Szwajcaria Lwówecka

Kategorie: Natura, Z dziećmi

Szwajcaria Lwówecka znajduje się na wysokości 250-260 m. n.p.m. i otoczona jest przeróżnymi szlakami turystycznymi oraz punktami widokowymi na całą Ziemie Lwówecka. Miejsce wyjątkowe, bo utworzone z fantastycznych piaskowcowych formacji skalnych. Poprzez intensywne wietrzenia mrozowe czerwonych piaskowców triasowych i szarych piaskowców kredowych przez miliardy lat powstały liczne półki skalne, szczeliny i jaskinie. Niegdyś pod ochroną, dziś walczy się o ponowne utworzenie tu rezerwatu przyrody ze względu na bardzo duże wartości geologiczne i florystyczne.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Wrocław (120 km; ok. 1:40h)
Wałbrzych (100 km; ok. 1:45h)
Jelenia Góra (35 km; ok. 0:40h)

Miejscowość:  Lwówek Śląski (punkt informacji turystycznej, Lwówek Śląski, Plac Wolności 22)
Strona: www.lwowekslaski.pl  
Tel: + 48 75 64 77 912
E-mail: it-lwowek@wp.pl

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:
Gallery description

Cis Henrykowski

Jedno z najstarszych drzew w Polsce !!! Rosnący niedaleko Lubania Cis Henrykowski liczy ok. 1.300 lat, co oznacza, iż był świadkiem m.in. Chrztu Polski.

szczegóły »
Western City

Położony na 5ha „Dziki Zachód”, skąd roztacza się widok na Śnieżkę, jest cudownym miejscem do aktywnego spędzenia czasu wraz z dzieckiem w plenerze dzikiego zachodu. Miejsce oferuje szeroki zakres imprez dla pojedynczych osób oraz grup zorganizowanych.  Latem w "Western City" codziennie odbywają się bijatyki między kowbojami, pogonie, strzelaniny, jak również można uczestniczyć w napadzie na bank !

szczegóły »
Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki to wspaniałe miejsce na lekką, rodzinną wycieczkę pieszą. W nagrodę za trudy, na górze  będziemy mieli możliwość podziwiać wspaniałą panoramę z tarasów widokowych oraz pospacerować wśród labiryntów skalnych, przyjmujących nadzwyczajne formy - wielka frajda dla dzieciaków.

szczegóły »
Kąpielisko Kormoran

Kąpielisko Kormoran to obiekt położony nad zbiornikiem wodnym o powierzchni 5 ha. Znajdziemy tam zjeżdżalnie wodne, strzeżoną plażę, wypożyczalnie sprzętu wodnego i wiele innych atrakcji…

szczegóły »
Krucze Skały

Cudowne miejsce dla chętnych pięknych widoków oraz wspinaczy, którzy nie mają już cierpliwości do jurajskiego wyślizgania! Krucze Skały to niesamowite urwisko, składające się z malowniczych formacji skalnych. Fantastyczne widoki, wspaniała, rzadka roślinności i świeże powietrze… czego chcieć więcej?

szczegóły »
Waloński Kamień (Chybotek)

Według Ericha von Dänikena jest to jeden z dowodów na istnienie… kosmitów! Kilka różnej wielkości skałek granitowych o wysokości 2m z wgłębieniem w kształcie postaci… czy na pewno ludzkiej? 

szczegóły »
Wodospad Kamieńczyka

Piękne, malownicze miejsce po polskiej stronie Karkonoszy i jednocześnie najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Idealny cel weekendowych wycieczek z całą rodziną. Wodospad Kamieńczyka oczaruje każdego turystę – wsłuchaj się w szum wody i odetchnij świeżym powietrzem na wysokości 840 m.n.p.m

szczegóły »
Zamek Czocha

Przepiękny XIII wieczny zamek utrzymany w stylu renesansowym, jest dziś nie tylko miejscem do zwiedzania, ale i hotelem wypoczynkowym, gdzie w klimacie czasów królów można spokojnie wypocząć i rozkoszować się niecodziennym miejscem.  W zamku możemy podziwiać m.in. salę rycerską i salę tortur. Istnieje również możliwość wejścia na szczyt zamku do wieży, skąd roztacza się fantastyczny widok na zalew Kwisy.

szczegóły »
Kaplica z Czaszek

Kaplica w Czermnej to z pewnością nieco przerażająca, ale zarazem niesamowita świątynia, gdyż została ona wyłożona ludzkimi szczątkami. W ścianach kapliczki znajduje się aż 3 tysiące ludzkich czaszek ! Tworzona przez 30 lat jest dzisiaj miejscem refleksji nad życiem i śmiercią.

szczegóły »
Rezerwat Głazy Krasnoludków

Rezerwat Głazy Krasnoludków to przepiękny pas skalnych formacji, przypominających kształtami grzyby, zwierzęta, postacie i wieże. Miejsce zdecydowanie rzadziej odwiedzane przez turystów w porównaniu ze Szczelińcem czy Błędnymi Skałami, jednakże równie wspaniałe. Legenda głosi , że można spotkać tu krasnoludki.

szczegóły »
Skalne Miasto - Czechy

Skalne Miasto to niesamowite formacje skalne, położone zaraz przy granicy z Polską, co tym bardziej zachęca do odwiedzenia tego rejonu. Zadziwiają swoją wielkością i przybranymi formami, jednocześnie zwiedzanie ich nie sprawia większych trudności fizycznych, więc jest to doskonałe miejsce na wyjazd rodzinny.

szczegóły »
Muzeum Kargula i Pawlaka

Pamiętasz kultowe filmy Sylwestra Chęcińskiego o przygodach Kargulów i Pawlaków ? Kręcone one były w miejscowości Lubomierz. Z tej okazji powstało tam Muzeum Kargula i Pawlaka, które musi zobaczyć każdy fan „Samych Swoich”.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss