Skansen Etnograficzny w Gosławicach

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Nazywany także „małym skansenem” mieści w sobie pięć większych obiektów przeniesionych z innych miejsc, gdzie ich istnienie było z różnych przyczyn zagrożone. Jest tam chałupa z 1784 roku, gdzie zaprezentowano klasyczne dla tego okresu wyposażenie wnętrz, stodoła ze starymi maszynami rolniczymi, kuźnia gdzie odbywają się pokazy kucia i kształtowania metalu na gorąco oraz dwa wiatraki typu „koźlak”. Przy skansenie mieści się ogródek z najbardziej charakterystycznymi roślinami. Planowane jest wzbogacenie skansenu o tzw. małą architekturę typu pasieka czy piec chlebowy.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Konin (8 km; ok. 0:10h)

Miejscowość:  Gosławice 62-205, ul. Muzealna 6
Tel: + 48 63 242 75 99
E-mail: lech.stefaniak@muzeum.com.pl

Godziny otwarcia
:
kwiecień-czerwiec
wt-pt: 10:00-16:00
sb: 10:00-15:00
nd: 12:00-16:00
lipiec-sierpień
wt, czw, pt: 10:00-16:00
śr,sb: 10:00-17:00
nd: 12:00-16:00
wrzesień-marzec
wt-pt: 10:00-16:00
sb: 10:00-15:00
nd: 11:00-15:00
pn i święta: nieczynnne

Bilety:
normalny: 10 zł
ulgowy: 5zł
niedziele: wstęp wolny

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.skanseny.net

Łuk Trimfalny

Aby poczuć się jak Napoleon, musisz przyjechać do Ślesin i przejechać pod Łukiem wzniesionym właśnie na jego cześć !

szczegóły »
Makiety dawnego Poznania

Chcesz zwiedzić w niekonwencjonalny sposób dawny Poznań ? Zapraszamy do klasztoru o.o. Franciszkanów. To tutaj w podziemiach kościoła kilka razy dziennie odbywają się prawdziwe spektakle przy użyciu światła, dźwięku i efektów specjalnych. Jest to swoista podróż w czasie, cofająca nas do początków polskiej państwowości.

szczegóły »
NAJstarsze kamienne budowle - Muzeum Pierwszych Piastów

Koniecznie odwiedź to ważne miejsce na historycznej mapie Polski ! Widok najstarszych i najlepiej zachowanych pozostałości kamiennych budowli z X wieku pozwoli Ci przenieść się w czasy pierwszych Piastów !

szczegóły »
Skansen Miniatur w Pobiedziskach

Jeśli masz ochotę trochę cofnąć się w czasie, nie możesz nie odwiedzić Parku Miniatur w Pobiedziskach ! 35 miniaturowych budowli, wiernie i pieczołowicie odtworzonych makiet obiektów historycznych Szlaku Piastowskiego.

szczegóły »
Skansen Pszczelarski im. Marty i Edwarda Pawlaków

Będąc w Ostrowie Wielkopolskim warto zajrzeć do Skansenu Pszczelarskiego ! Obejrzyj i zachwyć się ponad setką pięknych, oryginalnych uli !

szczegóły »
NAJstarszy znak drogowy w Polsce - słup milowy

Zobacz jak wyglądały znaki drogowe w średniowieczu. Najstarszy znak drogowy w Polsce ! Najcenniejszy zabytek Konina !

szczegóły »
Stara Parowozownia

Jedyna czynna w Europie parowozownia ! Lśniące parowozy w nienagannym stanie technicznym kuszą swym urokiem. Zasiądź obok maszynisty i przejedź się dawnym taborem !

szczegóły »
Osada traperska w Bolechówku

Poczuj się jak bohater książek Jacka Londona ! Wyrusz psim zaprzęgiem w trasę ! A może bryczką lub konno wierzchem? To wszystko jest możliwe zaledwie 17 km od Poznania !

szczegóły »
Wielkopolski Park Etnograficzny

Główne muzeum skansenowskie Wielkopolski i jedno z najważniejszych tego typu muzeów w Polsce przeniesie Cię w czasie do dawnej wielkopolskiej wsi. Daje możliwość  pospacerowania między zagrodami, odwiedzenia wiejskiego kościółka i odetchnięcia atmosferą wielkopolskiego dworu.

szczegóły »
Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa

Muzeum prezentuje metody gaszenia pożarów od XVIII w. do naszych czasów. Ponad 4.000 eksponatów: od sikawek, przez motopompy, hełmy, aż do samochodów strażackich.

szczegóły »
Muzeum Przyrodnicze Jeziory

Zanim wybierzesz się do Wielkopolskiego Parku Narodowego koniecznie odwiedź Muzeum Przyrodnicze ! To ciekawe muzeum, gdzie w prosty i przystępny sposób dowiesz się, co ciekawego znajduje się w Wielkopolskim Parku Narodowym. Ciekawostki na temat przyrody  nieożywionej oraz flory i fauny pozwolą ci jeszcze lepiej postrzegać dobrodziejstwa Parku Narodowego.

szczegóły »
Zamek w Gołuchowie.

Wzorowana na zamkach nad Loarą, przepiękna baśniowa romantyczna budowla ! Jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce ! Przejdź się po magnackich komnatach podziwiając dzieła sztuki ! Pospaceruj pod zamkowymi arkadami tak jak to robili książęta.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss