Twierdza Modlin

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Twierdza Modlin przetrwała do dziś. W skład całej fortyfikacji wchodzi duża ilość fortów wewnętrznych i zewnętrznych  oraz inne budowle, takie jak kasyno dla rosyjskich oficerów, czy reduta Napoleona. Wybudowana na początku XIX wieku twierdza tworzy przepiękny zabytek  dostępny dla turystów. Zwiedzający mogą zobaczyć część koszar obronnych cytadeli (wieża zachodnia, tzw. „Tatarska”), część umocnień i zabudowań zaplecza (tzw. „Elewator”) oraz Bramę Ostrołęcką, gdzie mieści się restauracja. Zabytek można oglądać w pojedynkę,  jak i z przewodnikiem. Dla dzieci i młodzieży przewidziane są dodatkowe atrakcje jak na przykład survival przygodowy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zaczynając od niepowtarzalnej architektury obronnej, kończąc na przepysznej kuchni w restauracji na terenie zabytku.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Płock (75 km; ok. 1:13h)
Warszawa (29 km; ok. 0:45h)

Miejscowość:  Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Mickiewicza 99
Strona: www.twierdzamodlin.pl
Tel: + 48  604 607 092
E-mail: info@twierdzamodlin.pl

Bilety:
wstęp wolny
zwiedzanie grupowe zależne od ilości uczestników.

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.twierdzamodlin.pl


Twierdza Modlin...
Dom z napisem z 1945 r.

W Warszawie na ulicy Grójeckiej mieści się  budynek z napisem „Sprawdzono min nie ma”. Jest to pamiątka z końca II wojny światowej. Napis przy ul. Grójeckiej zachował się do dziś, ponieważ od okresu wojny nie był on remontowany.

szczegóły »
Muzeum Ewolucji

Wszystkim, którzy pragną poznać historię ewolucji polecamy Muzeum Ewolucji w Warszawie, które prezentuje na swoich wystawach m.in.  szkielety wielkich dinozaurów z Mongolii, modele płazów gadów z krasiejewskiego cmentarzyska oraz realistyczną rekonstrukcję australopiteka Lucy. Muzeum oferuje różne formy zwiedzania, a także lekcje muzealne i warsztaty edukacyjno-artystyczne.

szczegóły »
Muzeum Techniki Wojskowej - Skansen Lotniczy

Muzeum Techniki Wojskowej to prawdziwa gratka dla każdego. Któż bowiem nie chciałby zobaczyć prawdziwych śmigłowców i samolotów wojskowych w wymiarach 1:1. Taką możliwość mamy w forcie IX Czerniaków, gdzie znajduje się stała ekspozycja broni pancernej i lotnictwa. W kolekcji jest kilkanaście samolotów m. in. MIG 21, Ił 2m3, Jak 9P i wiele innych eksponatów nie tylko z Polski, ale również z Rosji i Stanów Zjednoczonych.

szczegóły »
Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego ukazuje naszą historię w bardzo nowoczesny sposób, wykorzystując zdobycze najnowszej techniki i grę świateł. Ekspozycja umieszczona jest na powierzchni ponad 3.000 m2. Składa się na nią blisko 1.000 eksponatów, 1.500 fotografii oraz ponad 200 informacji biograficznych i historycznych.

szczegóły »
Filtry warszawskie - Stacja Filtrów

Filtry warszawskie to cud techniki i obowiązkowy punkt wizyty turystów pragnących poznać najciekawsze miejsca stolicy. Każdy kto miał okazję je zwiedzić, potwierdza, że widok jest niesamowity i bardziej przypomina podziemną świątynię, niż obiekt wodociągowy…

szczegóły »
Ruiny zamku w Czersku

Ruiny Zamku znajdują się nieopodal Góry Kalwarii, około 35 kilometrów na południe od Warszawy. Z dawnej twierdzy  pozostały trzy wieże, mury północne i wschodnie, a także XVIII-wieczny most. Na wieży więziennej znajduje się punkt widokowy. Zamek jest ogólnodostępny. 

szczegóły »
Cmentarz w Palmirach

Cmentarz - mauzoleum w Palmirach to miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło dwóch tysięcy Polaków i Żydów zamordowanych podczas II wojny światowej przez Niemców. Obok cmentarza powstało Muzeum Walki i Męczeństwa, dysponujące licznymi fotografiami, dokumentami i pamiątkami związanymi z ofiarami hitlerowskich egzekucji w podwarszawskich lasach.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss