Termy Uniejów

Kategorie: Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Termy Uniejów od 2008 r. oferują całoroczne, gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych. Na kompleks składają się 3 baseny: pływacki, solankowy i basen dla dzieci z temperatura 30° C w okresie letnim oraz zespół saunowy i zjeżdżalnię wodną. Pobyt w ośrodku z pewnością sprawi przyjemność i ukojenie osobom cierpiącym na schorzenia reumatyczne i nerwicę. Po długim spacerze lub przejażdżce rowerowej licznymi szlakami wiodącymi przez Uniejów do Jeziorska można wybrać się do Restauracji Termalnej. Warto również skorzystać z noclegu w komnatach XIV wiecznego Zamku Arcybiskupiego uznanego za najbardziej wartościowy pod względem historycznym i widokowym zabytek Ziemi Łódzkiej. Warto wybrać się również do Kasztelu Rycerskiego na Gorących Źródłach i wziąć udział w zajęciach Akademii Rycerskiej, zażyć kąpieli w dębowych baliach z solankową wodą termalną, nabyć średniowieczne beczki z trunkiem zamorskim, jak również skorzystać z noclegów w średniowiecznych dormitoriach. Dodatkową atrakcją dla aktywnych jest możliwość jazdy konnej, spływu kajakiem rzeką Wartą, czy też przejażdżki 10-osobowym powozem. Wiedzie tędy również Nadwarciański szlak rowerowy.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Łódź (55km; ok. 0:55h)
Konin (60 km; 0:55h)
Kalisz (70 km; ok. 1:20h)

Miejscowość: 99-210 Uniejów, ul. Polna 37
Strona: www.termyuniejow.pl
Tel.: +48 63 288 80 71
E -mail: termy@uniejow.pl

Godziny otwarcia:
Baseny termalne, Kasztel Rycerski
pn-nd: 10:00-22:00
Restauracja Termalna
pn-czw: 12:00 – 22:00
pt: 12:00 – 23:00
sb-nd: 11:00-23:00
Sauny
pn-pt: 16:00-22:00
sb-nd: 10:00-22:00

Bilety:
promocyjny
pn-pt do 15:30 7 zł., każda następna min. 10 gr.
normalny
pn-pt po 15:30 11zł, każda następna min. 15gr.
sb-nd  14 zł., każda następna min. 20 gr.
ulgowy
pn-pt po 15:30 8 zł., każda następna min. 12 gr.
sb-nd  10zł., każda następna min. 15 gr.

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.uniejow.pl

Jaskinie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

Jaskinie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, ich różnorodność i dostępność sprawiają, że są jednymi  z ciekawszych atrakcji tego terenu. Warto wybrać się na szczyt Góry Zielce gdzie znajduje się 10 jaskiń, każda o nietypowym kształcie i charakterze. Natomiast na Krzemiennej Górze ciekawym obiektem do zwiedzenia jest „Szachownica” - kompleks 5 jaskiń o dł. 1.000m.  Rezerwat Szachownica chroni liczną kolonię zimujących tutaj nietoperzy (ok. 10 gatunków).

szczegóły »
Ogród Botaniczny, Łódź

Ogród Botaniczny w Łodzi należy do największych tego typu obiektów w Polsce. Jego 64 ha powierzchnia gromadzi gatunki flory rodzimej oraz liczne rośliny obcego pochodzenia, zebrane w kilku działach tematycznych. Wielkie zainteresowanie budzi ogród japoński z kwitnącą wiśnią. To idealne miejsce na miły, popołudniowy spacer z rodziną lub przyjaciółmi. Integralną częścią ogrodu jest Palmiarnia znajdująca się w Parku Źródliska.

szczegóły »
Załęczański Park Krajobrazowy

Przepiękne tereny Załęczańskiego Parku Krajobrazowego wchodzące w skład jury krakowsko-częstochowskiej to bogactwo pełne rezerwatów przyrody, użytków ekologicznych, różnorodnych jaskiń i pomników przyrody. Poza walorami przyrodniczymi, stanowi również ciekawą atrakcję turystyczną gdyż znajdują się tu świetne szlaki rowerowe, piesze, konne oraz ścieżki dydaktyczne. Teren gromadzi ponad 30 gatunków roślin chronionych oraz ok. 100 gatunków ptaków.

szczegóły »
Zoo Safari - Borysew

Zoo Safari jest najprężniej rozwijającą się placówką rekreacyjno-edukacyjną w Polsce, usytuowaną w Borysowie (woj. Łódzkie).To wymarzone miejsce dla dzieci, miłośników zwierząt i egzotyki. Dla maluchów oprócz zabaw ze zwierzętami pod okiem opiekunów, ogród zorganizował mini zoo, rozrywkę w tutejszej Figlarni i pełen pakiet edukacyjny. W zoo zobaczyć można od dzikich białych i złotych tygrysów po łagodne osiołki Poitu.

szczegóły »
Eldorado - jazda konna, bryczki, powozy, paintball,rowery, kajaki, quady

Stadnina Koni Eldorado to prawdziwy raj dla miłośników koni i relaksu na świeżym powietrzu zarówno latem jak i zimą. W okresie letnim ośrodek oferuje rajdy konne, spływy kajakowe malownicza rzeką Widawką, wycieczki rowerowe, piesze, przejażdżki powozem a wieczorami ognisko. Natomiast zimą warto wybrać się na kulig góralski lub ogrzać się przy ognisku w wiejskim szałasie.
ZAPRASZAMY!!! NA NOCLEGI 

szczegóły »
Kompleks dydaktyczno-sportowy Solpark

Kompleks dydaktyczno-sportowy Solpark to nowoczesny obiekt oferujący wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. To istny raj dla aktywnych. Do dyspozycji gości jest podświetlane boisko piłkarskie, sala fitness z ciekawymi programami zajęć oraz siłownia. Jednym z największych elementów Solparku jest jednak rozbudowany kompleks basenów. Znajdują się tu m.in. baseny sportowe, rekreacyjne, kręte zjeżdżalnie, łóżka wodne, wanny solankowe, brodzik zewnętrzny i liczne sauny. W sezonie zimowym funkcjonuje również zadaszone lodowisko.

szczegóły »
Wiatrak w Kocilewie

Wiatrak w Kociewie został wybudowany w 1914 roku przez rodzinę Kowalskich. Jako młyn pracował do 1960 roku, kiedy to władze nie wydały pozwolenia na dalszą działalność młyna-wiatraka. W 1996 roku,  z inicjatywy Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie oraz działającego przy muzeum Towarzystwa, wiatrak został wykupiony i zrekonstruowany z odtworzeniem dawnych elementów wyposażenia. Wiatrak został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych dawnego województwa sieradzkiego.

szczegóły »
Agroturystyczny szlak ROWEROWY

Trasa obejmuje takie miejscowości jak: Zgierz - Dąbrówka Wielka - Rosanów - Ciosny - Dzierżązna - Biała Zgierska - Szczawin - Dąbrówka Strumiany - Dąbrówka Sowice.
Trasa łatwa i przyjemna polecana dla całych rodzin, ma około 33 kilometry. Zarezerwujmy sobie jednak całe popołudnie, bo jest co zwiedzać po drodze.

szczegóły »
Atrakcje turystyczne Bełchatowa ROWEREM

Powiat bełchatowski to wymarzone miejsce wycieczek rowerowych. Zróżnicowanie terenu, dobry układ bocznych i terenowych dróg z dala od spalin, wspaniałe kompleksy lasów i mnogość zbiorników wodnych dają rowerzyście możliwość spokojnego wypoczynku z dala od zatłoczonego miasta.
Trasa ma 30 km. długości. Kolejno mijamy: Domiechowice, Ławy, Mikorzyce, Apolinów, Rożniatowice, Wolę Rożniatowską, Kącik, Bukowie Dolne, Suchcice, Pólko, Kolonię Kanada, Dobrzelów, aż docieramy z powrotem do Bełchatowa. Trasa łatwa i przyjemna - polecana dla całej rodziny.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss