Skansen Miniatur w Pobiedziskach

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Park zawiera miniatury (w skali 1:20) 35 obiektów historycznych województwa wielkopolskiego. Miniatury odzwierciedlają Szlak Piastowski w jego obecnym i dawnym kształcie. Dzięki temu możemy prześledzić proces formowania się państwowości polskiej. Możemy podziwiać w miniaturze między innymi Biskupin, Mysią Wieżę w Kruszwicy, Stary Rynek w Poznaniu czy Katedrę Gnieźnieńską. Są to wierne kopie oryginalnych budowli. Szkielet miniatury wykonany jest z aluminium, część zewnętrzna z plastiku. Natomiast do budowy niektórych fragmentów użyto materiałów takich jak w oryginalnych budowlach.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Gniezno (21 km; ok. 0:20h)
Poznań (29 km; ok. 0:30h)

Miejscowość: Pobiedziska
Strona: www.okis-pobiedziska.pl
Tel: + 48 61 81 77 822
E-mail: skansen@okis-pobiedziska.pl/

Godziny otwarcia:
pn - nd:
kwiecień-październik:
8.00-20.00
listopad-marzec:
9.00-16.00

Bilety:
normalny: 5 zł (grupowe 4zł)
ulgowy: 4 zł (grupowe 3,5zł)

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.okis-pobiedziska.pl

Bargen Gabinet Figur Woskowych

Marzysz o spotkaniu z Mike’m Tysonem? Chciałbyś zobaczyć jakiego wzrostu jest naprawdę Frodo Baggins z Władcy Pierścieni? Chciałbyś mieć zdjęcie ze Shrekiem czy Drakulą? To wszystko jest możliwe w Gabinecie Figur Woskowych Bargen w Poznaniu. Naturalnej wielkości postacie uformowane w wosku, które wyglądają jak żywe!

szczegóły »
Makiety dawnego Poznania

Chcesz zwiedzić w niekonwencjonalny sposób dawny Poznań ? Zapraszamy do klasztoru o.o. Franciszkanów. To tutaj w podziemiach kościoła kilka razy dziennie odbywają się prawdziwe spektakle przy użyciu światła, dźwięku i efektów specjalnych. Jest to swoista podróż w czasie, cofająca nas do początków polskiej państwowości.

szczegóły »
Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera

Zobacz to, co widział najsłynniejszy polski podróżnik - Arkady Fiedler ! Zobacz niezwykłą kolekcję jaką udało mu się sprowadzić do Puszczykowa z jego licznych wypraw. Wśród cennych eksponatów znajdziemy m.in. maski i rzeźby obrzędowe, trofea ludzkich głów oraz interesujący zbiór starych zdjęć. Ogród wokół muzeum to natomiast zbiór niecodziennych rzeźb.

szczegóły »
NAJstarszy znak drogowy w Polsce - słup milowy

Zobacz jak wyglądały znaki drogowe w średniowieczu. Najstarszy znak drogowy w Polsce ! Najcenniejszy zabytek Konina !

szczegóły »
Stara Parowozownia

Jedyna czynna w Europie parowozownia ! Lśniące parowozy w nienagannym stanie technicznym kuszą swym urokiem. Zasiądź obok maszynisty i przejedź się dawnym taborem !

szczegóły »
Świat Słowian - multimedialna wystawa

Jak wyglądał pradawny świat Słowian ? Jak mieszkali, czym się zajmowali, gdzie się modlili ? Wszystko to znajdziecie pod wielką białą kopułą wzniesioną w Poznaniu na Placu Wolności. Świat sprzed ponad tysiąca lat, świat plemion, które zamieszkiwały tereny od Łaby aż po Ruś. A wszystko to ukazane przy użyciu techniki z XXI w. ! Jedno z najbardziej nowatorskich przedsięwzięć w Europie ! Tylko tutaj możesz dotknąć większości eksponatów i poczuć się pradawnym Słowianinem !

szczegóły »
Osada traperska w Bolechówku

Poczuj się jak bohater książek Jacka Londona ! Wyrusz psim zaprzęgiem w trasę ! A może bryczką lub konno wierzchem? To wszystko jest możliwe zaledwie 17 km od Poznania !

szczegóły »
Wielkopolski Park Etnograficzny

Główne muzeum skansenowskie Wielkopolski i jedno z najważniejszych tego typu muzeów w Polsce przeniesie Cię w czasie do dawnej wielkopolskiej wsi. Daje możliwość  pospacerowania między zagrodami, odwiedzenia wiejskiego kościółka i odetchnięcia atmosferą wielkopolskiego dworu.

szczegóły »
Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa

Muzeum prezentuje metody gaszenia pożarów od XVIII w. do naszych czasów. Ponad 4.000 eksponatów: od sikawek, przez motopompy, hełmy, aż do samochodów strażackich.

szczegóły »
Skansen Etnograficzny w Gosławicach

Zobacz jak wyglądała dawna wieś ! Autentyczne oryginalne stare budynki przeniesione do skansenu ! Zobacz jak pracowali kowale w dawnych czasach - prawdziwa kuźnia zapracuje raz jeszcze specjalnie dla ciebie - tak jak pracowała przed wiekami.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss