Stare ZOO

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Początki ZOO sięgają 1871 roku, kiedy jeden z kręgarzy ze znajdującej się tam wtedy kręgielni został z okazji swych urodzin obdarowany przez dowcipnych kolegów istną zwierzęcą menażerią m.in. świną, kozą, baranem, kotem, królikiem, kurą, małpą, wiewiórką, gęsią, pawiem i tresowanym niedźwiedziem. Te zwierzęta dały początek Towarzystwu Akcyjnemu Ogród Zoologiczny. Do momentu wybuchu I wojny światowej dynamicznie rozwijający się ogród był także miejscem koncertów i pokazów. Ponowne ożywienie nastąpiło w latach dwudziestych. Ciągłe zwiększanie liczby gatunków w ZOO było powodem decyzji przeniesienia się w nowe miejsce. Planowano w całości przenieść stare ZOO, jednak wciągnięte zostało ono w rejestr zabytków dlatego zostało zachowane. Stare ZOO ma w przyszłości pełnić rolę obiektu dydaktycznego z ekspozycjami niewielkich tylko zwierząt. Obecnie wciąż oglądać możemy tutaj m.in. woliery małp i ptaków, czy pawilony płazów, gadów i waranów oraz grotę i budynek słoniarni, które są najstarszymi budynkami na terenie ZOO.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Piła (103 km; ok. 1:40h)
Konin (105 km; ok. 1:30h)

Miejscowość: Poznań 60-814, ul. Zwierzyniecka 19
Strona: www.zoo.poznan.pl
Tel: + 48 61 847 23 97, 61 848 08 47, 61 848 08 63
E-mail: sekretariat@zoopoznan.neostrada.pl

Godziny otwarcia:
listopad-luty
pn – nd: 9:00-16:00 (kasa 9:00-15:00)
marzec-październik
pn – nd: 10:00-17:00 (kasa 9:00-16:00)
kwiecień-wrzesień
pn – nd: 9:00-19:00 (kasa 9:00-18:000

Bilety:
wstęp wolny
Pawilony „Świat gadów, płazów i ryb”: 3zł

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pl.wikipedia.org

Makiety dawnego Poznania

Chcesz zwiedzić w niekonwencjonalny sposób dawny Poznań ? Zapraszamy do klasztoru o.o. Franciszkanów. To tutaj w podziemiach kościoła kilka razy dziennie odbywają się prawdziwe spektakle przy użyciu światła, dźwięku i efektów specjalnych. Jest to swoista podróż w czasie, cofająca nas do początków polskiej państwowości.

szczegóły »
Muzeum Motoryzacji

Muzeum motoryzacji to wystawa, której nie można przegapić i adresowana jest nie tylko do fanów motoryzacji. Około 30 lśniących ponad 25-letnich pojazdów z krajów „Demokracji Ludowej” łącznie z nieśmiertelnym „maluchem” !

szczegóły »
ZOO w Poznaniu

Aksis, sitatunga, wikunie. Jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, to znaczy, że koniecznie musisz wybrać się to nowego Zoo w Poznaniu. Zobacz zwierzęta, których nigdy wcześniej nie widziałeś ! Pokaż swoim dzieciom żurawie o cienkich nogach, żyrafy o długich szyjach, garbate wielbłądy, dłuuugonose słonie i wiele, wiele innych zwierzęcych dziwów.

szczegóły »
Ogród Botaniczny w Poznaniu

Jeden z najciekawszych i największych ogrodów botanicznych w Polsce ! Obejrzyj z bliska rośliny żyjące na zboczach Alp, na amerykańskich pustyniach czy polskich bagnach. Jedną z większych atrakcji ogrodu jest alpinarium, które mieści siedem zbiorników wodnych połączonych strumieniami. Ciekawe są również ścieżki dydaktyczne. Ogród zajmuje powierzchnię 22ha, a wszystko to możemy zobaczyć za darmo.

szczegóły »
Cinema Park - Kraków

Kino, w którym nie ma mowy o chwili nudy!

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss