Skansen Militarny w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Skansen Militarny na terenie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi działa od 16 września 2008r. Wśród eksponatów tam zgromadzonych największą atrakcję budzą biało-czerwony samolot TS-11 Iskra, który jeszcze kilka lat temu służył do szkolenia lotniczego podchorążych dęblińskiej szkoły oficerskiej, a także śmigłowiec Mi-2. Śmigłowiec ten przez 30 lat był na wyposażeniu grup poszukiwawczo-ratowniczych. Broń pancerną reprezentuje zabytkowy czołg T-34. Skansen prezentuje również współczesne wyposażenie wojska, jak broń strzelecka, umundurowanie, a  nawet antena stacji radiolokacyjnej, wyposażenie polowej sali operacyjnej i kuchni polowej.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Piotrków Trybunalski (60 km; ok. 1:15h)

Miejscowość: Łódź, ul. 6 Sierpnia 104

Godziny otwarcia:

pn – pt: 7:30 – 15:30 (wt. do 17:00)
so:  indywidualne spotkania
Możliwość skorzystania z wiedzy przewodnika.

Bilety:  
Wstęp bezpłatny

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.lodzkie.naszemiasto.pl

Arena Laser Games

Arena Laser Games to największa laserowa arena w Polsce, oferująca zabawę dla wszystkich.  Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek, pułapek i efektów specjalnych, gracz, wyposażony jest  w elektroniczną zbroję i pistolet laserowy.

szczegóły »
Centrum Nauki i Techniki – Experymentarium

Experymentarium to interaktywne Centrum Nauki i Techniki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ekspozycja umożliwia prowadzenie samodzielnie doświadczeń, obserwacji i badań z zakresu fizyki, chemii i biologii, jak również pomaga zrozumieć i wyjaśnić prawa nauki i techniki. Dzięki nim wszystko to co nas otacza, światło i dźwięk, natura, ale też budowa człowieka, nowe odkrycia i wynalazki stają się bliższe.

szczegóły »
Lunapark Łódź

Łódzki Lunapark zaprasza dzieci i dorosłych ponad 20 atrakcjami, w tym najszybszą w Polsce, wysoką na 16 m kolejką górską "Jet Star",  ogromnym kołem zamachowym z gondolami  oraz przeznaczoną, tylko dla ludzi o mocnych nerwach, karuzelą Circus Hoppala. Ta unikatowa w skali światowej karuzela to prawdziwa gratka dla poszukujących silnych wrażeń i adrenaliny. Dzieciom na pewno spodoba się zjeżdżania pneumatyczna, gokarty, autoskootery, liczne karuzela czy motokros na quadach. To miejsce pełne jest radości i zabawy.

szczegóły »
Zabytkowym tramwajem po Łodzi

Tramwajowa linia turystyczna to stare zabytkowe tramwaje z "duszą". Tramwajowa linia turystyczna numer "0”  to Lilpop II  z 1929 roku. „Zerówka”, bo tak popularnie jest ta linia nazywana, kursuje głównymi ulicami Łódzi. Dla turystów pragnących poznać  miasto i jego zabytki, ale także dla łodzian, to świetny sposób poruszania się. Linia kursuje od końca czerwca do końca września.

szczegóły »
Łódzkie ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi jest jednym z jedenastu istniejących w Polsce ogrodów zoologicznych i jednym z najciekawszych pod względem  zróżnicowanie zwierzostanu. Podziwiać można ponad 2700 zwierząt z 355 gatunków. Dzieci  mogą karmić  niektóre zwierzątka i pobawić się na jednym z dwóch placów zabaw.

szczegóły »
NAJwiększe Graffiti w Europie

Na ul. Piotrkowskiej 152 w Łodzi zobaczyć można największe graffiti na ścianie, ukazujące charakterystyczne elementy tego miasta. Malowidło zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa.

szczegóły »
Ogród Botaniczny, Łódź

Ogród Botaniczny w Łodzi należy do największych tego typu obiektów w Polsce. Jego 64 ha powierzchnia gromadzi gatunki flory rodzimej oraz liczne rośliny obcego pochodzenia, zebrane w kilku działach tematycznych. Wielkie zainteresowanie budzi ogród japoński z kwitnącą wiśnią. To idealne miejsce na miły, popołudniowy spacer z rodziną lub przyjaciółmi. Integralną częścią ogrodu jest Palmiarnia znajdująca się w Parku Źródliska.

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Łódzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne  popularyzuje wiedzę o wszechświecie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Pod 6 metrową kopułą ukazuje Kosmos otaczający naszą planetę. Celem Planetarium jest przekazanie jak najobszerniejszej wiedzy na temat ruchu Ziemi i praw grawitacji.

szczegóły »
Strzelnice - Łódź

Strzelectwo to dyscyplina, która wymaga skupienia i opanowania. Aby przekonać się na czym polega strzelanie rekreacyjne, podnieść swoje kwalifikacje jako ochroniarz lub sprawić radość swoim pociechom  warto wybrać się do strzelnicy.

szczegóły »
Muzeum Kanału Dętka

Kanał Dętka to jeden z łódzkich cudów architektonicznych i najciekawszych zabytków podziemnych Łodzi (znajduje się pod Placem Wolności w centrum miasta). To podziemny, owalny zbiornik na wodę wybudowany z myślą o płukaniu sieci kanalizacyjnych. Dziś to budowla zabytkowa, w doskonałym stanie technicznym. Wewnątrz zbiornika można obejrzeć wystawę przedmiotów, dokumentów i zdjęć ukazujących początki łódzkiej sieci kanalizacyjnej.

szczegóły »
Schron dla pociągów sztabowych - trasa turystyczna

Schron kolejowy w Konewce położony w malowniczym Spalskim Parku Krajobrazowym wybudowany został w czasie II Wojny Światowej dla pociągów sztabowych III Rzeszy. Dziś cieszy się dość dużą popularnością, jako unikalny obiekt na skalę europejską. 390 metrowy schron kolejowy wraz z podziemnymi kanałami i militarnymi elementami, w pełni został zagospodarowany na potrzeby trasy turystycznej. Dodatkową weekendową atrakcją są przejażdżki zabytkowymi pojazdami i rekonstrukcje bitew grupy Anlage Mitte.

szczegóły »
Geometryczny środek Polski

Zastanawiałeś się gdzie mieści się środek Polski ? Otóż znajduje się on w miejscowości Piątek ! Z tej okazji postawiono tam pamiątkowy obiekt.

szczegóły »
Muzeum Kinematografii

Siedzibą Muzeum jest pochodzący z połowy XIX wieku pałacyk łódzkiego przemysłowcy, nazywanego także "królem bawełny" - Karola Scheibera. Muzeum Kinematografii istnieje od 1976 roku, dzięki czemu posiada bogatą kolekcję rozmaitych filmów, plakatów, elementów scenografii, urządzeń technicznych oraz wielu innych pamiątek związanych z rozwojem sztuki i techniki filmowej.

szczegóły »
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Spalone więzienie radogoskie już w 1945 r. uznane zostało przez mieszkańców Łodzi za Miejsce Pamięci Narodowej. Ruiny spalonej fabryki wraz z symbolicznym sarkofagiem i 30-metrową iglicą tworzą od 1961 r. zespół memorialny. Obecnie jest to ogólnołódzkie „Martyrologium" mieszczące obiekty pamięci narodowej związane nie tylko ze zbrodniami dokonanymi tutaj przez hitlerowców. Przejawem tego są coroczne uroczystości miejskie organizowane z okazji kolejnych rocznic wybuchu II wojny światowej i zakończenia okupacji hitlerowskiej w Łodzi, gromadzące mieszkańców naszego miasta. Dotyczy to także tablic pamiątkowych umieszczonych w różnych miejscach mauzoleum, powstałych z inicjatywy organizacji kombatanckich, społecznych i osób prywatnych.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss