Schrony bojowe

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Po ostatniej wojnie w okolicach Szczecinka znajduje się całkiem sporo pozostałości po niemieckim Wale Pomorskim (Pommernstellung), którego zadaniem była obrona dostępu wojsk do Berlina. Pierwszy bunkier w bardzo dobrym stanie zlokalizowany jest po prawej stronie drogi prowadzącej do Barwic, drugi zaś za przejazdem kolejowym w lewo, jadąc w stronę wsi Bugno. Na wyposażeniu schronu były ciężkie karabiny maszynowe, działko przeciwpancerne, magazyny amunicji, żywności oraz pomieszczenia dla załogi. Dzisiaj stanowią atrakcję turystyczną nie tylko dla amatorów zwiedzających szlaki schronów bojowych czy innych fortyfikacji, ale dla wszystkich szukających wyjątkowych przygód.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Koszalin (70 km; ok. 1h)
Kołobrzeg (110 km; ok. 1:45h)
Piła (70 km; ok. 1h)
Słupsk (100 km; ok. 1:30h)
Ustka (120 km; ok. 1:50h)

Miejscowość: 78-400 Szczecinek

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pojezierze-drawskie.pl

Granitowy Olbrzym „Tempelburg”

Największy pomnik przyrody nieożywionej na terenie gminy Czaplinek. Pięknie położony w kompleksie leśnym głaz narzutowy z szarego granitu, wysoki na 3,5 metra.

szczegóły »
Kamienne Kręgi - Rezerwat Archeologiczny

Niezwykłe kręgi w podkoszalińskim rezerwacie. Energetyczne miejsca o tajemniczym pochodzeniu, zastanawiają i przyciągają jak magnez turystów nie tylko z Polski. W lasach Grzybnicy odkryto pięć kręgów, ponad sto grobów szkieletowych oraz dwa kurhany, miejsca kultu przybyłych na ziemie Pomorza skandynawskich Gotów.

szczegóły »
Muzeum Kolei Wąskotorowej

Wizyta w skansenie kolei wąskotorowej w Gryficach oraz przejażdżka autentycznym zabytkiem to nie tylko świetna przygoda, ale i podróż w czasie. Doskonale zachowane pojazdy trakcji parowej i spalinowej oraz wystawy eksponatów z historii kolei to wyjątkowa atrakcja Pomorza Zachodniego. Dodatkową atrakcją niewątpliwie będzie podróż „ Ciuchcią Retro Express”.

szczegóły »
Bunkry Wału Pomorskiego

Fortyfikacje Wału Pomorskiego w latach 30 ubiegłego wieku budowano na terenach przygranicznych w ścisłej tajemnicy przed sąsiadami. Miały służyć obronie Niemiec przed wrogim atakiem ze wschodu. Na terenach Wałcza zachowały się najbardziej okazałe z budowanych umocnień.

szczegóły »
Bunkry w Darłówku

Podczas nadmorskich spacerów w okolicy Darłowa można natknąć się na poniemieckie bunkry i inne pozostałości po hitlerowskiej armii III Rzeszy. Rozmieszczone na wydmach między Darłówkiem a Bobolinem, kuszą tajemnicą i ponad siedemdziesięcioletnią historią.

szczegóły »
Mini Zoo „Canpol”

Zoo w Człuchowie zamieszkuje około 150 zwierząt z ponad 50 gatunków. Otwarte jest ono codziennie, przez 24 godziny. Zoo oferuje jeszcze inne atrakcje dla maluchów: staw z rybami, plac zabaw w lesie, przejażdżki kucykami i piękne akwarium morskie.

szczegóły »
Magiczna Góra

Jest w Polsce, kilka magicznych miejsc i jedno z nich leży właśnie w województwie zachodniopomorskim, w rejonie miejscowości Wałcz. Bo jak nie nazwać magicznym miejsca, gdzie samochód sam jedzie pod górę (to samo dzieje się z rozlaną wodą), a niektóre osoby mdleją przebywając tu przez kilka chwil…

szczegóły »
Międzyrzecki Rejon Umocniony

Jedna z największych atrakcji Ziemi Lubuskiej - Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU), zwany także jako Front Ufortyfikowany Łuku Odry-Warty. Jest to system fortyfikacji wybudowanych przez Niemców. Jeden z najciekawszych i największych obiektów pomilitarnych w Europie. Uważa się, że miejsce to przewyższa atrakcyjnością słynną linię Mignota, dlatego też rokrocznie odwiedzane jest przez turystów z całego świata.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss