Śnieżka – NAJwyższy szczyt Karkonoszy

Kategorie: Natura, Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Przepiękne widoki, malownicze krajobrazy, świeże powietrze… czego więcej potrzeba ? Na najwyższym szczycie Karkonoszy – Śnieżce – ok. 1.602 m n.p.m. można spokojnie rozkoszować się okazałością natury. Swoją nazwę zyskała już w XIX wieku od przymiotnika „śnieżna” – pokryta śniegiem. Uznana za najbardziej charakterystyczny punkt Karkonoszy. Na szczycie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, widoczność przekracza 200 km !  Położona na granicy polsko – czeskiej codziennie przyciąga tysiące turystów. Zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej znajdziemy kilka obiektów służących obsłudze ruchu turystycznego, ale i kultom religijnym m.in. kaplica Św. Wawrzyńca z 1665 roku, stare obserwatorium meteorologiczne oraz czeskie i polskie motele. Na szczycie znajduje się restauracja, schronisko i charakterystyczne obserwatorium w kształcie spodka. Zapewniamy, że widoki nie zawiodą nikogo.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Wałbrzych(55 km;  ok. 1h)
Jelenia Góra (20 km; ok. 0:30h)
Wrocław (130 km; ok. 2h)

Miejscowość:  Karpacz, Karkonosze, Śnieżka
Strona: www.karkonosze.pl

Jak dotrzeć:
Na Śnieżkę najłatwiej dotrzeć z Karpacza skąd prowadzą szlaki turystyczne, bądź wjechać wyciągiem krzesełkowym  na pobliski szczyt Kopę i stamtąd udać się szlakiem.

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.karkonosze.pl
www.pl.wikipedia.org
www.cudaswiata.pl


Śnieżka...
Western City

Położony na 5ha „Dziki Zachód”, skąd roztacza się widok na Śnieżkę, jest cudownym miejscem do aktywnego spędzenia czasu wraz z dzieckiem w plenerze dzikiego zachodu. Miejsce oferuje szeroki zakres imprez dla pojedynczych osób oraz grup zorganizowanych.  Latem w "Western City" codziennie odbywają się bijatyki między kowbojami, pogonie, strzelaniny, jak również można uczestniczyć w napadzie na bank !

szczegóły »
Fabryka Adrenaliny

Spragniony adrenaliny? Przejażdżka quadami po specjalnie przygotowanych torach o różnych trudnościach dostarczy bardzo wielu emocji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla osób o słabych nerwach proponujemy łagodne trasy cross-country wzdłuż, których roztaczają się przepiękne widoki. A wszystkich co potrzebują więcej adrenaliny zapraszamy na off-roadowe przejażdżki trudno dostępnymi bezdrożami poprzez błoto, rzeki i strome podjazdy.

szczegóły »
Krucze Skały

Cudowne miejsce dla chętnych pięknych widoków oraz wspinaczy, którzy nie mają już cierpliwości do jurajskiego wyślizgania! Krucze Skały to niesamowite urwisko, składające się z malowniczych formacji skalnych. Fantastyczne widoki, wspaniała, rzadka roślinności i świeże powietrze… czego chcieć więcej?

szczegóły »
Skalne Miasto - Czechy

Skalne Miasto to niesamowite formacje skalne, położone zaraz przy granicy z Polską, co tym bardziej zachęca do odwiedzenia tego rejonu. Zadziwiają swoją wielkością i przybranymi formami, jednocześnie zwiedzanie ich nie sprawia większych trudności fizycznych, więc jest to doskonałe miejsce na wyjazd rodzinny.

szczegóły »
Dziki wodospad

Studzienka – jest to niezwykłe miejsce w Karpaczu, na rzece Łomnicy, gdzie płynący nurt tworzy 2 metrową kaskadę. Jest to jeden z większych wodospadów naturalnych w tej okolicy, jednak turyści częściej podziwiają tzw. Dziki Wodospad.  Sztucznie utworzoną kaskadę wodną powstałą na skutek spiętrzenia się zapory przeciwrumsztowej. Kiedy wody w rzece przybywa nadmiar przelewa się nad zaporą tworząc bardzo efektowne widowisko i orzeźwienie dla turystów przybywających do Karpacza.

szczegóły »
Wodospad Podgórny

Znajdujący się w Karkonoszach na wysokości 547 m.n.p.m. Wodospad Podgórny w Przesiece jest 10 metrowym przedłużeniem potoku Podgórna składającym się z 3 kaskad wodnych. Punkt węzłowy dla wielu szlaków turystycznych.

szczegóły »
Wodospad Szklarski

Drugi co do wielkości, liczący 13,3 m wysokości, wodospad w Karkonoszach. Przepiękne malownicze miejsce na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego obejmujące odcinek potoku Szklarska – Wąwóz Szklarski.

szczegóły »
Zaburzenia grawitacji - „Trójkąt bermudzki”

Pośrodku zwykłego lasu, na zupełnie zwykłej drodze prowadzącej do wyciągu krzesełkowego na Kopę, na ulicy Strażackiej w Karpaczu Górnym, znajduję się rzecz niezwykła ! Trójkąt bermudzki Karpacza, gdzie zaburzenia grawitacji sprawiają, że samochód z wyłączonym silnikiem na luzie jedzie pod górkę !

szczegóły »
Letni tor saneczkowy w Karpaczu

Chociaż saneczkarstwo to sport typowo zimowy, to jest miejsce, gdzie można z sanek korzystać w samym środku wakacji ! Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa” w swojej ofercie ma także inne atrakcje, na przykład „Alpejski Tor Bobslejowy” czy stok narciarski.

szczegóły »
Parki linowe - Karpacz

Dla luszi lubiących adrenalinę największą atrakcję Karpacza stanowią parki linowe. Mnogość przeszkód wyzwala wolę walki i rywalizacji...świetna przygoda dla starszych i młodszych !

szczegóły »
Schronisko Samotnia i Kocioł Małego Stawu

Tuż u podnóży Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy – znajduje się Kocioł Małego Stawu. Zbocza sięgają 200 m i porośnięte są fantastyczną roślinnością górską. W dole znajduje się mały staw 255 m długości i 7 m głębokości. Tuż obok niego leży schronisko Samotnia – niegdyś buda pasterska z XVII w. Przepiękne miejsce w sam raz na popołudniową wycieczkę.

szczegóły »
KRĄG 2000 - Ludzie z żelaza

Monumetalne figury autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza były wystawiane w wielu miejscach, w Polsce i całej Europie. "Ludzie z żelaza" to 21 figur - postaci nagich, żelaznych mężczyzn, które według autora są tworami zdegenerowanymi przez cywilizację i przemysł.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss