historię mijanych miejsc (trasa rejsu identyczna z podaną powyżej). Należy podkreślić, że rejs prowadzi wspaniałą widokowo trasą, biegnącą obrzeżem Jury Krakowsko – Częstochowskiej.
Dodatkowo na pokładzie „Legendy” organizowane są różnorodne imprezy towarzyszące, jak np. w koncerty folklorystyczne.
Do dyspozycji chętnych są także gondole, inaczej tramwaje (Lajkonik, Bazyliszek, Smok Wawelski), ozdobione rzeźbami staropolskich postaci i zadaszone płóciennymi baldachimami. Budowa gondoli jest opływowa a pokład płaski, dzięki czemu dosyć dokładnie można czuć fale.... Każdy z tramwajów wodnych posiada głośnik, przez który słychać audio przewodnika, opisującego poszczególne miejsca.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (80 km; ok. 1h)
Nowy Sącz (105 km; ok. 1:40h)
Bielsko-Biała (100 km; ok. 1:30h)
Zakopane (110 km; ok. 1:40h)

Miejscowość: Kraków, Przystań „Legenda” – Bulwar Czerwieńskiego na Wiśle przy ulicy Bernardyńskiej
Strona: www.statek-krakow.pl
Tel: + 48 12 357 50 01; + 48 604 299 000
E-mail: info@statek-krakow.pl

Godziny otwarcia:
Rejsy odbywają się latem od 1 maja codziennie: 9:30 – 20:00

Bilety:
normalny 20 zł
ulgowy 10 zł

 

Banner

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.e-krakow.com

 

Rezerwat „Zimny Dół”

Rezerwat „Zimny Dół” jest ciekawą atrakcją geologiczną, jak i przyrodniczą. Znajduje się tam jedyne w Małopolsce wywierzysko potoku w jaskini, z którego wypływa kryształowo czysta woda, która następnie potokiem wpada do Sanki.

szczegóły »
Kopalnia soli Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO stanowiąc tym samym zabytek o olbrzymiej sławie i poziomie światowym. Stanowi ona jedyny czynny bez przerwy od średniowiecza obiekt górniczy na świecie. Różnorodne pochylnie, szyby, kaplice, komory eksploatacyjne, chodniki  o łącznej długości około 300 km rozmieszczone są na 9 poziomach i sięgają do głębokości aż 327 metrów pod powierzchnią ziemi. Turyści zwiedzając te miejsca i rozmaite ekspozycje mogą podziwiać  wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w kolejnych okresach historycznych.

szczegóły »
Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki usypany na najwyższym wzniesieniu wzgórza Sikornik jest jednym z czterech krakowskich „pomników” poświęconych bohaterom narodowym, w tym wypadku Tadeuszowi Kościuszce. Usypany został z ziem, na których walczył Kościuszko, dzięki czemu jest 34-metrowym symbolem walki o niepodległość, widocznym niemal z każdego zakątka Krakowa.

szczegóły »
Kraków - panorama miasta z balonu widokowego

Oryginalnym pomysłem na poznanie Krakowa i jego okolic jest skorzystanie z lotu balonem widokowym. Platforma unosi się na wysokość ok. 150 m, a lot trwa 15 minut. Przy ładnej pogodzie uczestnicy mogą podziwiać panoramę Tatr, a zawsze mogą obejrzeć Stare Miasto, Wawel, Wisłę oraz okoliczne tereny tego niezwykłego miasta. Możemy też czuć się bezpieczni, gdyż balon na stałe związany jest z podłożem, więc za daleko nie odlecimy...

szczegóły »
Skałki Twardowskiego i zalany kamieniołom

Skałki Twardowskiego to intensywnie wykorzystywany przez wspinaczy fragment wzgórza zrębowego Krzemionek Zakrzowskich , natomiast zbiornik Zakrzówek to położone na terenie Krakowa zalane wyrobisko kamieniołomu wapienia. Głębokość jeziora otoczonego przez ściany skalne sięga nawet 32 metrów, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla płetwonurków.

szczegóły »
Opactwo Benedyktynów

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu zostało ufundowane w XI wieku przez Kazimierza Odnowiciela. Znajduje się na wysokim nadwiślańskim wapiennym brzegu - można tam dopłynąć kursującymi po Wiśle statkami. Głównym elementem sakralnym jest barokowy kościół św. Piotra i Pawła, w którego podziemiach ok. 40 lat temu odkryto  groby siedmiu opatów i złoty kielich podróżny. 

szczegóły »
Golf - Małopolska

Gra w golfa wymaga wbrew pozorom sprawności fizycznej i przyzwoitej kondycji. Z myślą o miłośnikach tej coraz bardziej popularnej dyscypliny sportu powstają pola golfowe w różnych regionach kraju, tak by każdy miał możliowść realizowania swojego hobby.

szczegóły »
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Najstarsza kolekcja botaniczna w Polsce, zajmująca powierzchnię ok. 10 ha, w skład której wchodzą różnorodne gatunki roślin, wśród nich sagowce, storczyki, rośliny mięsożerne, a także palmy i okazy tropikalne. Wśród wielu pięknych i znakomitych roślin króluje ponad 200-letni "Dąb Jagielloński".

szczegóły »
Ogród Doświadczeń

Park edukacyjny - Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema budzi olbrzymie zainteresowanie ! Jest to bowiem niezwykłe miejsce, w którym sensorycznie (bez wkuwania niezrozumiałych regułek na pamięć) można zrozumieć wiele zachodzących zjawisk ze świata przyrody.

szczegóły »
Aquarium i Muzeum Przyrodnicze

Krakowskie Muzeum Przyrodnicze zaprasza wszystkich na spotkanie z tropikalnymi zwierzętami ! Wśród egzotycznych przedstawicieli gadów i płazów można zobaczyć drzewołazy, agamy oraz gekony. Co więcej, Aquarium to także niezwykły świat różnych gatunków rybek !

szczegóły »
Najnowocześniejsze muzeum w Polsce- Podziemia Rynku Głównego i Sukiennic

Pod powierzchnią krakowskiego Rynku Głównego znajdziemy muzeum wyjątkowe, które łączy prawie tysiącletnią historię Krakowa z współczesnością. Muzeum, które już dzisiaj wytycza nowe drogi w muzealnictwie; muzeum, które jest najnowocześniejsze w tej chwili w Polsce; muzeum, które jest przystosowane do tego, aby zwiedzać je w sposób niecodzienny. Podziemna ekspozycja to jednocześnie trasa turystyczna "Śladami europejskiej tożsamości Krakowa".

szczegóły »
Kładka Bernatka

Odważna konstrukcja, świetnie wykonana i wkomponowana w podgórski i kazimierski brzeg Wisły nosi nazwisko nieznanego szerzej przeora konwentu bonifratrów z XIX wieku. Kładka Ojca Bernatka to kładka pieszo-rowerowa na Wiśle w Krakowie łącząca Krakowski Kazimierz z Podgórzem, budowana w miejscu dawnego Mostu Karola. Decyzją rady miasta została nazwana imieniem Laetusa Bernateka zakonnika, który na przełomie XIX i XX w. doprowadził do wybudowania budynków szpitala Bonifratrów w Krakowie.

szczegóły »
Fitness w Wellness Club - Park Wodny Kraków

Studio Fitness oferuje swoim klientom szeroką gamę rozmaitych zajęć aerobowych, w siłowni i doskonale modelujących sylwetkę ćwiczeń w wodzie ! Siłownia w Parku Wodnym należy do największych i najlepiej wyposażonych w Polsce.


szczegóły »
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie mieści się przy ul. Konopnickiej 26. Od 2005 roku Centrum działa jako osobna instytucja. Muzeum Manggha to jedyny taki ośrodek nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Muzeum powstało jako nowoczesne centrum kultury i sztuki, które dzięki interaktywnym wystawom przybliża odwiedzającym kulturę i sztukę Japonii.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss