Walibi World - Holandia

Kategorie: Za granicą, Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Park posiada atrakcje w pięciu podstawowych grupach: rodzinne, dziecięce, wodne, przedstawienia i „z dreszczykiem”. Zapewnia to świetną zabawę dla każdej kategorii wiekowej i zachęca do odwiedzin rodzinnych.
Oczywiście dodatkowo, możemy dobrze zjeść w wielu zlokalizowanych tu restauracjach, obejrzeć ciekawe przedstawienia i odpocząć po całodziennych szaleństwach w parku.
Z rodzinnych atrakcji polecamy roller coastera „Robin Hood”, pociąg Walibi Express, Los Sombreros, czy karuzelę Piccolini.
Chętni mocnych wrażeń znajdą tu dużo atrakcji dla siebie. Nie mogą ominąć roller coastera „Goliath” oraz mega coastera „X-press”, na których stoczymy ostrą walkę z grawitacją. To jednak nie wszystko, czeka na nas bowiem „El Condor” w którym będziemy pędzić z niewiarygodną prędkością, siedząc podwieszenia, jak na wyciągu krzesełkowym, Space Shot oraz Excalibur. Do tego możemy popróbować dużych prędkości, bliżej ziemi, na specjalnie przygotowanym torze gokartowym.
„El Rio Grande” i „Crazy River” sprawią natomiast, że połączymy emocje i adrenalinę z orzeźwiającą falą wodnej kąpieli. Ciekawe, czy komuś uda się nie zamoczyć podczas ekscytujących spływów po rwących rzekach… Najmłodszych natomiast zapraszamy na „splash battle”, gdzie będą mogli postrzelać do siebie wielkimi pistoletami na wodę.

Położenie: 8256 RJ Biddinghuizen, Spijkweg 30, ok. 75 km na północ od Amsterdamu (1 godz. drogi samochodem)
Strona: www.walibiworld.nl
Tel.: +31 321 329 921
E-mail: sales@walibiworld.nl

Jak dotrzeć:
Najlepiej samolotem do Amsterdamu.
Bezpośrednie loty oferują:
Z Warszawy: LOT, KLM

Najlepiej na lotnisku wynająć samochód, gdyż dojazd środkami komunikacje jest dosyć skomplikowany, jednak jesli ktoś się na niego zdecyduje to z lotniska Schiphol, należy pociągiem Intercity udać się do miejscowości Lelystad (ok. 50 min), skąd autobusem linii 148 dojedziemy do Harderwijk (0,5 godz.). Pociągi kursują dosyć często, gorzej jest z autobusami do Harderwijk. Polecamy więc sprawdzenie najlepszego połączenia poprzez anglojęzyczną stronę http://journeyplanner.9292.nl.
Z miejscowości Harderwijk, kursuje regularne połączenie autobusowe Walibi Express (bilet w dwie strony ok. 6,5 EUR dla osoby dorosłej i 4,5 EUR dla dzieci między 3 a 11-tym rokiem życia). Podróż zajmuje ok. 25 min. Alternatywnie, możemy z Harderwijk skorzystać z autobusu miejskiego linii 247 do Biddinghuizen.
 
Godziny otwarcia:
Park jest otwarty od kwietnia do października w godzinach od 9:00 do 17:00 (lipiec, sierpień do 20:00). W niektóre dni, w trakcie tygodnia park jest zamknięty, należy więc przed wyjazdem upewnić się na stronie parku.

Bilety:
1 dniowy:
dorośli : 28,5 EUR; dzieci (6-11 lat): 26 EUR; poniżej 6 lat: gratis
Parking: 7,5 EUR

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.trivago.pl
www.coastergrotto.com
www.themeparkreview.com


Walibi...
Asterix Park - Francja

To park, w którym rządzą bohaterowie popularnego komiksu: Asterix i Obelix. Podzielony jest na 5 sektorów, z mnóstwem atrakcji wodnych – spływy tratwami, łodziami, imponującymi rollercoasterami oraz wieloma atrakcjami dla najmłodszych.

szczegóły »
Disneyland - Francja

To miejsce magiczne, składające się z dwóch parków: Park Disneyland® i Walt Disneyland Studios®. Najbardziej rozpoznawalny park rozrywki w Europie sprawi, że czas tam spędzony pozostanie niezapomniany zarówno przez Twoje dzieciaki jak i Ciebie.

szczegóły »
Europa Park - Niemcy

To największy park rozrywki w Niemczech i drugi pod względem wielkości po paryskim Disneylandzie park w Europie. Oferuje odwiedzającym setki atrakcji skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Tematycznie sa one podzielone tak, aby oddawały charakter poszczególnych państw europejskich.

szczegóły »
Gardaland - Włochy

Gardaland to największy park rozrywki we Włoszech. Podzielony na 3 podstawowe krainy tematyczne: Fantasy - kraina o baśniowej architekturze, z atrakcjami ukierunkowanymi na najmłodszych, Adventure – gdzie poznamy smak przygody i, jak na dobry park rozrywki przystało, Adrenaline – kraina najodważniejszych.

szczegóły »
Legoland - Dania

LEGO pochodzi od skrótu LEg GOdt, co oznacza „baw się dobrze”. I tak też się bawią w Legolandzie  zarówno dzieci, jak i dorośli. Duński Legoland to kraina o wielkości 30 boisk piłkarskich zbudowana w klockowym klimacie, z mnóstwem atrakcji zarówno do oglądania jak i fizycznego przeżywania dla tych najmłodszych i starszych.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss