Śląski Ogród Zoologiczny

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Na widok olbrzymiej żyrafy w brązowe łaty zachwycone dzieciaki nie mogą doczekać się już przejścia przez bramę ZOO, do którego dochodzi się malowniczą, zalesioną aleją. Duża ilość alejek, bujna roślinność, często nawet egzotyczna, sprawia, że czas spędzony w ogrodzie to niesamowita przygoda połączona z relaksem. Na wybiegach oprócz „groźnie” wyglądających wspomnianych drapieżników, można zobaczyć słonie afrykańskie, nosorożce, żyrafy, hipopotamy, małpy, jaguary, a w specjalnych pawilonach egzotyczne ryby, ptaki, i inne zwierzaki - łącznie blisko 300 gatunków. Mini-Zoo zapewnia dzieciakom doskonałą zabawę, mogą karmić (karma płatna), głaskać, a nawet brać na ręce łagodne zwierzątka pod okiem opiekunów ZOO. Są tam osiołki, kózki, miniaturowe króliki, kucyki, owieczki, kury. Duże wrażenie wywiera na odwiedzających ekspozycja wymarłych gadów – Kotlina Dinozaurów, budząca zachwyt swoją konstrukcją i wielkością.
W ZOO znajdują się także punkty gastronomiczne oraz sklepiki z pamiątkami i zabawkami.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (8 km; ok. 0:10h)
Częstochowa (80 km; ok. 1:20h)
Bielsko-Biała (70 km; 1:15h)

Miejscowość:  Chorzów 41-501 Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7
Strona: www.zoo.silesia.pl
Tel:  + 48 32 793 70 08
E-mail: sekretariat@slaskiezoo.pl

Godziny otwarcia:
ZOO czynne codziennie przez cały rok
V-IX: 9:00 - 19:00
Kasy do 18:00
Pawilony do  18:45
XI-III:  9:00 - 16:00
Kasy do 15:00
Pawilony do 15.45
IV, X: 9:00 - 18:00
Kasy do 17:00
Pawilony do  17:45

Bilety:
pn-pt 
normalny: 12 zł
ulgowy: 6 zł
rodzinny (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci): 30 zł
sb-nd:
normalny: 15 zł
ulgowy: 8 zł
rodzinny (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci): 38 zł

Karnet roczny: 80 zł

Galeria
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.zoo.silesia.pl

Park Wodny Tarnowskie Góry

Kompleks pięciu różnorodnych basenów (z „rwącą rzeką”, czy „morską falą”), solanka wyposażona w urządzenia do hydromasażu, wanny z jacuzzi,  to tylko niektóre atrakcje, które czekają na gości w tarnogórskim Parku Wodnym.

szczegóły »
Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Zaledwie kilkadziesiąt metrów od tętniącego życiem centrum miasta, można przenieść się w czasie… do osady sprzed kilku wieków, pełnej drewnianych obiektów mieszkalnych oraz typowych zabudowań gospodarskich, usytuowanej wśród pagórków i lasów.

szczegóły »
Park i mini-zoo im. Jacka Kuronia

Park w Sosnowcu-Kazimierzu  to miejsce, gdzie mając nawet tylko chwilę wolnego, możemy poczuć, jakbyśmy wyjechali na łono natury, poza aglomerację miejską. Dzięki znajdującym się wokół uroczego stawu ścieżkom rowerowym, spacerowym, placom zabaw oraz mini-zoo, stanowi doskonałe miejsce do spędzenia czasu z całą rodziną. A dla amatorów rolek świetne miejsce z szerokimi i w miarę równymi alejkami. 

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Najstarsze i największe polskie planetarium, pozwalające nawet w pochmurne i deszczowe dni zobaczyć piękne, słoneczne niebo, lub też  usłane lśniącymi gwiazdami… a wszystko dzięki 23-metrowej kopule, stanowiącej ekran sztucznego nieba oraz specjalnej aparaturze, wyświetlającej te efektowne obrazy, nawet w 750-krotnym powiększeniu!

szczegóły »
Skansen „Guido” (Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO)

Kopalnia Guido to unikat na skalę światową, bowiem zachowane wyrobisko nie ma odpowiednika w innych ośrodkach muzealnych na świecie. Skansen tworzą korytarze na poziomach 170 i 320 metrów oraz zespół zabudowy powierzchniowej wraz z wyposażeniem technicznym.

szczegóły »
Leśny Park Niespodzianek

Usytuowany na południowym zboczu Równicy, na terenie starodrzewia bukowego zachęca bogactwem fauny i flory nie tylko dzieci. Kto nie chciałby bowiem spotkać swobodnie przechadzającego się muflona, daniela czy jelenia podczas spaceru malowniczą okolicą, co więcej z możliwością ich pogłaskania czy nakarmienia ?!

szczegóły »
Palmiarnia

Znajdująca się w centrum gliwickiego parku Chopina Palmiarnia, to niesamowicie ciekawe miejsce do spotkań i odpoczynku, pełne bujnej roślinności, będące jednocześnie doskonale wkomponowaną w otoczenie nowoczesną, architektoniczną perełką.

szczegóły »
Radiostacja

Najwyższa na Górnym Śląsku, a jednocześnie na świecie drewniana budowla, pełniąca w okresie II wojny światowej rolę wieży nadawczej zachwyca zwiedzających swoją niesamowitą konstrukcją. Jest to miejsce szczeólne pod kątem historycznym - to tutaj bowiem rozpoczęła się II wojna światowa

szczegóły »
Skansen Górniczy "Królowa Luiza" w Zabrzu

Przejście wyrobiskami z początku XIX wieku i współczesnymi  do części podziemnej (ok. 1.560m) dostarcza zwiedzającym wielu emocji, głównie dzięki obserwacji rozwoju techniki urabiania węgla. Niezwykłych wrażeń, przede wszystkim dzieciom, dostarczą pokazy pracy kombajnu ścianowego, chodnikowego i struga. Niezwykle zajmujące, szczególnie dla dzieci jest oglądanie panoramy Zabrza z wierzchołka wieży wyciągowej, znajdującej się na wysokości 30m.

szczegóły »
Dolomity Sportowa Dolina

Stok narciarski w środku miasta ? Czynny przez cały rok ? Takie właśnie atrakcje oferuje odwiedzającym ośrodek Sportowa Dolina. Pozytywne wrażenia wywierają także znajdujące się tuż obok: zimowy tor saneczkowy oraz Snowpark. Wstąp koniecznie!

szczegóły »
Aquapark Świat Wodny „Nemo”

Aquapark Świat Wodny „Nemo” to kompleks rekreacyjno-sportowy, oferujący swoim gościom pełną gamę atrakcji: baseny kryte oraz odkryte na zewnątrz, sauny, jacuzzi, grota solna,  bar, a nawet dyskotekę! Szczególnie fascynujące, szczególnie dla dzieciaków, są trzy zjeżdżalnie, z których każda dostarcza coraz większych emocji!

szczegóły »
Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Chorzowski lunapark gwarantuje fantastyczną, niezapomnianą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym! Największy w Polsce rollercoaster, szalona Gwiazda Duża, zakręcony Apollo 2000, Rock & Roll, Kino 4D czy niepowtarzalny ześlizg do wody to bez wątpienia atrakcje, których nie można sobie odpuścić!

 

0 (468×77)

szczegóły »
Zagroda żubrów na terenie Zabytkowego Parku Pszczyńskiego

„Dzika Promenada”- mnóstwo zieleni w lecie, śniegu w zimie i … olbrzymie żubry, a także muflony, jelenie, sarny, daniele! Poza tym niesamowitą frajdą dla dzieci jest  oglądanie trójwymiarowego filmu o żubrach, dla dorosłych natomiast obejrzenie ekspozycji, dzięki którym poznają faunę i florę tego regionu.

szczegóły »
Pogoria I, II, III, IV

Kompleks czterech jezior "Pojezierza Dąbrowskiego", znajdujących się w niedalekiej odległości od siebie oferuje kilka możliwości spędzenia wolnego czasu, czy też realizacji swoich pasji, takich jak wędkowanie, żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie czy jazda na rowerze.

szczegóły »
Zalew Sosina

Zalew Sosina usytuowany z dala od miasta jest doskonałym miejscem dla osób uprawiających sporty wodne, motorowodne, wędkarzy i osób spragnionych chwili wytchnienia na łonie natury! Można tu pospacerować nad brzegiem jeziora, czy też pojeździć na rowerze po okolicznych lasach.

szczegóły »
Egzotarium Sosnowiec

Sosnowieckie Egzotarium skupia ponad 80 gatunków roślin z różnych części świata. Obserwujemy tutaj formacje roślinne reprezentujące tereny pustynne, półpustynne, tropiki amerykańskie i azjatyckie, klimat śródziemnomorski i wyspy oceaniczne. Zwierzęta obecne tutaj to w głównej mierze ryby i gady, w tym: krokodyl nilowy, boa tęczowy, pyton tygrysi i siatkowy oraz 6 gatunków żółwi. 

szczegóły »
Laserhouse - Sosnowiec

Sosnowiecki Laserhouse to pierwszy na Śląsku i w Zagłębiu elektroniczny paintball. Nie musimy więc czekać na lato i piękną pogodę, aby móc pobawić się w wojnę. Co więcej nie odczujemy tu bolesnych strzałów kulkami, a wyniki gry są ściśle monitorowane przez komputery.

szczegóły »
Fantasy Park Sosnowiec

Fantasy Park w sosnowieckim centrum handlowym Plaza to doskonały pomysła na aktywne i ciekawe spędzenie czasu w gronie przyjaciół, bądź rodziny. Znajdziemy to kręgielnie, stoły bilardowe, gry video, a w weekendy organizowane są dyskoteki.

szczegóły »
Muzeum Afrykanistyczne

Niezwykłe Muzeum Afrykanistyczne znajduje się w budynku dawnego szpitala św. Błażeja, należącego do całego zabytkowego zbioru – Dworku Machnickich. Goście mają możliwość podziwiania zbiorów sztuki i rzemiosła plemion z północno - zachodniej części Afryki, w szczególności Tuaregów z terenów Algierii. Na kilku piętrach w poszczególnych salach prezentowane są rozmaite przedmioty: tkaniny, biżuteria, broń, stroje, instrumenty muzyczne, malarstwo, rzeźby wykonane w drewnie i metalu, rzeczy codziennego użytku (również z kości słoniowej) oraz maski obrzędowe budzące wyjątkowe zaciekawienie.

szczegóły »
Muzeum PRL-u

Muzeum PRL-u przeniesie wszystkich zwiedzających w czasy komunizmu. Ci, którzy pamiętają te czasy z pewnością bez trudu rozpoznają eksponaty i wytłumaczą młodszemu pokoleniu, jak to się wtedy żyło. A jest tutaj co oglądać. Między innymi wóz strażacki, popularny motocykl „Junak” czy sprzęt milicjanta.

szczegóły »
Muzeum Najmniejszych Książek Świata

W Katowicach mieści się wyjątkowe muzeum, w którym znajdują się… najmniejsze książki świata, w tym najmniejsza, wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Ekspozycja mieści się w prywatnym domu autora – Zygmunta Szkocnego.

szczegóły »
Port Chorzów

Port Chorzów to nazwa dużego plenerowego miasteczka, które rozłożyło się na Dużej Łące w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

szczegóły »
Bawialnia Kraina Czarów

Sali Zabaw Kraina Czarów to miejsce, gdzie znajdziemy labirynt, króliczą norę, trampoliny, zjeżdżalnie, baseny z piłkam, ściankę wspinaczkową oraz inne atrakcje dla dzieci, a wszystko na powierzchni 600 m kw.  

szczegóły »
2010-06-12 Pokaz lotów orłów i sokołów w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Zoo zaprasza na pokaz wszystkich miłośników drapieżnych ptaków.

Pokazy w godzinach 11:00, 13:00, 15:00

...

szczegóły »
2010-06-01 Dzień Dziecka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Zoo zaprasza wszystkich maluchów na szampańską zabawę pełną niezwykłych atrakcji i wrażeń.

...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss