Świat Słowian - multimedialna wystawa

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Multimedialną wystawę, która niewątpliwe stanie się jedną z większych atrakcji Poznania umieszczono pod futurystyczną białą konstrukcją przypominającą igloo. Do ukazania życia wczesnośredniowiecznych Słowian i legendarnych początków państwa polskiego wykorzystano animacje, filmy 3D i efekty specjalne. Życie sprzed tysiąca lat ukazane zostało w czterech działach tematycznych: życie codzienne, wojna, wierzenia i pochówek oraz wyobrażenia Słowian na temat tego, co dzieje się po śmierci. Centralnym punktem wystawy będzie kopia Światowida - unikalnego zabytku wyłowionego z rzeki Zbrucz.  Będzie można między innymi zobaczyć wnętrze słowiańskiej chaty, zwiedzić obóz wojowników, wziąć do ręki topór słowiańskiego wojownika, a na ekranie multimedialnym obejrzeć trójwymiarową animację ukazującą wyobrażenie Słowian na temat życia po śmierci. A wszystko to przy muzyce z epoki wykonywanej na zrekonstruowanych ówczesnych instrumentach. Odwiedzenie ekspozycji będzie nie tylko dobrym uzupełnieniem lekcji historii, ale też świetną zabawą.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Piła (103 km; 1:40h)
Konin (105 km; ok. 1:30h)

Miejscowość: Poznań, Plac Wolności
Strona: www.slowianskimit.pl
Tel: + 48 660 943 430

Godziny otwarcia:
pn – pt: 9:00-18:00
sb - nd: 11:00 - 20:00

Bilety:
pn-pt:
normalny: 17 zł
ulgowy: 15 zł
grupowy: 14zł
sb-nd:
normalny: 18zł,
ulgowy: 16 zł

 

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.echopoznania.pl

Bargen Gabinet Figur Woskowych

Marzysz o spotkaniu z Mike’m Tysonem? Chciałbyś zobaczyć jakiego wzrostu jest naprawdę Frodo Baggins z Władcy Pierścieni? Chciałbyś mieć zdjęcie ze Shrekiem czy Drakulą? To wszystko jest możliwe w Gabinecie Figur Woskowych Bargen w Poznaniu. Naturalnej wielkości postacie uformowane w wosku, które wyglądają jak żywe!

szczegóły »
Makiety dawnego Poznania

Chcesz zwiedzić w niekonwencjonalny sposób dawny Poznań ? Zapraszamy do klasztoru o.o. Franciszkanów. To tutaj w podziemiach kościoła kilka razy dziennie odbywają się prawdziwe spektakle przy użyciu światła, dźwięku i efektów specjalnych. Jest to swoista podróż w czasie, cofająca nas do początków polskiej państwowości.

szczegóły »
Muzeum Motoryzacji

Muzeum motoryzacji to wystawa, której nie można przegapić i adresowana jest nie tylko do fanów motoryzacji. Około 30 lśniących ponad 25-letnich pojazdów z krajów „Demokracji Ludowej” łącznie z nieśmiertelnym „maluchem” !

szczegóły »
Ogród Botaniczny w Poznaniu

Jeden z najciekawszych i największych ogrodów botanicznych w Polsce ! Obejrzyj z bliska rośliny żyjące na zboczach Alp, na amerykańskich pustyniach czy polskich bagnach. Jedną z większych atrakcji ogrodu jest alpinarium, które mieści siedem zbiorników wodnych połączonych strumieniami. Ciekawe są również ścieżki dydaktyczne. Ogród zajmuje powierzchnię 22ha, a wszystko to możemy zobaczyć za darmo.

szczegóły »
Palmiarnia

Chcesz odbyć daleką podróż nie ruszając się z miejsca ? Zapraszamy do pięknej i nowoczesnej poznańskiej Palmiarni. Miejsca określanego jako „klimatyczne”, pomagające w walce z melancholijnym nastrojem, a zimą z brakiem słońca. Kilkaset gatunków roślin, a w zlokalizowanym na terenie palmiarni akwarium ponad 200 gatunków ryb, pozwoli Ci na chwilę oderwać się od codzienności i poczuć jak na dalekiej wyprawie.

szczegóły »
Skansen Miniatur w Pobiedziskach

Jeśli masz ochotę trochę cofnąć się w czasie, nie możesz nie odwiedzić Parku Miniatur w Pobiedziskach ! 35 miniaturowych budowli, wiernie i pieczołowicie odtworzonych makiet obiektów historycznych Szlaku Piastowskiego.

szczegóły »
Stara Parowozownia

Jedyna czynna w Europie parowozownia ! Lśniące parowozy w nienagannym stanie technicznym kuszą swym urokiem. Zasiądź obok maszynisty i przejedź się dawnym taborem !

szczegóły »
Wielkopolski Park Etnograficzny

Główne muzeum skansenowskie Wielkopolski i jedno z najważniejszych tego typu muzeów w Polsce przeniesie Cię w czasie do dawnej wielkopolskiej wsi. Daje możliwość  pospacerowania między zagrodami, odwiedzenia wiejskiego kościółka i odetchnięcia atmosferą wielkopolskiego dworu.

szczegóły »
Cinema Park - Kraków

Kino, w którym nie ma mowy o chwili nudy!

szczegóły »
Niku Bowling - Kręgielnia

Niku Bowling - 18 torowa kręgielnia z restauracją serwująca pełny zakres usług o przystępnych cenach, a także miejsce na imprezy urodzinowe dla dzieci i imprezy taneczne dla rodziców.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss