Republika Ściborska - wioska eskimosko-indiańska, psie zaprzęgi

Kategorie: Z dziećmi

Republika Ściborska jest położona w rejonie Mazur Garbatych w pobliżu Bań Mazurskich. W osadzie założonej przez  Dariusza Morsztyna zobaczyć można między innymi wioskę indiańską, największą w regionie hodowlę psów zaprzęgowych, tradycyjne studnie, koniki polskie, ruiny starego gospodarstwa. Wśród całorocznych ofert skierowanych do turystów znajdują się kilkugodzinne programy obejmujące prezentacje osady, ekspozycje indiańską i eskimoską, przejażdżkę psim zaprzęgiem, gry i zabawy indiańskie oraz - co sprawia niesamowita frajdę najmłodszym - malowanie twarzy w indiańskie barwy. Dodatkowo programy można poszerzyć o biwak w indiańskich tipi, ognisko z poczęstunkiem, przejażdżki land roverami oraz wyprawy safari w dzikie tereny wokół Republiki Ściborskiej.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Mrągowo (82 km; ok. 1:40h)
Suwałki (70 km; 1:15h)

Miejscowość: 19-520 Banie Mazurskie, Ściborki 6
Strona: www.biegnacy-wilk.pl
Tel.:  + 48 604 292 997
E-mail: biegnacy-wilk@post.pl

Godziny otwarcia:
pn-nd: 10:00 - 17:00

Bilety
:
normalny 9zł
ulgowy 6 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.biegnacy-wilk.pl

Góra Cisowa-punkt widokowy

Góra Cisowa nazywana często „Suwalską Fudżijamą” jest bardzo ciekawym punktem widokowym, skąd możemy podziwiać malowniczą panoramę całego Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Przypominająca stożek krateru wulkanu góra, to wymarzone miejsce dla rowerzystów i fotografów.

szczegóły »
NAJpiękniejsza rzeka kajakowa Europy - Krutynia

Krutynia uznawana jest za najpiękniejszą rzekę kajakową Europy. Centrum turystycznym tej rzeki jest Krutyń - malownicza wieś, słynąca z ozdobnych drewnianych domków oraz gwarnych jarmarków. W Krutyniu możemy wypożyczyć kajak, rowery wodne bądź odbyć podróż rzeką w specjalnych łodziach z przewodnikiem. Warto wybrać się również do Muzeum Przyrodniczego znajdującego się w zabytkowej stodole mazurskiej.

szczegóły »
Mazurskie Centrum Nurkowe

Mazurskie Centrum  Nurkowe usytuowane w samym centrum Mazur to idealne miejsce do uprawiania turystyki podwodnej. Oferta centrum obejmuje kursy nurkowania, nurkowanie przez podwodny tor przeszkód oraz penetrowanie wraku „Arabella”. Dodatkową atrakcją w sezonie zimowym jest również nurkowanie pod lodem, jedna z  nielicznych lecz bardzo emocjonujących zabaw nurkowych. Uczestnicy mogą również skorzystać z noclegów w schronisku.

szczegóły »
Ogród Botaniczny

Na niewielkim obszarze należącym do wsi Jerzwałd stworzono Ogród Botaniczny należący do Zespołu Parków Krajobrazowych. Teren podzielony na lasy mieszane, lasy ubogie, staw, bagno, skalniak stanowi malowniczą krainę, świetne miejsce na rodzinne wycieczki. Warto również zabrać dzieci na plac zabaw znajdujący się w pobliskim parku.

szczegóły »
Ogród Miniatur

W Nowym Mieście Lubawskim zobaczyć można miniaturę Wieży Eiffla, Sanktuarium Fatimskie, Bazylikę w Licheniu i wiele innych ciekawych zminiaturyzowanych obiektów z całego świata. Podczas wizyty w ogrodzie, pan Dalecki, właściciel i pomysłodawca parku, oprowadza zwiedzających opowiadając o każdej zrobionej przez niego miniaturze i o ludziach, którzy przyczynili się do ich powstania.

szczegóły »
Ośrodek Narciarski, Mrągowo

Ośrodek narciarski Góra Czterech Wiatrów, jeden z nielicznych tego typu ośrodków na Mazurach oferuje wiele atrakcji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku zarówno zimą jak i latem.  Znajduje się tu pięć tras zjazdowych obsługiwanych przez wyciągi orczykowe. Latem natomiast można jeździć na nartach po igielicie, wypożyczyć quady, sprzęt rowerowy lub wodny i popływać na jeziorze Czos.

szczegóły »
Park Dzikich Zwierząt

Nietypowy Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, położony jest w Puszczy Piskiej. Można zobaczyć tu między innymi bizony, koniki polskie, wilki, łosie i, co najciekawsze, niektóre gatunki wolno głaska karmić i bawić się  z nimi.  Żyjące tu zwierzaki w większości przebywają na wolności co ułatwia turystom kontakt i zabawę z nimi.

szczegóły »
Park Wodny - Tropikana

Doskonałą zabawę, relaks i niezapomniane wrażenia zapewnia Park Wodny Tropikana, czyli kompleks basenów z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Obiekt wyposażony jest między innymi w kilka basenów sportowych i rekreacyjnych, trzy tory zjeżdżalni, morską falę, sauny i jacuzzi.

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium

W planetarium we Fromborku mamy szansę przenieść się w międzyplanetarny wymiar i podziwiać zjawiska astronomiczne. Natomiast w słoneczny dzień warto wybrać się do Obserwatorium Astronomicznego znajdującego się na najwyższym wzniesieniu w okolicy i obserwować przez teleskop plamy słoneczne.

szczegóły »
Planetarium, Olsztyn

Planetarium w Olsztynie to drugie co do wielkości planetarium w Polsce. Odbywają się tu seanse przy udziale podkładów muzycznych i innych efektów dźwiękowych. Bardziej zainteresowani mogą skorzystać z wykładów z zakresu astronomii lub podziwiać niebo w Obserwatorium Astronomicznym znajdującym się na wzgórzu, w zaadaptowanej wieży ciśnień.

szczegóły »
Stacja Badawcza

Stacja Badawcza w Popielnie to doskonałe miejsce na podglądanie bobrów, jeleni, spacer ścieżkami przyrodniczymi czy  też przejażdżkę na krępym koniku. To jedno z nielicznych  miejsc w Europie gdzie turyści mają szansę z tak bliskiej odległości obcować ze zwierzętami. Dodatkowo, stacja oferuje noclegi wraz z pełnym, domowym wyżywieniem.

szczegóły »
Stadnina koni Kierzbuń

Stadnina koni Kierzbuń jest ośrodkiem jeździeckim zajmującym się głównie  turystyką i hodowlą. Zjeżdżający się tłum miłośników tych wspaniałych zwierząt z całej Polski dowodzi że jest to wyjątkowe miejsce na weekendowe wypady za miasto.

szczegóły »
Wigierska Kolej Wąskotorowa

Wigierska Kolej Wąskotorowa to jedna z największych atrakcji Suwalszczyzny, wiodąca przez malownicze krajobrazy Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej. Kurs dziesięciokilometrową trasą ukazuje największe walory tego terenu, czyli urokliwe lasy i fascynujące widoki Jeziora Wigry.

szczegóły »
Morenowa Stacja Narciarska

Morenowa Stacja Narciarska oferuje  trzy trasy o długości 100, 400 i 700 m. Trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlone, dzięki czemu warunki jazdy są bardzo dobre nawet przy niesprzyjającej aurze. W czasie jednej godziny wyciągi są w stanie przewieźć na górę około 2.000 osób. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

szczegóły »
Zabytkowe mosty w Stańczykach

Mieszkańcy wsi Stańczyki mają się czym chwalić. W ich okolicy jest atrakcja, która przyciąga naprawdę wielu turystów. Mosty w Stańczykach są jednymi z najwyższych w Polsce. Mierzą aż 36 metrów !

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss