Rejsy po Wiśle

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Pierwszy z rejsów wiedzie od portu w Kazimierzu Dolnym w górę Wisły, przez stare kamieniołomy, Męćmierz i „Krowią wyspę”. Taka wyprawa trwa 60 minut, odbywa się każdego dnia w sezonie żeglugowym. Drugi oferowany rejs, to podróż do Janowca. Po godzinnej podróży można przenieść się do „ciuchci”, która zawiezie nas do zamku w Janowcu i z powrotem na przystań. Trasa przejazdu liczy trzy kilometry.
Jest możliwość zamówienia wycieczki na trasie Kazimierz – Puławy i Puławy – Kazimierz. Rejs w dwie strony trwa trzy godziny. Organizowane są  także rejsy grupowe po Wiśle. Jeden ze statków („Kazimierz Wielki”) przystosowany jest to organizacji bankietów i konferencji.
Do dyspozycji turystów jest sześć statków. W każdym oczywiście znajduje się dobrze wyposażony bufet. W tej stawce prym wiedzie „Kazimierz Wielki” – najstarszy tylnokołowiec w Europie. Statek ten przystosowany jest do nocnych rejsów. Posiada on salę konferencyjną, bufet, klimatyzację i pięknie wystylizowane wnętrza. W czasie rejsów na statku może znajdować się 240 osób (w czasie bankietów 150). Dużym statkiem jest też „Lew”. Nazwę swą zawdzięcza charakterystycznemu złotemu lwu, który zdobi dziób okrętu. Na statku jest 240 miejsc. Statek „Marzanna” może wydawać się znany, ponieważ… kręcono na nim teledysk do piosenki duetu Kayah i Bregović! Oprócz wspomnianych statków, są jeszcze: „Wiking”, „Pirat” oraz mniejsza, 12-osobowa jednostka.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Lublin (53 km; ok.  1h)
Radom (77 km; ok. 1:20h)
Tarnobrzeg (121 km; ok. 2:20h)

Miejscowość:  Kazimierz Dolny, ul. Słoneczna 29
Strona: www.rejsystatkiem.com.pl
Tel: + 48 81 881 01 35
E-mail: z_pasaz@wp.pl

Bilety:
Rejsy godzinne:
normalny:  14 zł
ulgowy: 12 zł
Przeprawa do Janowca:
normalny: 7 zł
ulgowy: 6 zł
„Ciuchcia”:
normalny: 6 zł
ulgowy: 5 zł

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.e-krakow.com

Korzeniowy Dół

Zapierające dech w piersiach krajobrazy są wizytówką Kazimierza Dolnego. Idealne miejsce dla spacerowiczów żądnych pięknych widoków i miłośników jazdy na rowerze. Wystające z pozbawionych roślinności wąwozów korzenie drzew, tworzą fantastyczne kompozycje, które sprawiają, że przechadzając się w tych okolicach można poczuć się jak w baśni.

szczegóły »
Park Dinozaurów JuraPark

Bogata kolekcja rekonstrukcji dinozaurów, które zamieszkiwały naszą planetę miliony lat temu zgromadzona w jednym wyjątkowym miejscu. Można tam zobaczyć figury zauropodów, sejsmozaura, tyranozaura, czy stado rogatych triceratopsów. Na terenie JuraParku znajduje się także Muzeum Jurajskie, w którym wyeksponowane są rozmaite skamieniałości z różnych regionów świata, których wiek określany jest w milionach lat.

szczegóły »
Góra Trzech Krzyży

Uwielbiasz wspinaczkę (amatorską...) i piękne widoki ? Musisz udać się do Kazimierza Dolnego i wejść na Górę Trzech Krzyży. Ścieżka nie jest zbyt trudna, a widoki ze szczytu są naprawdę imponujące. U stóp Kazimierz Dolny i Wisła !

szczegóły »
Muzeum Sztuki Złotniczej

Będąc w Kazimierzu Dolnym nie można ominąć Muzeum Sztuki Złotniczej. Jest to jedyna tego typu ekspozycja w Polsce. Tylko tu zapoznasz się z historią polskiego złotnictwa. Stała ekspozycja składa się z około 700 eksponatów.

szczegóły »
Ruiny zamku w Bochotnicy

Na terenie naszego kraju znajduje się wiele zamków. Sporo z nich w dobrym stanie zachowało się do dnia dzisiejszego. Niestety zamek w Bochotnicy nie miał tyle szczęścia, ale nie oznacza to, że nie warto go odwiedzić.

szczegóły »
Sporty ekstremalne „Bobik”

Wszyscy aktywnie spędzający czas z okolic Kazimierza Dolnego z pewnością znają „Bobika”, a jeśli nie to powinni. Firma oferuje jazdy samochodami terenowymi, quadami, a ponadto strzelnicę i „tyrolkę”.

szczegóły »
Kazimierz Dolny ROWEREM

Zielony szlak rowerowy przebiega przez najbardziej malowniczy odcinek Małopolskiego Przełomu Wisły. Na trasie napotkamy piękne krajobrazy, rozległe nadrzeczne równiny, strome zbocza, porośnięte łachy nadwiślańskich wysp oraz liczne kamieniołomy. Szlak prowadzi najciekawszymi i najbardziej znanymi miejscowościami w okolicy Puław: Kazimierz Dolny i Janowiec. Na szlaku napotkamy wiele wzniesień położonych nad doliną Wisły. Nawierzchnia dróg, po których biegnie trasa szlaku jest w 90% utwardzona - głównie asfaltowa. Po drodze czeka nas atrakcja w postaci przeprawy promowej z Kazimierza Dolnego do Janowca. Trasa dość długa – 38km, lecz jest dość łatwa.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss