Twierdza Boyen

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Twierdza reprezentuje pruską szkołę fortyfikacyjną z XIX wieku. Ma charakterystyczny kształt sześcioramiennej gwiazdy z dziedzińcem w samym środku. Zajmuje prawie 100 hektarów. Kamienno - ceglany mur ma wysokość około pięciu metrów. Do obiektu prowadzą cztery dwuelementowe bramy z neogotyckimi detalami (największa jest brama Giżycka). W środku twierdzy znajdowały się: budynki ćwiczebne, stajnie, warsztaty, spichlerze, kuźnia, arsenał i stacja dla gołębi pocztowych.
Obecnie twierdza jest centrum rozrywki - to tutaj w amfiteatrze odbywają się festiwale i koncerty, w tym znany Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”- jest to największy w Europie festiwal szantowy.  Znajduje się tutaj również schronisko młodzieżowe, muzeum, klub starych motocykli i płetwonurków. Turystów przyciągają nie tylko atrakcje w samej twierdzy, ale także te z najbliższej okolicy. W końcu niedaleko są dwa jeziorka i malowniczy las. Można udać się na szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Blisko stąd także do domów wczasowych i portów: Żeglugi Mazurskiej i Ośrodka Żeglarskiego Ligi Ochrony Kraju.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Mrągowo (40 km; ok. 0:40h)

Miejscowość: Giżycko, ul. Turystyczna 1
Strona: www.boyen.gizycko.pl
Tel: +48 087 428 83 93
E-mail: gcktwierdza@gmail.com

Godziny otwarcia:
czerwiec, lipiec, sierpień: 9:00 – 19:00
maj, wrzesień: 10:00 – 18:00
kwiecień, październik: 9:00 – 17:00
listopad - kwiecień: 9:00 – 15:00

Bilety:
normalny: 6 zł
ulgowy: 3 zł
mieszkańcy Giżycka: bezpłatny

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

„Smętek” - rejsy jedynym na Mazurach statkiem o napędzie kołowym

„Smętek” jest urokliwym spacerownikiem o napędzie tylnokołowym, którym można się udać w nostalgiczną podróż po rzece Pisie. Prędkość nie przekracza 12 km/h. Mamy wówczas okazję podziwiać  wspaniałe mazurskie krajobrazy.

szczegóły »
Ośrodek Narciarski, Mrągowo

Ośrodek narciarski Góra Czterech Wiatrów, jeden z nielicznych tego typu ośrodków na Mazurach oferuje wiele atrakcji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku zarówno zimą jak i latem.  Znajduje się tu pięć tras zjazdowych obsługiwanych przez wyciągi orczykowe. Latem natomiast można jeździć na nartach po igielicie, wypożyczyć quady, sprzęt rowerowy lub wodny i popływać na jeziorze Czos.

szczegóły »
Bajkoland

Sale zabaw dla dzieci - bawialnie to idealne miejsca na wypełnienie i urozmaicenie czasu naszym pociechom. Zabawy w tym miejscu sprawiają dzieciom niesamowita frajdę, rozwijając przy tym umysł i ciało. Sale pełne kilkumetrowych zjeżdżalni, basenóy z piłeczkami i bujaki z pewnością pozwolą spełnić maluchom swe fantazje, a nawet marzenia.

szczegóły »
Wieża Ciśnień

Wieża ciśnień w Giżycku, zwana także "Wodną Wieżą" wybudowana została w 1900 roku, w stylu neogotyckim. Budowla zbudowana z czerwonej i nieotynkowanej cegły, posiadała zbiornik o pojemności ponad 200 m2, z którego woda do 1996 roku rozprowadzana była za pomocą wodociągów na terenie całego Giżycka.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss