Tyskie Browarium

Kategorie: Ciekawie

Ekspozycja muzealna składa się przede wszystkim z butelek, beczek, kufli, kapsli, podkładek oraz zbiorów fotografii, pochodzących z różnych okresów działania browaru. Dzięki temu istnieje możliwość zapoznania się z historią i rozwojem tego miejsca na przełomie lat. Niezwykłą atrakcją jest prezentowany proces warzenia piwa współcześnie i możliwość porównania go z wcześniejszymi technikami.
Spacer po Tyskim Muzeum rozpoczyna się od filmu 3D. Dalej, w miejscu nazywanym "Ścianą trzech żywiołów" można przekonać się jak wygląda proces warzelniczy, "zamykanie" piwa w butelkach i ich zdobienie, natomiast na koniec czeka na chętnych degustacja piwa w pubie.
Warto wspomnieć, że w okresie letnim organizowane jest nocne zwiedzanie Browarium pod hasłem "Tyskie Nocą, czyli w poszukiwaniu oryginalnej receptury" (piątek, sobota o godzinie 21:30).Historia Tyskiego Browaru sięga roku 1629. Przetrwał do dziś, pomimo wielu wojen i rewolucji oraz innych wydarzeń historycznych. Utworzone w 2004 roku Tyskie Muzeum Piwowarstwa zmieniło w 2010 roku swą nazwę ma "Tyskie Browarium" i mieści się w budynku kościoła ewangelickiego.

Miejscowość: Tychy, ul. Mikołowska 5
Strona: www.tyskiebrowarium.pl
Tel: +48 32 327 84 30z
E-mail: wycieczki.tyskie@kp.pl

Godziny otwarcia:
pn: 14:00 - 18:00
wt: 10:00 - 14:00
śr: 12:00 - 18:00
czw: 10:00 - 18:00
pt: 10:00 - 20:00
sb: 10:00 - 17:00

Bilety:

wstęp wolny

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.industrialnia.silesia.travel.com
www.tyskiebrowarium.pl
www.mmsilesia.pl

Skansen „Guido” (Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO)

Kopalnia Guido to unikat na skalę światową, bowiem zachowane wyrobisko nie ma odpowiednika w innych ośrodkach muzealnych na świecie. Skansen tworzą korytarze na poziomach 170 i 320 metrów oraz zespół zabudowy powierzchniowej wraz z wyposażeniem technicznym.

szczegóły »
Radiostacja

Najwyższa na Górnym Śląsku, a jednocześnie na świecie drewniana budowla, pełniąca w okresie II wojny światowej rolę wieży nadawczej zachwyca zwiedzających swoją niesamowitą konstrukcją. Jest to miejsce szczeólne pod kątem historycznym - to tutaj bowiem rozpoczęła się II wojna światowa

szczegóły »
Skansen Górniczy "Królowa Luiza" w Zabrzu

Przejście wyrobiskami z początku XIX wieku i współczesnymi  do części podziemnej (ok. 1.560m) dostarcza zwiedzającym wielu emocji, głównie dzięki obserwacji rozwoju techniki urabiania węgla. Niezwykłych wrażeń, przede wszystkim dzieciom, dostarczą pokazy pracy kombajnu ścianowego, chodnikowego i struga. Niezwykle zajmujące, szczególnie dla dzieci jest oglądanie panoramy Zabrza z wierzchołka wieży wyciągowej, znajdującej się na wysokości 30m.

szczegóły »
Muzeum Najmniejszych Książek Świata

W Katowicach mieści się wyjątkowe muzeum, w którym znajdują się… najmniejsze książki świata, w tym najmniejsza, wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Ekspozycja mieści się w prywatnym domu autora – Zygmunta Szkocnego.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss