Szlak wodny "Błękitny San"

Kategorie: Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Powierzchnia dorzecza Sanu wynosi prawie 17 tysięcy kilometrów kwadratowych. Rzeka przepływa przez Bieszczady i Kotlinę Sandomierską. Nad rzeką położonych jest kilkanaście miast, w tym Sanok, Przemyśl, Jarosław czy Stalowa Wola. Na Sanie znajdują się dwa sztuczne zbiorniki wodne: Jezioro Solińskie i Jezioro Myczkowskie. Jezioro Solińskie, to największych sztuczny zbiornik wodny w Polsce. W Solinie i Myczkowcach znajdują się również elektrownie wodne.
San od źródła do miejscowości Przemyśl jest rzeką górską. Odcinek między Zwierzyniem i Przemyślem, jest idealny do wypraw kajakowych. Szczególnie polecane miesiące na wyprawy to kwiecień, maj i czerwiec. W rejonie tym występują ośrodki wypoczynkowe. Odcinek ma około 158 kilometrów długości. Będąc w okolicy trzeba koniecznie wybrać się nad Jezioro Solińskie, które jest świetnym miejscem dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Szczególnie popularne są tu sporty takie jak żeglarstwo czy windsurfing. Można również spotkać tutaj wędkarzy. W jeziorze żyją między innymi okonie, sandacze i szczupaki. Dodatkowo można wybrać się do elektrowni wodnej, która dostępna jest do zwiedzania. Oczywiście i w tym rejonie znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe i kempingi. Od Przemyśla San zmienia się w rzekę nizinną. Nad Sanem można aktywnie spędzić czas.  Przy okazji warto odwiedzić pobliskie miasta, które zachęcają do zwiedzania ich licznych atrakcji.

Contact

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wrota.podkarpackie.pl

Bukowe Berdo

Bukowe Berdo to masyw górski, który znajduje się w Bieszczadach. Przebiegają tędy dwa szlaki turystyczne: niebieski i żółty. Miejsce godne polecenia wszystkim miłośnikom gór i imponujących widoków.

szczegóły »
Zapora Solina

Zapora na Jeziorze Solińskim ma 664 metry długości i 82 metry wysokości. Co ciekawe, na dnie, zbudowanego w 1968 roku, zbiornika znajdują się pozostałości dawnych wsi. Ma on największą pojemność w Polsce - 472 mln m³. Przy zaporze znajduje się elektrownia wodna, która jest dostępna do zwiedzania.

szczegóły »
Kolejka wąskotorowa Przeworsk - Dynów

Tej atrakcji nie może pominąć nikt, kto odwiedza Przeworsk. Przejechać się koleją wąskotorową można w kilku miejscach w Polsce, ale przejazd przez ponad 600-metrowy tunel oferuje już tylko kolejka Przeworsk – Dynów.

szczegóły »
Miniaturowe Cerkwie

W Centrum Kultury Ekumenicznej przy ośrodku Caritas znajduje się ciekawa ekspozycja, składająca się ze 140 makiet cerkwi i kościołów. Wszystkie egzemplarze są wykonane w skali 1:25.

szczegóły »
Twierdza Przemyśl

Twierdza Przemyśl to trzecia co do wielkości twierdza w Europie. Była trzykrotnie oblężona, co widać po ruinach jakie się ostały. Jest to niewątpliwe jeden z najważniejszych i najpopularniejszych zabytków w województwie podkarpackim.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss